Cestování

danka7: Datlové palmy, horko, poušť...

Sedím ve stínu datlové palmy. Je vedro a z hor fouká suchý vítr, ale já si právě přidám jako člověk, který si je na sto procent jistý, že je na tom nejsprávnějším místě. Trochu se mi točí hlava, ale není to ani nadmořkou výškou, která tu je 2200 m n. m., ani tím, že jsem právě ochutnala pár lístků kátu, jehož žvýkáním si domorodci krátí čas a oddávají se příjemnému bezčasí.

Točí se mi hlava z toho, jak si třídím své zážitky posledních dní. Hliněné domy, které se proporcí vyrovnaly našim výškovým budovám, přístav, ve kterým se měnily dějiny a který se slzou v oku vzpomíná na dobu před pár desetiletími, kdy býval hlavním městem odděleného státu. Cesta pouští, kdy jsem se v malinkou dušičkou i velkým respektem dívala na samopal našeho průvodce. Procházení horských oblastí s nadmořkou výškou nad tři tisíce metrů, kde žijí a snaží se tak nějak uživit lidé. A také srdečné úsměvy na každé straně, hrdé pohledy mužů s typicky zahnutou dýkou za pasem i pokradmé pohledy žen v nikábech či černých čádorech.

A nesmím zapomenout na výstavné a velkolepé mešity a všudypřítomný hlas muezzinů.  Večer pak toulání po bazárech a nekonečné smlouvání, ze kterého odchází obě strany nadmíru spokojeny. Z malé skleničky pomalu dopíjím silný černý čaj oslazený dvěma lžičkami třtinového cukru. Dívám se na hliněné, bíle pomalované budovy, které se nade mno tyčí snad až k nebesům. Dýchám suchý vzduch města Sanaa, suchý vzduch Jemenu...a jsem obyčejně - neobyčejně šťastná.

danka7

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven


A jaká by byla ta vaše dovolená snů, která bude tématem dnešního dne?

Napište nám, jak byste si ji představovaly. Jaká by měla být, kde byste ji rády strávily a s kým. Nebo jste ji už zažily? Splnily jste si sen?

Bylo by to moře, hory, chajda, dobrodružství, exotika, relax a pohoda na pláži? Nebo úplně něco jiného...

Nechte pracovat svou fantazii na plné obrátky, my se budeme se těšit na vaše příspěvky.

Pište na redakce@zena-in.cz

předmět: dovolená snů

Jednu z vás, která nám do redakčního mailu pošle svůj příspěvek, a ten bude pak zveřejněn, odměníme voňavkou od Avonu Secret Fantasy a šikovným zrcátkem do kabelky.

vune Secret Fantasy

   
13.01.2011 - Tipy - autor: Linda Wimmerová

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme