Bulvár

Dana Morávková: Láska je dar

První, láskou obestřený májový rozhovor, vám přinášíme s úspěšnou herečkou a moderátorkou, žijící už léta v trvalém manželském svazku, Danou Morávkovou. Ještě před 1. májem však následují dnešní čarodějnice. V každé ženě je jí prý kousek. Tak uvidíme.

Dana Morávková spolu s manželem Petrem Maláskem tvoří jeden z nejstabilnějších párů českého showbyznysu. A také nejusměvavějších. Mají důvod se usmívat, protože jejich život provází láska. K té se ale ještě dostaneme, začneme napřed tím dnešním čarodějnickým sletem.

danajedna

Herečka Květa Fialová prohlašuje, že v každé ženě je kousek čarodějnice, a záleží už jen na ní, jak se svými nadpřirozenými schopnostmi naloží.
Je jí kousek i ve Vás?

Víte, Květa Fialová má velmi zvláštní pohled na ženy a hlavně na muže. To se o ní všeobecně ví. A já zrovna čarodějnice moc v lásce nemám. Možná za to mohou pohádky, kde čarodějnice jsou vykresleny jako stařeny s hrbem a bradavicí. :)

Jak se vůbec stavíte k tradicím? Třeba práve k pálení čarodějnic, nebo zítřejšímu 1. máji. Půjdete se s manželem políbit pod rozkvetlou třešeň?
Svátek čarodějnic moc nedodržujeme, ale 1. květen oslavíme tak jako tradičně – na Petříně. Doufám, že mě i letos manžel pod rozkvetlým stromem políbí…

Určitě jste dostala následující otázku už nesčetněkrát, ale pochopte, že ani na našem ženském magazínu ji nelze opomenout. Takže: Jak jste se s manželem seznámili? Prý to bylo na koncertě Hany Hegerové?
Ano, máte pravdu, poprvé jsme se s Petrem viděli v Olomouci na koncertě této úžasné dámy. Dokonce jsme spolu i poprvé mluvili, ale řekli jsme si pouze „Dobrý večer” a „Nashledanou”. Byli jsme oba nesmělí, ale zdárně a rychle jsme se z toho vyléčili… O pár měsíců později nás dala dohromady spolupráce na muzikálu Kabaret v Divadle Na Zábradlí. A do roka jsme měli svatbu!

Hana Hegerová má ve svém repertoáru spousta nádherných písniček. Jednou z nich je i „Láska prokletá“. Proklínala jste někdy lásku? Vzpomenete si třeba ještě na svého prvního kluka?
Můj první kluk se jmenoval Pepa Larva a chodil se mnou do školky. :) A lásku jsem nikdy neproklínala, to je dar!

Doma máte kluky dva. Manžela a dnes už patnáctiletého syna Petra. Sledujete u něj sklony herecké, nebo spíše hudební?
Ačkoliv má syn Petr rád divadlo i hudbu, tíhne spíše k jiné profesi. Ale to víte, sny patnáctiletého kluka se mohou ještě mnohokrát změnit.

sesynem

se synem Petrem

Jak bere popularitu svých rodičů? A teď se soustředím na Vás. V čem jste se mu nejvíce líbila, a u čeho třeba řekl: „Maminko, ale Ty přece taková vůbec nejsi...“
Myslím, že nejvíc se mu líbím v divadle, a vzpomínám si, že když byl velmi malý, tak nechápal, jak můžu být tak zlá jako Dora v pohádce Z pekla štěstí.

dora

jako zlá Dora v pohádce Z pekla štěstí 2.

Vy sama jste přišla o jednoho z rodičů, a to o tatínka, už ve svých 14 letech. V jednom rozhovoru jste uvedla, že harmonie vašeho vztahu s manželem vznikla proto, že Pánbůh Vám ho poslal za tátu.
Ano, já opravdu věřím, že pán Bůh mi za tátu poslal Petra.

Pojďme ještě krátce zpátky do vašeho dětství. Rodiče Vás v šesti letech přihlásili do přípravky baletu Národního divadla. Po kom jste zdědila taneční vlohy? A proč jste u baletu nezůstala natrvalo?
Nevím, po kom jsem zdědila taneční vlohy, protože rodiče ani prarodiče neměli s baletem nic společného, i když oba tančili rádi! Tanec beru jako dobré plus k herectví, ale vždy mě víc lákala činohra.

divadlo

vždy mě víc lákala činohra ...

dva

Divadlo Bez zábradlí / divadelní hra Indická banka

Ve výčtu vašich pracovních aktivit mě velmi zaujala jedna věc... Že jste vystudovala DAMU a poté se začala věnovat divadelní činnosti, to jsem věděla, ale že jste vystudovala také choreografii na HAMU, a to u „mistra“ Pavla Šmoka, to jsem vůbec netušila. Kdyby Vám dnes někdo zadal udělat nějakou taneční choreografii, kývla byste na nabídku?
Pokud by to byla nabídka, která by mě zaujala, tak samozřejmě ano.

Uznáváte taneční kreace Michaela Jacksona?
Velmi! Byl to neskutečný, fenomenální tanečník, opravdový král popu!

Vy asi tušíte, proč jsem se Vás na to zeptala, neboť jste ho prý před lety s manželem v Londýně přímo potkala? Řeknu Vám, já bych se dlouho štípala do tváře, jestli se mi to nezdá. Jaký byl Váš první dojem, když jste ho viděla? Jaký byl? Jak se choval?
Byla jsem šťastná, že ho vidím naživo, byl se všemi svými dětmi a šli na muzikálové představení. Samozřejmě že měl kolem sebe ochranku, ale i tak jsem cítila neskutečnou sílu jeho osobnosti. Připadal mi, že je v plné síle, měl před sebou padesát již vyprodaných koncertů. O to větší šok byla pro mě zpráva o jeho odchodu. Myslím, že takovýto talent se rodí opravdu málokdy.

Pojďme od hudby a tance k televizi a filmu. Do svých filmů Vás hodně obsazuje režisér Zdeněk Troška, lze ho pokládat za vašeho „dvorního režiséra?“ A jak se Vám s ním pracuje?
Zdeňka mám moc ráda, kromě filmů jsem s ním často pracovala i v divadle, ale teď se naše cesty, bohužel, již dlouho neprotly.

Možná se málo ví, že jste hrála také v hororovém snímku Stephena Sommerse: Van Helsing, který se u nás natáčel. Kdybyste měla porovnat pracovní podmínky a nasazení zahraničního a našeho filmového štábu, je v tom rozdíl?
Myslím, že samotný proces natáčení a herecké práce je velmi podobný, ale zahraniční produkce mají na film mnohem více peněz, a tím pádem i času.

Určitě nesmíme opomenout také vaše televizní, seriálové role. Po pěti letech jste opustila roli Andrey Rubešové z VKV a stala jste se doktorkou a také manželkou primáře Suchého, Zdenou Tichou v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Přiznám se, že tuto vaši roli sleduji už od samého počátku, a pěkně mě „rozčiluje“. Ze sebevědomé doktorky se stane domáci puťka, a ještě k tomu podváděná manželem.
Prozradíte nám, jestli to Zdena konečně rozsekne a změní se?
Problém je v tom, že Zdena miluje více Davida a děti než sebe, a chce zachovat rodinu za každou cenu. Ale snad můžu prozradit, že už i jí dojde trpělivost a Davidovi sbalí kufry. Není to pro ni vůbec jednoduché, ale jiná cesta už není.

zdena

Doktorka Zdena Tichá v seriául TV Nova / Ordinace v Růžové zahradě

Vaším životním mottem je ono krásné „Přej a bude ti přáno.“ V tomto seriálovém případě by to ale určitě neplatilo, viďte?
Mé životní motto je jen mé. Ale motto seriálové postavy určují scénáristé...

Omlouvám se za bulvární dotaz, ale dokázala byste odpustit nevěru i v soukromém životě?
Pokud bych o ní nevěděla, tak ano. :-)

V současnosti patříte mezi nejznámější herecké tváře. Máte praxi v moderování, v tanci, v účinkování v televizi, ve filmu i na divadelních prknech... Jste tváří několika prestižních značek. Jednoduše řečeno: jste žádaná a určitě si nežijete špatně. Setkáváte se s typicky českou vlastností, se závistí? A pokud ano, jak se s ní vypořádáváte?
Nezlobte se, ale já takto vůbec nepřemýšlím. Bulvár moc nečtu, drby mě nezajímají, a co se typicky českých vlastností týče, setkávám se se všemi. O tom je život...

danadva

foto z kalendáře pro americkou přírodní kosmetiku Pevonia Botanica

Považujete se za dítě štěstěny? Věříte, že štěstí si nás samo nenajde a je třeba mu jít naproti?
Ano. A také, jak se říká: štěstí přeje připraveným. Tak se snažím být připravená na vše, co přijde...

d

Děkuji za rozhovor, a ať se vás štěstí a láska drží i nadále.

spolu

Vizitka

 • Dana Morávková se narodila 29. 7. 1971 v Písku.
 • V letech 1989-1993 studovala herectví na pražském DAMU a hned poté choreografii na HAMU (1993-1998).
 • Již během studií hostovala v Činoherním studiu v Ústí nad Labem (92-94), poté ji angažovalo pražské Divadlo na zábradlí a od roku 2001 účinkuje v Divadle bez zábradlí.
 • V roce 1997 se začala podílet s jinými choreografy na některých pohybových projektech. Může se chlubit dlouhým výčtem vynikajících choreografií. Podílela se na nastudování opery Rusalka (2005), divadelních her Popelka, Čert a Káča, Labutí jezero nebo choreografií k filmům Z Pekla štěstí (1999) a Andělská tvář (2002), ve kterých si zahrála i jednu z hlavních rolí.
 • Z významných divadelních rolí jmenujme např. Mášu v Revizorovi, Karolku v Její Pastorkyni a Rusalku ve stejnojmenné opeře A. Dvořáka.
 • Na počátku 90. let se začala objevovat i v televizi, kde ztvárnila v několika pohádkách role princezen a jiných ženských hrdinek.
 • Do diváckého podvědomí se dostala v roce 1994, kdy se stala novou tváří TV Nova. Do roku 1998 moderovala Snídani s Novou, poté přestoupila na TV Prima a do roku 2006 moderovala pořad Prima jízda.
 • Ve filmu naplno prorazila díky roli závistivé princezny Dory v Troškově pohádce Z pekla štěstí I, II. 
 • V roce 2002 se objevila v dalším Troškově filmu Andělská tvář a o rok později si zahrála jednu z vedlejších rolí (učitelku) ve filmu Kameňák (2003).
 • V roce 2004 se objevila v druhém pokračování Kameňáku a jako barmanku si ji vybral Stephen Sommers do svého filmu Van Helsing.
 • V témže roce začala natáčet svou životní roli Andrey Rubešové v seriálu TV Prima Rodinné pouta (2004-2006). Objevila se i v jejich volném pokračování nazvaném Velmi křehké vztahy
 • Po pěti letech z VKV odešla a v současnosti ji můžeme vídat v roli  doktorky Zdeny Tiché, v seriálu TV Nova, Ordinace v růžové zahradě.
 • Vyzkoušela si také roli fotomodelky pro kolekce značek Debenhams a kosmetiky Revi Face, v listopadu 2006 nafotila glamour fotografie i pro Palyboy. Byla i tváří prestižní značky brýlí Kio Yamato.
 • Dana Morávková je 19let vdaná za hudebního skladatele Petra Maláska, s nímž má patnáctiletého syna Petra.

poskytnuté fotografie: D. Morávková, Alžběta Jungrová, www.mediareport.cz a Divadlo Bez Zábradlí

Přečtěte si také:

   
30.04.2013 - Rozhovory - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. [21] majka193 [*]

  Rozhovor se mi moc líbil.Danu mám ráda i když v seriálu ordinace se mi zdá velmi upjatá,chtělo by to volnost v chování k manželovi nevěře.Vím,že má 2 děti,ale to neznamená,že se snaží manžela udržet na stálo.Tuto roli zvládá velmi dobře,jakožto i ostatní ,které ztvárnila.Přeji ji mnoho úspěchu a hlavně spokojenosti do dalších let.Obdivuji ji jak umí zkloubit hereckou a rodinnou karieru.Líbí se mi velmi její názory na život a její celoživotní motto,

  superkarma: 0 22.05.2013, 17:48:02
 2. [20] Lydia001 [*]

  V roli Zdeny se mi moc líbí, tam jsem si jí oblíbila.

  superkarma: 0 04.05.2013, 12:55:04
 3. [19] Trefa [*]

  Trefa:pani Dana je krasna zena,herecka a dobra manzelka.znam jiz uz davno.snad to manzelstvi je opravdu pekne.at jim dlouho vydrzi.

  superkarma: 0 02.05.2013, 12:57:54
 4. [18] Jana 01 [*]

  Mně se moc líbí. Vyumělkovaná možná je pro některé role - nesleduji Novu a ni jsem nikdy neviděla zmíněné seriály..... Ale už když jsem ji viděla poprvé (asi  před dvaceti lety jako moderátorku nějakého pořadu - asi "Dobré ráno nebo něco takového", tenkrát mi naopak připadala jako jedna z nejpřirozenějších osobností. Je v tomto podobný typ jako Sabina Laurinová.

  superkarma: 0 02.05.2013, 11:12:26
 5. [17] PEPI11 [*]

  kobližka — #11 Mám na paní Morávkovou stejný názor. Je moc vyumělkovaná, moc si hlídá , aby byla vnímána jako dokonalá. nevidím na ni nic přirozeného. Kdyby se trochu uvolnila, a nelpěla tak na tá přísné poze, byla by určitě oblíbenější a víc sympatickáSml80

  superkarma: 0 01.05.2013, 17:59:58
 6. avatar
  [16] peetrax [*]

  D. Morávková mi vždycky přišla až protivně dokonalá. Sml57 To ale nic nemění na tom, že rozhovor se povedl.

  superkarma: 0 30.04.2013, 21:27:48
 7. avatar
  [15] margot [*]

  kobližka — #13 proč bys měla být jediná? na divadle jsem ji neviděla, zato jsem s ní cca 3 roky pracovala, to ještě dělala se Z. Mahdalem raníček na Primě. ráda jsem ji neměla, jaká je teď, to posoudit nedokážu - zkušenost mi už asi nedá, abych byla objektivní.

  superkarma: 0 30.04.2013, 19:48:40
 8. avatar
  [14] phoebe24 [*]

  kobližka — #13 asi tak. Je to moc hezká baba - o tom žádná, ale na divadle si ji snad ani nechci představovat. I v těch seriálech (jo, koukám na to - žehlily jsi někdy?... já u toho hlavně pletu a háčkuju...) je taková křečovitá a má nacvičeno pár póz. Jako podnikatelka Rubešová se vždycky postavila do stoje rozkročného, dala ruku v bok a jela útočnou řeč. Teď jako ta doktorka furt jenom fňuká a k uvěření není z toho všeho vůbec nic. Šmíra, no.Sml80

  superkarma: 0 30.04.2013, 19:12:28
 9. avatar
  [13] kobližka [*]

  phoebe24 — #12 No,šla jsem na trh s tím,že tu budu jediná.Ono,jak se kolem někoho vytvoří taková ta "svatá auerola",najednou to je "paní herečka,skvělá,úžasná" a nikdo neřekne nic špatného.Ale třeba se všem líbí,proč ne.Zajímalo by mě,kdo z těch,co jí tady vychvalují,jí viděl na divadle,protože jak píšeš,v přiblblých seriálech toho moc neukáže.

  1. na komentář reaguje phoebe24 — #14
  2. na komentář reaguje margot — #15
  superkarma: 0 30.04.2013, 18:31:51
 10. avatar
  [12] phoebe24 [*]

  kobližka — #11 Mě je nesympatická celkově. Něco mezi Hujerem a Stepfordskou paničkou s nádechem hysterie. A jako herečka? Herečka?! V těch seriálech a pohádkách od Trošky? To snad ne....

  1. na komentář reaguje kobližka — #13
  superkarma: 0 30.04.2013, 18:05:58
 11. avatar
  [11] kobližka [*]

  Na Daně Morávkové obdivuji jedině to,jakou má rodinu.Jinak si nemůžu pomoci,mě moc sympatická není.Je přeslazená,její úsměvy mě přijdou neupřímné.Dokonale vyumělkovaná,sice krásná,ale vyumělkovaná.

  1. na komentář reaguje phoebe24 — #12
  2. na komentář reaguje PEPI11 — #17
  superkarma: 0 30.04.2013, 14:44:59
 12. [10] FAXÍK [*]

  moc pěkný rozhovor, Danu Morávkovou mám ráda, je to sympatická, krásná ženská Sml67

  superkarma: 0 30.04.2013, 13:51:16
 13. avatar
  [9] hubajda [*]

  Danu mam rada

  superkarma: 0 30.04.2013, 13:40:31
 14. [8] magic11 [*]

  super rozhovor Sml67

  superkarma: 0 30.04.2013, 12:33:37
 15. avatar
  [7] delfi.na [*]

  sympatická, přívětivá ... prostě fajn ženská Sml58

  superkarma: 0 30.04.2013, 12:28:43
 16. [6] sisinapipi [*]

  mám jí moc ráda a fandím jíSml67

  superkarma: 0 30.04.2013, 12:02:40
 17. [5] MaVy [*]

  držím jí palce aby se jí stále tak dařilo,sympatická osoba,asi ne moc lidí tak dobře kloubí rodinu s tak náročnou profesíSml67Sml67Sml67Sml67

  superkarma: 0 30.04.2013, 10:13:49
 18. avatar
  [4] lenig [*]

  Dana je moc šikovná žena, má můj obdiv Sml67Sml59

  superkarma: 0 30.04.2013, 10:04:30
 19. avatar
  [3] Suzanne [*]

  To musí být úžasně harmonická baba Sml22 Oceňuji, jak to má všechno krásně v rovnováze - soukromí, práci, sebe. Úžasné Sml22Sml67Sml16 

  A rozhovor samozřejmě moc pěkný! Sml67

  superkarma: 1 30.04.2013, 09:15:59
 20. avatar
  [2] margot [*]

  Sml30

  ale jo, rozhovor je opět fajn

  superkarma: 0 30.04.2013, 07:21:15
 21. [1] lidicka [*]

  Dana Morávková je opravdu vynikající herečka, tanečnice, choreografka, obdivuji jiSml22Sml67Sml59

  superkarma: 0 30.04.2013, 06:46:07

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme