Letošní finále v moderní gymnastice v Praze na Zeleném pruhu zná své vítězky. Nejvíce zlatých medailí si odvezla děvčata z Brna, další kovy včetně pár nejcennějších vybojovaly oddíly z Prahy, Břeclavi a Chomutova. Finále proběhlo na konci listopadu, jako poděkování paní Miloslavě Morávkové, která se dlouhá léta mladým gymnastkám věnovala a trénovala je.

Dana MorávkováTento rok poprvé převzala patronaci nad akcí její dcera paní Dana Morávková. Mlékárna Valašské Meziříčí na akci nechyběla. Rozdala sportovcům výrobky ze své produkce nejenom jako poděkování za jejich výkony, ale také jako podporu zdravého životního stylu. Čerstvé mléčné výrobky neodmyslitelně k pestrému stravování patří. A to zase je nezbytné pro sportovní aktivity.

„Soutěž byla moc krásná. Jak svými výkony, tak atmosférou,“ uvádí Dana Morávková. „Myslím, že se nám na práci maminky povedlo navázat a nemusí se tak za nás stydět. Skvělé výkony podávaly závodnice z Brna, zde sídlí i kolébka moderní gymnastiky. Dále musím vyzdvihnout po choreografické stránce skladbu Coraliny gymnastek z pražských Stodůlek. Náš oddíl TJ Vodní stavby Praha Zelený pruh reprezentovaly zkušené závodnice ve IV. kategorii a předvedly strhující výkon plný ženskosti, obsadily krásné 3. místo. Velice uchvátily diváky, kterých přišel rekordní počet a vytvořili úžasnou atmosféru. Letos se sledu závodů Českomoravský pohár zúčastnilo přes 500 závodnic a každým rokem tento trend stoupá. Je vidět, že gymnastika je stále více populární. Na závěr bych ráda poděkovala všem, kteří se podíleli na organizaci závodu, moc si toho vážím.“ dodává Dana Morávková.

TJ Vodní stavby Praha Zelený pruh

Dana Morávková

Oddíl TJ Vodní stavby Praha Zelený pruh vznikl již před 30 lety. Vedla jej Ing. Miloslava Morávková, která obětovala tomuto oddílu veškerý svůj drahocenný čas až do posledních chvil svého života. V zimě roku 2014 oddíl převzaly její odchovankyně Kateřina Blažková, Monika Čápová, Gabriela Davidová, Linda Kotrbatá a Anežka Šťástková. Choreografii děvčatům vytváří známá herečka a choreografka Dana Morávková, která je dcerou paní Ing. Morávkové. Tento oddíl dříve velice vynikal i v estetické skupinové gymnastice, děvčata reprezentovala Českou republiku na světových soutěžích a gymnaestrádách.

K největším úspěchům TJ Vodní stavby Praha Zelený pruh patří 8. místo na MS v estetické skupinové gymnastice. Nyní soutěží hlavně v moderní gymnastice. Gymnastky Zeleného pruhu se každoročně zúčastňují oblastních přeborů i Mistrovství České republiky. Moderní gymnastika je nádherný sport, kde je pohyb spojen s hudbou a elegancí. Mladší gymnastky cvičí bez náčiní. Starší gymnastky využívají švihadlo, obruč, míč, kužele nebo stuhu. Může se závodit jako jednotlivec nebo jako společná skladba. Většina oddílů cvičí na podzim společné skladby a na jaře jednotlivce. Výběr náčiní ve většině kategorií určuje Český svaz moderní gymnastiky.

Dana Morávková

______________________________________________________________________________________

Privatizací Beskydských mlékáren v roce 1992 vznikla Mlékárna Valašské Meziříčí. Současný výrobní program tvoří tyto výrobky: smetanové jogurty,polotučné ovocné jogurty, nízkotučné ovocné jogurty, kysané výrobky, BIO jogurty a čerstvé tekuté výrobky. Mlékárna Valašské Meziříčí se zařadila mezi významné výrobce kysaných mléčných výrobků České republiky. Zákazníci si je oblíbili především pro jejich vysokou kvalitu a lahodnou chuť. Prvotřídní kvalita výrobků je potvrzena nejen jejich stoupající oblibou, ale i získáním nejrůznějších ocenění. Za těmito úspěchy stojí především zaměstnanci společnosti, kteří ke kvalitě výrobků přispívají svým nadšením a obětavostí. Její výrobky jsou zastoupeny v celé síti obchodních řetězců i ostatních prodejen. Co se týče exportních aktivit, mlékárna se soustředí na slovenské trhy. Více informací o mlékárně naleznete na: www.mlekarna-valmez.cz.

Reklama