Zdraví

Danca79 : Rodina se nezapře

Dnešní téma je pro mě jako dělané - nedá mi to, abych nenapsala. Jako malá jsem pět let závodně krasobruslila, zatímco můj bratr, těžký astmatik, byl držen tak nějak ve zlaté kleci - nikdo nechtěl riskovat, že dostane astmatický záchvat...takže mel lehkou nadváhu, sport zkusil jen jednou - a to brusle.

Jenže nečekal, že led klouže, při prvním vstupu  na led mu to ujelo, hodil záda a při pádu se parádně praštil o mantinel. Hrozně se naštval, z ledu utekl a nikdy už brusle na nohu nevzal. 

A do toho nás babička krmila koláčky a bábovkami.....Takže výdej a příjem kalorií ani pro jednoho z nás nebyl ideální...Ale já aspon bruslila....tedy v té době.

Bylo mi deset, hrála jsem si na chatě na zahradě a přeletěla přes balon...ta bolest byla příšerná, nemohla jsem stoupnout na nohu. Zlomenina to nebyla, ale ošklivý výron - tak ošklivý, že mě kotník zlobí dodnes. A to byl konec krasobruslení...

Jenže koláče a bábovky pokračovaly dál, a ze mě byla poměrne rychle baculka, co nesnášela tělocvik stejně jako brácha. Hlavně gymnastika byla moje noční můra....Jenže té se samozřejmě nedalo vyhnout. V páté třídě jsme dostali novou paní učitelku tělocviku....věděla, že mám bráchu o dva roky výš, neb ho také učila. 

Nastala hodina gymnastiky, a já byla donucena pokusit se skocit skrčku - to je fakt šílený skok přes kozu, který jsem nenáviděla i  dobách kdy jsem k fyzickým aktivitám neměla takový odpor. Rozeběhla jsem se co jsem mohla, odrazila se.....a zasekla se nártem pod kozou... Přeletěla jsem tu pitomou kozu v nepříliš ladném oblouku takzvaně po držce. Pád to byl vskutku ukázkový, být tam někdo s kamerou, vyhraju v Natočto nebo jak se ten pořad s vtipnými videopříhodami jmenuje. Paní učitelka ke mě přilítla úplně bílá a s děsem ve tváři zkoumala, jestli jsem v pořádku. Když jsem se konečně - totálně potupená - začala zvedat, barva se jí trošku vrátila, a okomentovala to slovy - "Tak přesně takhle před dvěma roky přeletěl přes tuhle samou kozu tvůj brácha...jenže on si navíc vyrazil dech!"

Jojo, rodina se nezapře....

Další moje příhody se hodí spíš do tématu "sportem k trvalé invaliditě" - tak zas příště.....

Danca79 

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

Jo, skrčka, tu jsem také milovala...já měla ale problém s příliš razantním odrazem, jak jsem to chtěla mít za sebou, takže jsem tu kozu mnohdy přelítla, aniž bych se jí dotkla :)


 

Dnešním tématem dne je sport a váš vztah k němu. Ale nebojte se, zkusíme to tentokrát bez úrazů!

Pište mi na redakce@zena-in.cz

předmět: sport

 • Jak jste na tom se sportováním vy?
 • Vedli vás ke sportu rodiče?
 • Je to vaše černá můra nebo se této zábavě oddáváte často a rádi?
 • Sportujete pravidelně?
 • Jaký sport vám jde?
 • Věnujete se nějakému sportu od malička nebo dokonce závodně?
 • Máte snad nějaké medaile, diplomy?
 • Který sport milujete, přesto na něj nestačíte?
 • Který sport se chystáte teprve zkusit?

Jeden z příspěvků bude odměněn, vybraná čtenářka dostane perličky pro rozjasnění tváří a oční stíny od Avonu.

rozjasnovac

   
06.09.2010 - Zdraví - autor: Linda Wimmerová

Komentáře:

 1. avatar
  [4] enka1 [*]

  Tak na 1. stupni neuměla učitelka nic z požadovaných úkonů, tak jsme to měli jednodušší. Jen nám otrávila život věčným tanečkem dokola - Pletla v kytku rozmarýnku.........Sml28

  superkarma: 0 06.09.2010, 10:52:11
 2. avatar
  [3] Tulinka [*]

  To jsi mi připomněla mojí paní učitelku-tělocvikářku,Uměla to s námi a proto jsem se na Tv vždycky těšila.Přeskočit kozu mi naštěstí nedělalo problém,ale nejvíc mě bavili kruhy a vybijená.Tenkrát nás dostala až do Prahy na spartakiádu Sml54

  superkarma: 0 06.09.2010, 09:08:21
 3. avatar
  [2] hannah58 [*]

  Nikdy jsem kozu nepřeskočila. To bych pak žádnej příspěvek nikdy nikam nenapsala. Nebyla by hannah58.Sml23

  superkarma: 0 06.09.2010, 08:40:52
 4. avatar
  [1] vodfon, kolie [*]

  Ach ty babičky!!!!!!!!!!Sml23

  superkarma: 0 06.09.2010, 08:37:50

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme