Dobré ráno, milé ženy-in :).
Už jste se dnes probudily? Tak si dáme malou mozkovou rozcvičku!

Určitě jste aspoň jednou viděla nějakou detektivku nebo relaci „policie pátrá“. Co myslíte, byla byste dobrou svědkyní? Dokázala byste si vzpomenout na tváře a oblečení lidí, které jste viděla poblíž činu?

Nevíte? Tak si to vyzkoušíme :) !

Teď na chvilku zavřete oči (a ne abyste u toho usnula!) a vybavte si prvního neznámého člověka, kterého jste dnes potkala, když jste vyšla z domu. Dokážete si vzpomenout, co měl na sobě? Jak vypadal? Jak byl vysoký, jaký měl účes, jakou barvu vlasů nebo dokonce barvu očí?

Máte to? Tak, a teď zkuste totéž, ale s posledním neznámým člověkem, kterého jste potkala před vstupem do práce... Hotovo? Šlo Vám to? Dokázala jste si vybavit alespoň pět obecných popisných údajů (co měl na sobě, barva oblečení, výška, účes...) a jeden detail (bradavice, červené tkaničky, hodinky na pravé ruce...)? Nebo dokonce víc?

Pokud ano, policisté by z Vás měli radost :). Pokud ne, trapte svou paměť podobnými cvičeními častěji – ne kvůli policistům, ale kvůli sobě – zlepší se tak totiž Vaše pozornost a schopnost zapamatování nejen v situacích setkání se s neznámými chodci – a to se Vám v životě hodí, i když nebudete nikdy svědčit u soudu. Třeba když se Vás přítel zeptá, jestli nevíte, jestli měl na sobě večer svou oblíbenou bundu, nebo ji zapomněl v hospodě :).

Užijte si ten dnešní den a napište nám na redakce@zena-in.cz, jaké aktuality se u Vás dějí, co zábavného nebo smutného se Vám a Vašim známým přihodilo a co Vás zajímá! Když Váš příspěvek zveřejníme, můžete dostat odměnu!

Reklama