Tak, milé ženy-in, tento příběh, který nám poslal čtenářka s nickem Magic11, je prostě bomba. Z gaučinkové fanynky se stala skoro maratonská běžkyně. Jak to dokázala a co bylo její motivací, to už se dočtete v jejím úžasném příspěvku

Zdravím, žííínky

Byly doby, kdy jsem na gaučink nedala dopustit a na všechny, co se jakkoliv hýbali, jsem koukala jako na lidi lehce fanatické. Kilíčko se přidalo ke kilu a při výšce 162cm jsem se dopracovala k úctyhodným 81 kg. V jedné slabé chvilce mě zastihla moje kamarádka a já jsem jí slíbila (zřejmě v pominutí smyslů), že ji doprovodím na 5km závod pro ženy, který se běhá v rámci série pražských maratonů v září v Praze.

Když jsem se probrala z kocoviny, zatla jsem se a vyrazila koupit „běhací“ boty. Celou zimu jsem na ně koukala a v dubnu z nich oprášila prach, nazula na nožky a vyběhla. Byla to dřina. Ze zkušenosti dřívějších pokusů na mě nefunguje chvíli jít a chvíli běžet – jak se zastavím, už se znovu nerozběhnu. Zpočátku to bylo 2x týdně, postupně jsem přidávala a teď mi to vychází skoro ob den.

Ne že by mi to chybělo, já neběhám proto, že by mě to bavilo, ale vyplňuji svoji TABULKU, do které si zapisuji poctivě nadřené kilometry. Ten pocit, když se to v posledním řádku připočte, je k nezaplacení. Doma si ze začátku klepali na hlavu, protože ví, že jsem totální neběhavec. Když se teď, když je venku brzy tma, přidal ke mně i manžel, aby mě cestou někdo nebacil po hlavě, oba synkové (16 a 23) prohlásili, že je to krize středního věku.

Aťsi, za těch krásných 66 kil a tabulky, ve které se rýsuje už skoro 500 naběhaných kilometrů, to stoji. Jo a ten závod – dala jsem to! Sice to nebyl závratný čas, ale je pravda, že jsem předběhla i některé mladší. Organizátoři po závodě poslali krásné video – to vám přiložím, protože stojí za to, které dostalo i moji ségru –  příští rok vybíháme spolu J

Takže ať je zima, ať je mráz, mlha nebo prší, obouvám ty svoje křusky a vyrážím. Tvrdím, že pro tabulku, ale … ten pocit, když se vrátím domů – ten je k nezaplacení J (možná proto, že už to mám vždycky za sebou :D )

Takže za chvíli vybíhám…  Mějte se krásně …   http://www.myrunningmovie.cz/ - číslo 3019

Magic11

Milá Magic11, díky za krásné „nakopnutí“. Je vidět, že to jde, když se chce. Blahopřeji a vydržte, příště dáte i ten maraton

Text nebyl redakčně upraven

Jak se hýbete vy, milé ženy-in, když je venku pod psa?

  • Možná patříte mezi nadšence, které mizerné počasí neodradí od pohybu.
  • Možná měníte přírodní terén za krytou halu a cvičíte dál.
  • Možná vám k fyzičce postačí právě ten zmíněný pes, který vyžene vás a nenechá svou paničku zlenivět. S ním prostě musíte, i když venku padají trakaře.
  • Možná ke svým pohybovým aktivitám počítáte práci na zahradě. Kdo vlastní nějakou „latifundii“, nemá o zdravý pohyb na čerstvém vzduchu nouzi.
  • Možná jste se rozhodla začít cvičit doma podle videa, nebo nějaké příručky, protože se vám prostě nechce mezi namakané cvičence do posilovny nebo fitka, ale chcete si udržet kondici a zpevnit svaly.
  • Možná vás napadá úplně jiná možnost, o které byste se ráda zmínila

V každém případě vítám mezi příznivce dnešního tématu a těším se, že mi o svých pohybových aktivitách něco napíšete.

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

A vy se můžete těšit na:

Balíček sprchových gelů Radox

r

Reklama