.

Daniela travel dokáže léčit stres!

Cestování

Daniela travel dokáže léčit stres!

 

Milé čtenářky, dovolte, abychom vám dnes představili CK Daniela travel, která je nejen jistotou vaší bezstarostné dovolené, ale díky níž se můžete seznámit s místy, která navždy zůstanou ukotvena ve vašem srdci.

Od samého začátku existence cestovní kanceláře (která byla založena v květnu 1995) se její pracovníci specializovali na Jónské ostrovy. Důvodů k tomuto rozhodnutí byla celá řada. Jednak tuto oblast poměrně dobře znali, a usoudili, že nejdůležitějším aspektem byla krása a jedinečnost této oblasti jako celku.

To by však rozhodně samo o sobě nestačilo. Vsadili také na osobní přístup a solidnost ke klientům a v neposlední řadě rovněž na korektní cenovou politiku. Jejich zásadou je dělat méně věcí dobře nežli mnoho věcí napůl.

A díky tomuto smýšlení se CK Daniela travel stala jednou z nejvyhledávanějších cestovních kanceláří u nás.

Kouzlo Jónských ostrovů

Pokud právě přemýšlíte, kam letos vyrazit na dovolenou, máme pro vás inspiraci.
Mezi opravdu jedinečné ostrovy, které rozhodně stojí za poznání a na které se díky CK Daniela travel můžete podívat, patří: Lefkada, Kefalonie, Zakynthos, Korfu, Paxi a letos také poprvé nádherný ostrov Meganissi.


Lefkada Ostrov, který Vám svým osobitým charakterem nabídne více rozmanitých možností, než si vůbec můžete ve Vašich touhách či snech představit. A nejsou to jen jedinečné vápencové pláže západního pobřeží, kde se Vám z krásy souznění nebe, země, moře a slunce zatají dech. Ale je to i čas, přeměnitel všeho... Lefkadu doporučujeme především těm návštěvníkům, kteří hledají příjemné prostředí k blahodárnému odpočinku.

Kefalonie - je šestý největší ostrov v Řecku (rozloha 781,5 km2, délka pobřeží 250 km) a spolu s Ithakou a přilehlými ostrůvky tvoří největší prefekturu v jónském souostroví. Nebývalá členitost pobřeží, unikátní přírodní scenérie, krásné pláže, pestrost vegetace, výskyt vzácných živočichů, ale i velikost a historie tohoto ostrova, kde se příroda skutečně vyznamenala, zaujme opravdu každého...

Zakynthos - nazýván též Zante, Levanta, Ostrov vůní aj., je svou rozlohou 406 km 2 délkou pobřeží 123 km třetím největším ostrovem Jónského moře a jedenáctým ostrovem v Řecku vůbec. Leží 17 námořních mil od břehů Ilie (západní část Peloponésu) a asi 14 námořních mil jižně od ostrova Kefalonie. Politicky a správně patří k Zakynthosu také Strofadské ostrovy (ostrov Arpina - obydlený, a ostrov Stamvranio - neobydlený), vzdálené cca 65 km na jih. Jelikož dosahují nejvyšší nadmořské výšky max. 10 m, zdá se, jakoby plavaly, a proto se jim říká také "plovoucí ostrovy".

Korfu - asi neprozradíme žádné tajemství, když řekneme, že je Korfu jeden z nejkrásnějších a nejzelenějších ostrovů v Řecku a že mu zcela bezpochyby právem náleží přívlastek "smaragdový". Bezpočet olivovníků (jsou jich zde údajně více než 4 milióny), cypřišů, pinií, citrusů a dalších keřů a stromů tvoří hustý koberec, který milosrdně a efektně zahaluje ostrov od údolí, přes úrodné planiny až po kopce a pohoří. ií, citrusů a dalších keřů a stromů tvoří hustý koberec, který milosrdně a efektně zahaluje ostrov od údolí, přes úrodné planiny až po kopce a pohoří.

Paxi - Sedm námořních mil jižně od ostrova Korfu a 12 námořních mil západně od Pargy leží nejmenší Jónský ostrov Paxi. Ačkoliv činí jeho rozloha jen 20 km2 (maximální délka 11 km a maximální šířka 4,8 km), tolika krásnými zátokami s křišťálově čistou vodou, tajuplnými jeskyněmi, zajímavými skalními útvary, jiskřivými plážemi, které zde defilují jedna za druhou, zelení, kam jen oko pohlédne, svým poklidem, harmonií a pohodou vydá za celé prefektury. Při Vašich toulkách po tomto malém ráji, kdy projíždíte háji stříbrných olivovníků, voňavými piniovými lesíky, kráčíte od jedné úžasné vyhlídky ke druhé, užíváte si koupání v některé z nepřeberného počtu poklidných zátok, pak při posezení v malé taverně na pobřeží najednou zjistíte, jak Vás ta pohoda pohltila a jak nikam nespěcháte. Domorodci s pýchou v hlase říkají, že pobyt zde je nejlepším lékem na stres.

