Bulvár

Další stoleté výročí, tentokráte kina


Před sto lety bylo v Praze otevřeno první kino v domě u Modré štiky v Karlově ulici na Starém Městě. O tento historický okamžik se postaral Viktor Ponrepo, pražský kouzelník. Hned o dva roky později bylo otevřeno kino v Lucerně. Tím se začala obliba v kinech hojně rozvíjet a už koncem roku 1910 bylo v hlavním městě již šestnáct kin. A při vzniku Československé republiky v roce 1918 jejich počet stoupl na pětatřicet.

 

Stará kina se těší stále velké oblibě. Pro ty, kdo nehledají přehlučené filmy a neustálé křupání popcornu, je klasické kino rájem. Ani lístky v nich nejsou cenově přemrštěné. Přesto i multikina vydělávají nehorázné peníze a často vystrkují malá stará kina z tržního oběhu. Vše to začalo v roce 1999, kdy bylo otevřeno první multikino, a koncem loňského roku již bylo zprovozněno devatenáct kin po celé České republice.

 

Co upřednostňujete ty? Máte radši klasická kina nebo raději vyrazíte do multikina s popcornem a kolou v ruce? Kdy jste byli v kině poprvé a na čem?

   
17.09.2007 - Kultura - autor: bezradná Eleonor

Komentáře:

 1. avatar
  [2] arjev [*]

  V kině jsem byla poprvé asi v devíti letech, ale s partou děcek. Měli jsme lístky do novinářské řady. Film byl s titulky a já je četla nahlas. Zezadu nás dospěláci napomínali a já jim vysvětlovala, že některá děcka si to nestačí přečíst a tak ať mlčí a poslouchají můj dabing

  superkarma: 0 17.09.2007, 14:07:00
 2. avatar
  [1] femme [*]

  já vzpomínám ráda na vesnické kino, kam jsme chodívávaly jako děti o prázdninách, byl to sál v hospodě, každý si tam vzal svou židli, děti limču a chlapi pivo a v rohu stála kamna, aby se tam dalo v zimě zatopit

  superkarma: 0 17.09.2007, 13:59:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme