brzké vstávání ji sice ničí, jak píše, ale pořád je to lepší, než trčet v práci do večera. Takhle má skoro celé odpoledne volné a provozuje oblíbený „gaučink“se svými miláčky. Viz foto

Do práce chodím bezmála 30 let. A vždycky na brzo, posledních 20 let na 6,00... to vstávání mě ničí, já strašně ráda dlouho spím... ale představa, že budu v práci trčet do večera, je ještě děsivější než to ranní vstávání. Naštěstí to nemám z domu daleko, takže bývám doma ve 3 i s nákupem a můžu se věnovat svému oblíbenému gaučování s plným nasazením. Ještě že mě ty moje kočky ráno vyprovodí aspoň ke dveřím. I když dost často, když odcházím z domu, tak už zase leží v posteli a podřimují

kočky

No a když už jsme u toho tématu pracovní doby, vždycky mě dostane tenhle řekla bych typicky český vtip:

Nový vedoucí úřadu nastoupí před úředníky a říká: „ode dneška zavádím nový týdenní pracovní pořádek:
pondělí: oddych po víkendu
úterý: příprava na pracovní den
středa: pracovní den
čtvrtek: oddych po pracovním dni
pátek: příprava na víkend
sobota, neděle: víkendové volno.

Když domluví, přihlásí se jeden úředník a ptá se: „A v tu středu se s tím tady budeme jako jebat do kolika?“

DanaD

Milá DanoD, tak to je moc pěkný vtip a jak to tak na těch úřadech vypadá, není daleko od pravdy.

Text nebyl redakčně upraven

  • Patříte mezi ženy, které pracují na směny? Napište nám o výhodách a mínusech své pracovní doby. Jak jste si na ni zvykala? Co jste musela přeorganizovat a třeba i ve svém životě zmenit, či úplně zrušit? Stálo vám to za to? Závidíte těm, co si užívají pravidelného víkendu, nebo vám to tak vyhovuje?
  • A co vy, které pracují denně a neznají vůbec žádné volno? Podnikáte, máte hospodářství, pracujete doma? I váš názor nás zajímá, podělete se s námi o své zkušenosti s organizováním pracovního času.
  • Ani vy, které jste chodíte do zaměstnání od pondělka do pátku a víkendy máte volné, nemusíte stát stranou. Vyhovuje vám to tak? Vyzkoušela jste si někdy jinou formu pracovní doby? Napište nám také.

Určitě existuje celá řada variant a já budu ráda, když nám tu svou představíte.

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

 

Reklama