Meganissi -  je největším z desítek ostrovů a ostrůvků, které patří do prefektury Lefkada. Leží 12 námořních mil jihovýchodně od hlavního města Lefkady a 4 námořní míle od letoviska Nidri. Přestože je jeho rozloha necelých 20 km2, znamená doslovný překlad jeho názvu "Velký ostrov". Tento nádherný kousek země, vzdálen od turistického shonu, se diametrálně liší od sousední Lefkady. Neuvěřitelná členitost pobřeží s opuštěnými zátokami obklopenými kopci hustě pokrytými bujnou vegetací, ohromující ticho rušené jen zvuky cikád a racků, třpytivé pláže. To jsou místa jako stvořená pro relaxaci a odpočinek a málokde se můžete dostat do kontaktu s původním řeckým životem tak bezprostředně jako právě zde.

Jisté je jedno: ať si vyberete jakýkoli z výše uvedených ostrovů, můžete si být jistá, že nebudete litovat. Z obyčejné dovolené se díky fantastické, snad až nadpozemsky krásné přírodě, stane zážitek na celý život.

A pokud vás dnes krátká zmínka o Jónských ostrovech zaujala, máme pro vás dobrou zprávu. Těšit se můžete totiž i na další články o tomto nádherném místě!

CK Daniela travel s.r.o

Korunní 37, 120 00 Praha 2.

Tel: 224 253 007, 224 251 308
Fax: 222 517 599, 224 255 442
GSM: 724 016 576

http://www.danielatravel.cz/

  

 

 

 

 

 

 

 

 

.

   
11.05.2005 - Zahraničí - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [14] tyrkys [*]

  Rára: my jsme jeli s Viamare a taky v pohodě. Je tam nádherně!!

  superkarma: 0 11.05.2005, 20:43:20
 2. [13] Rára [*]

  Tady ten obrázek s tím slunečníkem - to je přímo pro mě jen lehnout a zavřít oči

  superkarma: 0 11.05.2005, 14:10:34
 3. [12] Rára [*]

  Taky jsem si od nich objednala katalog. Uvažuji o Vasiliki, to jsem ráda, že s tím máte taky dobrou zkušenost. Moje kamarádka s Daniela byla jednou na Lefkadě a velmi mi to doporučuje.

  superkarma: 0 11.05.2005, 14:09:31
 4. avatar
  [10] monuška [*]

  Já jsem loni byla na Zakynthosu. Bylo to tam taky super . Byla to moje první dovolená v Řecku, a letos bych
  tam chtěla zase ,líbilo by se mi Korfu nebo Kréta, Řecko jsem si zamilovala.

  superkarma: 0 11.05.2005, 12:22:51
 5. avatar
  [9] Křeček [*]

  Jestlipak by mi dali zájezd na lékařský předpis, když LÉČÍ STRES :-))

  superkarma: 0 11.05.2005, 12:20:37
 6. avatar
  [8] tyrkys [*]

  Lefkada je vážně super!! Také jsme měli celých 14 dní půjčený skůtr a projeli jí skrz naskrz. Bydleli jsme ve Vassiliki - odtud se dá vyjet jak na západní, tak na východní pobřeží, a celý ostrov se přejede tak do hodinky. A jeden důležitý tip: na západním pobřeží nejsou benzínky, tak bacha. My jsme jednou asi 3 km tlačili Krásnou dovolenou všem!

  superkarma: 0 11.05.2005, 11:48:11
 7. avatar
  [6] Chicita [*]

  Už mám doma katalog, a nemůžu si vybrat kam mám jet Ale vono je to jedno, všude je krásně

  superkarma: 0 11.05.2005, 10:37:39
 8. avatar
  [5] Chicita [*]

  Už mám doma katalog, a nemůžu si vybrat kam mám jet Ale vono je to jedno, všude je krásně

  superkarma: 0 11.05.2005, 10:37:39
 9. [4] parašutysta [*]

  Chystám se letos na Lefkadu, budu moc ráda, když mi doporučíte kam vyrazit na pláže. Klidně do vzkazíku, budu moc ráda.

  superkarma: 0 11.05.2005, 10:01:46
 10. avatar
  [2] Maisie [*]

  Já osobně jsem byla minulý rok na Lefkádě. Je to sice relativně malý ostrůvek, ale ta romantika prázdných pláží. Půjčili jsme si s přítelem mopeda a každý den jsme si to namířili na jinou pláž. No prostě nádnera. Nejkrásnější je ovšem pláž Milos. Pravda, je méně přístupná, ale nádherná a skoro nikdo tam není.
  Lefkadu vřele doporučuji.

  superkarma: 0 11.05.2005, 08:50:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme