Bulvár

Další lékařka v průšvihu!

Dětská lékařka Milana Smékalová byla dnes dopoledne obviněna v kauze týrání osmiletého Ondřeje a desetiletého Jakuba Mauerových z Kuřimi. Jedná se o v pořadí už šestou obviněnou osobu v případu „matky bestie“. Hlavní aktérky –  krkavčí matka Klára Mauerová a její stejně krutá sestra Kateřina, jsou dosud ve vazbě. Podle serveru Novinky.cz mluvčí Městského státního zastupitelství v Brně Vladimír Kutnohorský informoval, že lékařce bylo sděleno obvinění z trestného činu neoznámení trestného činu týrání svěřené osoby.

Vyšetřovatelé se domnívají, že si pediatrička při pravidelných prohlídkách obou dětí příznaků týrání (zejména jizev po pálení a řezání) musela všimnout. Pokud to zjistila a své podezření neoznámila příslušným orgánům, dopustila se sama trestného činu, za který jí hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

Kromě povedených sester je v kauze týrání obou chlapců obviněna také jejich přítelkyně Hana Bašová (zvaná Nenci), která děti zavírala v kumbálu v Domě dětí a mládeže Paprsek, bratr kontroverzní Aničky a student Masarykovy univerzity Jan Škrla, který se s ženami znal ze skautského oddílu Mravenci a na týrání chlapců se podle všeho osobně podílel. Ze stejného důvodu je stíhán také brněnský podnikatel Jan Turek.

Šetří i školní inspekce
Dvojice brněnských inspektorů České školní inspekce zahájila ve středu v přímé souvislosti s obviněním Smékalové dvoudenní kontrolu na základní škole v Brně–Lesné, kam týraný Jakub Mauer od září 2006 do května 2007 chodil.

Myslíte si, že na Kláru Mauerovou a její sestru měla zásadní vliv jejich příslušnost k sektě, nebo že se jedná o duševně postižené a nesvéprávné pachatelky? Pokud jsou ženy nemocné, měly by být přesto potrestány? Myslíte, že otec dětí o nelidských praktikách nic netušil?
   
14.11.2007 - Společnost - autor: Marie Šrámková

Komentáře:

 1. avatar
  [4] átéčko [*]

  vendyna: A do kafilerie s ní! Takových matek mi líto není

  superkarma: 0 14.11.2007, 22:32:08
 2. avatar
  [3] vendyna [*]

  Asi jsem extremistka. Rovnou tu "mámu" utratit.....jako psa.

  superkarma: 0 14.11.2007, 22:21:44
 3. avatar
  [2] murena [*]

  Nebudu se k tomu moc šířit,ale obě "hvězdy" jezdily svými vozy,takže jakápak nesvéprávnost,ať je pořádně opepří,včetně tatíčka dětí a dalších zainteresovaných zrůd

  superkarma: 0 14.11.2007, 21:34:33
 4. [1] EvaH [*]

  Pěkně zamotaný případ. Kdoví, jestli s klukama vůbec někam chodila a když, kdoví, jestli to byli opravdu její děti,když Ondřeje, který údajně slyší dobře, označili za špatně slyšícího a povolili mu výuku doma. A je s podivem, že "Aničku" ještě nevyslechhli. A podivná je celá rodina včetně tatínka a babiček a dědečků. Chudáci kluci.

  superkarma: 0 14.11.2007, 17:24:31

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme