Bulvár

Dana: Přibrala jsem po dětech

hubnuti

Paní Dana byla v mládí aktivní. Hrála tenis, jezdila na kole, zkrátka žila a sportovala, jak se dalo. Když ale přišly děti, přibrala a původní váha už se nevrátila. Několikrát se pokusila o zhubnutí, ale pak vždycky znovu přibrala …

Jméno: Dana Vitoušová
Alli užívá 2,5 měsíce
Původní váha: 83 kg
Nyní: 75,5 kg

Zkoušela jste hubnout již dříve?

Za celý svůj život, a to mi už jde na padesát, jsem několikrát hubla. Zamlada jsem aktivně hrála tenis, jezdila jsem na kole… jenže po dětech jsem přibrala – a nastal problém. Bolela mě kolena a necítila jsem se na nějaké cvičení. Nevlastní syn mi doporučil posilovnu, tak jsem to zkusila. Měla jsem štěstí na holky, které posilovnu vedly – ukázaly mi všemožné cviky na ruce, nohy, břicho… tenkrát jsem pěkně zhubla, chodila jsem poctivě třikrát až čtyřikrát týdně. Jenže potom, jak šel život, jsem zase nabrala. Víte, já hrozně ráda jím: sladké, maso, prostě všechno…

Kolik máte dětí?

Dva kluky. Po nich jsem, jak jsem říkala, razantně přibrala, pak to razantně shodila a pohybovala se kolem pětasedmdesáti kilo. Pak jsem začala nabírat, tak jsem si zase sehnala posilovnu, zase toho po čase nechala… A tak to šlo pořád dál, až jsem skončila na těch pětaosmdesáti. Nikdy jsem po porodu nevydržela cvičit dlouhodobě pravidelně.

Zkoušela jste nějaké přípravky na hubnutí?

Ne, nic. alli je první přípravek, který užívám.

alli je první lék na hubnutí, který byl  Evropskou komisí uvolněn do prodeje bez receptu. Více o tobolkách a účincích alli se dozvíte na internetových stránkách: www.alli.cz.

Jak jste se vůbec k přípravku alli dostala?

hubnutiViděla jsem reklamu a četla i doporučení v nějakém časopise. Řekla jsem si, že díky tomu lehce a rychle zhubnu, a alli si koupila.

Výrobce slibuje, že když sama dietou a cvičením zhubnete o dvě kila, tak díky alli zhubnete o jedno další – čili celkem o tři kila. Funguje to?

Je to tak, ale opravdu musíte pravidelně třikrát týdně cvičit. Začátek je hodně razantní, protože tělo dostává pořádně zabrat, potom si už zvyknete. Neprožívám to, ale na druhou stranu mě to chytlo. Kila jdou dolů, rozpohybovala jsem se…

Co cvičíte?

Chodím na pásu, jezdím na kole a chodím do posilovny. Teď také začínám zkoušet kolečkové brusle – na to mě přivedl syn.

Tobolky alli fungují tak, že částečně zabraňují štěpení tuku ve střevech, a tak zabraňují jeho vstřebávání. Přebytečný tuk pak odchází přirozenou cestou z těla ven …  Musela jste nějak změnit jídelníček?

Změnila jsem hlavně množství jídla na talíři a začala jíst pravidelně. Já ale třeba ráda sladím, tak to jsem musela omezit. Další pravidlo je: hodinu před cvičením a hodinu po cvičení nejíst. Více pít, dodržovat pitný režim, ale ne že bych vypila dva nebo tři litry – piji čaj, jím polévky a samozřejmě piji vodu při cvičení. Omezila jsem kynuté věci – koláče, rolády, koblihy. Už mě to ani neláká. A samozřejmě je důležité „nežrat“ večer (smích).

Už nemáte na sladkosti chuť?

Ale mám – chuť je pořád. Jenom se už vyloženě netrápím.

Nějaké problémy jste neměla?

Problémy… jak se to vezme. Člověk musí počítat s tím, že tuky odcházejí z těla ven, takže se to projeví na stolici. Naučila jsem se ale upravit si stravu tak, abych tohle zvládla. Jím pravidelně – snídám, obědvám, večeřím – ale snažím se omezit množství tuku v těchto jídlech. Nejpozději jím v sedm večer.

To jste ten režim nikdy neporušila?

hubnutiVýjimečně se mi stane, když jdeme třeba na grilovačku, že si i v půl desáté dám kus masa.

Nikdy vám tedy nebylo při užívání tabletek alli špatně…

Nebylo. Změnu stravy, která je při užívání tobolek nutná, snáším dobře a jiný důvod tady není.

Co vás nejvíc překvapilo, když jste začala užívat alli?

Mě samotnou nejvíc překvapilo, jak je hubnutí časově náročné. Ono se to nezdá, ale já si nedovedu představit ženskou, která má malé děti, nebo třeba manžela, který ji nepodpoří, že by něco takového zvládla. Já mám teď naštěstí domácnost s přítelem, který mě maximálně podporuje. Nemáme už doma děti, o které bych se musela starat. Partner je hodně důležitý. Když nechápe, o co se snažíte, tak to musí být těžké.

Trápí vás obezita?

Možnost%
Ano66,7
Ne33,3

Váš přítel hubne s vámi?

On má asi (nevím přesně, protože váhu jsme si záměrně nekoupili) 125 kilo. S úpravou mého jídelníčku se samozřejmě upravil i ten jeho, i když alli neužívá. Omezili jsme ale tu večerní žravost, takže už i on na sobě cítí pozitivní účinky alli. Už pohodlně dopne kalhoty, které nedopnul.

Závisí u hubnutí s alli hodně na Vaší vůli?

O vůli je to hodně. Ale pravda je, že mám zodpovědnost sama za sebe. A je v tom i trocha strachu, že když budu jíst tučné, budu muset běžet na toaletu – alli mě tedy nutí přemýšlet nad tím, co jím.

Nebojíte se „jojo efektu“?

Nebojím, protože je to dlouhodobé. Musím to prostě vydržet – věřím tomu, že to zvládnu. Když nevydržím, tak zase naberu, to vím už teď, ale bude to jenom moje chyba. Musím prostě cvičit dál a přemýšlet o tom, jak se stravuji.

Doporučila byste přípravek alli?

Určitě. Je to nejen nakopnutí k tomu, aby člověk začal hubnout, ale donutí vás to i upravit stravu a přemýšlet nad tím, co jíte.

Měla jste také po dětech problémy s váhou? Hubnete? Co všechno jste už vyzkoušela? Myslíte si, že by vám mohly pomoci tobolky alli? Vyzkoušíte je teď, když od Dany víte, jaké to je?

   
12.06.2009 - Blog redakce - autor: (red)

Komentáře:

 1. avatar
  [27] Vivian [*]

  Jedno z nejvtipnějších vysvětlení - "přibrala jsem po dětech" Sml54 Děti se nejedí.

  Já dítě mám a po porodu jsem měla asi deset kilo navíc, ale stačilo se omezit v jídle a šlo to zase na předchozí hodnotu. Nejúčinnější byl týden před manželovým pohřbem, kdy jsem nejedla vůbec nic Sml24 Pak jsem to ale vlivem stresu zase nabrala, dvacet kilo za rok... Děs. Potřebovala bych, aby zase někdo umřel Sml57

  superkarma: 0 16.02.2010, 12:25:14
 2. [26] nataly [*]

  Ahoj všem, i já bych se ráda s vámi podělila o své zkušenosti s hubnutím. Celý život bojuji s nadváhou. Po opakované a neúspěšné snaze zhubnout jsem konečně docílila toho, že jsem teď se svojí postavou konečně spokojená! Zhubla jsem 17 kg a jsem štíhlejší, než kdy dřív a nyní vážím 60 kg při výšce 171 cm a mám velikost 38. Dřív bych nikdy nevěřila tomu, že ve svých 30ti letech a po porodu dítěte budu štíhlejší, než kdy dřív. Dříve jsem mívala velikost 44-46 a opravdu jsem se necítila dobře, měla jsem problémy s pohybem, nyní mám radost ze života a cítím se velice dobře. Šlo to kupodivu velice snadno. Jen vyrovnat poměr kyselin a zásad v těle, čímž nastartujeme metabolismus, kdy tělo nejvíce spaluje tuky a dále vynecháme několik druhů potravin. Tím, jak se stravujeme, životním stylem, jsme bohužel všichni kyselí a tím brzdíme metabolismus a on nemůže pracovat, jak by měl. Proto nám nejde hubnout. Vyrovnat v těle poměr mezi kyselinami a zásadami je dobré i z hlediska našeho zdraví, protože v kyselém prostředí se dobře daří virům a bakteriím - jsme tedy více náchylní k onemocnění, ale v zásaditém prostředí se virům a bakteriím nelíbí - jsme zdraví. Při dietě tělu nic nechybí, cítíte se velice dobře, opravdu nestrádáte, nehladovíte, a proto tělo nemá potřebu se po dietě někam vracet, nenastává jojoefekt, na výsledné váze už zůstanete. Já jsem nyní rok po dietě a váhu si stále držím, váha se mi stabilizovala. Ve svém "novém" těle se cítím velice dobře a tato velikost mi naprosto vyhovuje. Poradím ráda každému, kdo se rozhodně něco udělat se svou nadváhou. Opravdu máme každý stejnou šanci to změnit.

  Pište mi na můj mail: natalymeri@seznam.cz

  superkarma: 0 27.06.2009, 14:18:17
 3. avatar
  [25] Blues [*]

  No když si přečtu, jaké změny stravování a pohybové aktivity je třeba při užívání alli dodržet - tak k čemu drahé prášky? Když TAHLE pravidla dodržím, tak budu hubnout i bez prášků! A dodržet je mi žádné prášky nepomůžou..

  superkarma: 0 13.06.2009, 19:37:10
 4. avatar
  [24] olga ebertová [*]

  Fazol — #22 Sml53

  superkarma: 0 13.06.2009, 17:22:41
 5. avatar
  [23] Tulinka [*]

  Fazol — #22 taky mám nefunkční štítnou žlázu a beru hormony Sml3

  superkarma: 0 13.06.2009, 10:04:29
 6. avatar
  [22] Fazol [*]

  olga ebertová — #6 Neboj se,až ti dají hormony váha se časem upraví.Měla jsem 30kg navíc díky štítce,už jsou pryč a vůbec nepřibírám.Unás s ní máme problém všechny ženy a po léčbě jsme štíhlé.

  1. na komentář reaguje Jitulinka — #23
  2. na komentář reaguje olga ebertová — #24
  superkarma: 0 13.06.2009, 08:28:52
 7. avatar
  [21] honuska [*]

  Jo ALLI, ale ta cena, přes 800,- a to nevím na jak dlouhou dobu.

   A přitom stačí, zvednout pozadí od PC a jít se proběhnout. Ale komu by se chtělo, mi teda ne.

  superkarma: 0 12.06.2009, 22:09:26
 8. avatar
  [20] átéčko [*]

  Midsummer — #14 Já jsem zvracela také. do 20 týdne jsem nepřibrala a pak vždy jen do 10 kg. Z porodnic jsem měl už svou váhu. Ale blila jsem ještě před porodem

  superkarma: 0 12.06.2009, 18:00:16
 9. avatar
  [19] MEK [*]

  jenže tento přípravek nemůže brát každý, to bych ještě musela pořádně přibrat, aby mi ho doporučili, atak budu v létě plavat a plavatSml62

  superkarma: 0 12.06.2009, 17:09:42
 10. [18] tudlik [*]

  ToraToraTora — #12 To je kravina, nemůžeš to tak brát na 100% žen že to tak funguje. K tomu by se měl vyjádřit obezitolog, to tady asi nevyřešíme. Ale moje kamarádka má sestru, která byla jako proutek, vysoká krásná ženská a po dvou dětech je obryně Stáňa. Dře jako blázen, cvičí, nejí a kila dolů nejdou.

  superkarma: 0 12.06.2009, 16:54:51
 11. avatar
  [17] ToraToraTora [*]

  vladka006 — #16 Sml52

  superkarma: 0 12.06.2009, 14:47:25
 12. avatar
  [16] vladka006 [*]

  Midsummer — #14 Si děláš prču, že 9 měsíců jsi zvracela? Jinak mě by zajímalo odkud se vzal pojem ranní nevolnosti. Asi proto, že začínají sotva jak se probudíš a trvají po celý den.

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #17
  superkarma: 1 12.06.2009, 14:32:41
 13. [15] orangutan [*]

  Sml16to bych musela alli vyhrát,abych ho vyzkoušela,potom,kdyby to zabralo,koupila bych si ho.Brala jsem bioactivní CLA ale musí se u něho taky cvičit,tak jsem zhubla a potom jak byli problémy se zády tak kila byla na spět.

  superkarma: 0 12.06.2009, 14:23:45
 14. avatar
  [14] Midsummer [*]

  No já tedy nevím: já jsem v těhotenství přibrala 28 !!! kilo, a to jsem prosím celých 9 měsíců blila 9x !!! denně.

  1. na komentář reaguje vladka006 — #16
  2. na komentář reaguje átéčko — #20
  superkarma: 1 12.06.2009, 13:38:07
 15. avatar
  [13] vladka006 [*]

  ToraToraTora — #12 Švagrová po porodu přibrala 10 kg a během těhotenství 20 kg. Prý hormonální změnou. Štítná žláza to nebyla, přesně se příčina nepoznala. Prostě jí doktoři řekli, že je to hormonama a šmitec, nic se nedá dělat. Takhle se trápila svejma kilama asi tak 7 let, pak se dala na stravu anorektiček a zhubla za rok 30 kg. Znova otěhotněla a zhubla zpět už bez diety na nějakých 65 při 170 výšce, což je hezký.

  superkarma: 0 12.06.2009, 13:24:24
 16. avatar
  [12] ToraToraTora [*]

  tudlik — #11 Alibismus to je, protože po porodu a po ukončení kojení se ty "těhotenské hormony" zase uklidní a pokud nemáš poruchu sekrece endokrinních žláz, tak by tvá váha měla být výsledkem množství pohybu a přijatýchúvydaných kalorií

  Odmítám výmysly, že těhotenství je nezvratný projev

  1. na komentář reaguje vladka006 — #13
  2. na komentář reaguje tudlik — #18
  superkarma: 0 12.06.2009, 13:01:24
 17. [11] tudlik [*]

  jewelinka — #8 To má někdo štěstí, když se pak dostane po porodu na původní váhu. Nemůžu souhlasit s tím, že je to alibismus. Vlivem hormonů může dojít k tomu, že nabraný kila nejdou dost dobře dát dolu.

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #12
  superkarma: 0 12.06.2009, 12:42:09
 18. avatar
  [10] Tulinka [*]

  Neměla po každém dítěti mi zůstala 2kg.Nyní jsem na 58kg při výšce 167cm.což není špatný ale spokojená bych byla s 54kg jen jsem líná se hýbat,jídlo omezit dovedu,ale ten pohyb Sml15

  superkarma: 0 12.06.2009, 12:07:22
 19. avatar
  [9] ToraToraTora [*]

  Přibrala po dětech? Tak to je asi snědla, ne? Jinak si to nevysvětluji. Ale kdyby na rovinu řekla, že na mateřské měla málo pohybu, víc jedla, dojídala po dětech a stres a únavu z dětí zajídala sladkým, tak to jejiná.

  superkarma: 0 12.06.2009, 11:42:30
 20. avatar
  [8] jewelinka [*]

  Svádět přibraná kila na těhotenství je hodně rozšířený alibismus - holt některé maminky mají pocit, že musí jíst za dva a pak už je to tak rozjeté, že z toho nevyskočí. Mám dvě těhotenství za sebou a co jsem během nich přibrala bylo do 3 měsíců dole, teď jsem těhotná potřetí a opět nemám obavu, že by mi kila zůstaly. Je pravda, že nevážím (netěhotná) 55kg jako kdysi, ale téměř 60, ale nepřipisuji to těhotenstvím, ale tím, že prostě nemám čas na sport jako předtím. Ale k mé výšce 170cm to neberu jako nadváhu Sml23 a samozřejmě se kontroluji, abych nesbírala další kila - zavidím ženám s rychlým metabolismem Sml33

  1. na komentář reaguje tudlik — #11
  superkarma: 0 12.06.2009, 10:41:32
 21. avatar
  [7] dajdada [*]

  1.) no ježíš a hned 3x

  2.) ne, už nemusím (jsem se sebou spokojená, mám 58kg/165cm)

  3.) jednou jedinkrát dělenou stravu, byla super. Jinak jsem žádné diety nedržela. Coby pořád kojící, to ze mě dítka vše vysáli.

  4.) nepráškuji vůbec, takže ani tohle bych nezkoušela. A to ani kdybych někdy měla nadváhu.

  superkarma: 0 12.06.2009, 09:48:33
 22. avatar
  [6] olga ebertová [*]

  Mám 160 cm a dostala jsem se na váhu 80 kg za poslední 1/2 rok jsem příbrala 10 kg.Až paní doktorka zjistila,že mi špatně funguje štítná žláza,tak doufám že po léčbě se to upraví.

  1. na komentář reaguje Fazol — #22
  superkarma: 0 12.06.2009, 09:46:28
 23. avatar
  [5] Midsummer [*]

  čiperka — #1 všichni nefungujeme podle jedné šablony

  superkarma: 0 12.06.2009, 08:53:07
 24. avatar
  [4] sevenofnine [*]

  mám spoustu pohybu (4xtýdně 90min - aquaerobic, břišní tance a posilovna), všechno co sním a vypiju si píšu a stejně je to na houby. Přibírám a přibírám, budu se muset objednat k dr. Asi se mi zase rozjela štítná žláza :-((

  superkarma: 0 12.06.2009, 07:57:42
 25. avatar
  [3] alibaba47 [*]

  Sml26Vyzkoušela jsem všechno možné od diet až po lékařem předepsané tobolky. Veškeré braní pilulek je marné, pokud se neupraví jídelníček a není pohyb. Sml60

  superkarma: 0 12.06.2009, 07:50:01
 26. avatar
  [2] wolves13 [*]

  Bohužel i to těhotenství může rozjet něco, co už bylo nastartované. Ale myslím, že tam může být i nějaký problém s látkovou výměnou a co se hormonů týče, špatné fungování orgánu, který toto může zapříčinit. Znám spoustu kamarádek, co mají problémy s váhou, nedrží dietu, ale řídí se správným příjmem složení potravy a taky sportují. Vůbec nehubnou naopak. Takže od té doby, mám na obézní lidi názor, že to není vždy jen jejich chyba.Sml22

  superkarma: 0 12.06.2009, 07:09:00
 27. avatar
  [1] čiperka [*]

  Po prvním dítěti (v 19.letech) jsem razantně zhubla už v porodnici, po 2.dítěti (v 26.letech) jsem začala hubnout až po třech měsících..Nemyslím si, že těhotenství je příčinou změny postavy k horšímu, spíše naopak,  ale jen a jen životní styl -pohyb, papání..

  1. na komentář reaguje Midsummer — #5
  superkarma: 0 12.06.2009, 06:07:48

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme