Čtenářka Procházková prožila pohádku se špatným koncem, za který mohl její slib. Dodnes toho lituje.

Dobrý den, ráda bych přidala i svůj nesplění slib, který jsem dala už dávno.

Bylo mi nějakých 18 let, puberta se mnou dost mlátila a já jsem byla velmi zamilovaná. Už od 18 let jsem chtěla závodně tancovat. Proto jsem se přihlásila na předtaneční, kde mne začal učit chlapec, který byl o 3 roky starší. Já se do něj zamilovala až po uši. Tanec se mi stal životem a to jen díky němu. Bohužel on mou lásku neopětoval, a to jen z toho důvodu, že mě učil.
Když kurz konečně skončil, začalo se vše tak nějak obracet. On o mě začínal mít zájem, ale já ho už bohužel ztratila. Našel se v mém okolí někdo jiný. Když jsem zase byla sama a myslela si, že on je stále volný, měla jsem zase smůlu já. Tak nějak to šlo několik let. Nikdy jsme se nesešli oba nezadaní.
Až jednou. Náž vztah se začal pomalu a jistě vyvíjet a začali jsme spolu i tančit. V DDM jsme vedli i svůj taneční kroužek, kde jsme vyučovali malé holky. Bylo to naprosto fajn, nic mi nechybělo.

DALA JSEM SI SLIB, že pokud spolu budeme tancovat, tak náš vztah půjde stranou.

Prostě mi to nešlo - nějak jsem nezvládala vztah i tanec dohromady. Když jsem byla s ním, nedokázala jsem se soustředit na tanec. Žili jsme spolu jakousi pohádku, kdy on byl Malý princ a já Malá mořská víla. Dodnes mám schované všechny dopisy, pohádky a říkanky, které jsme si v té době napsali. a to mi je už přes třicet.

Svůj slib jsem porušila, milovala jsem ho natolik, že jsem se vzdala tance. Jenže to trvalo jen chvíli. Sliby nesliby, puberta vítězila a pravdou je, že ať jsem si slíbila cokoli, nakonec skončilo všechno. Dodnes mne mrzí, že jsem si dala nesmyslný slib, který mě stál hodně. Mohli jsme spolu ztrávit třeba zbytek života, ale kvůli tanci jsem to zahodila. Ráda si na tyhle okamžiky vzpomínám, protože to byly nejhezčí chvíle mého života. On je dnes ženatý, má 2 krásné děti. I když ho dnes potkám, vždy mu v očích vidím jakousi křivdu, že jsem ho kdybsi nechala na holičkách.
Proto jsem se rozhodla, už nikdy nebudu dávat sama sobě žádný slib, protože vím, že ho stejně nedodržím.

Je to jako s kouřením, kolikrát jsem si řekla, že přestanu a stejně mi to nejde. Snad vás můj příběh o mém hloupém slibu alespoň trochu zaujme.

Přeji hezký den, Procházková.
Text nebyl redakčně upraven


Děkuji vám Procházková ze upřímně napsaný příběh. Některé věci by si člověk nevymyslel, ty musí napsat sám život. Z vašeho textu cítím hořkost vzpomínek. Kašlete an to, vzpomínejte jen na to hezké a dívejte se dopředu. Stejně jako jeho i vás čeká krásný život. Vždyť jaký si ho uděláme, takový ho máme! A už si nic neslibujte, pokud to opravdu chcete, běžte a udělejte to.

Dnes jsou tématem dne  NESPLNĚNÉ SLIBY.

  • Dala jste někdy slib, který jste nesplnila? Proč? Mrzí vás to?
  • Dostala jste slib, na kterém vám záleželo, a nebyl splněn? Vypište se z té křivdy a popište toho bídáka, nebo bídačku.
  • A vůbec jsou sliby, o kterých víte, že nikdy nemohou být splněny a tak na ně nevěříte?
  • A co přísahy?

Myslím, že k tomuto tématu vymyslíte spoustu podtémat. Tak mne jimi zahrňte. Čekám na mailu

redakce@zena-in.cz

A slibuju, že jednu z vás, tu, jejíž příspěvek se mi bude líbit, nebo mne velmi zaujme, se pokusím překvapit. A pokusím se ji překvapit již dnes. A tak nečekejte na poslední chvíli, protože výhodu budou mít ty, které napíší již dopoledne!


Slibovací soutěž:


8 – 5 potápěč, řidič, šofér, mašinfíra
Více o soutěži ZDE: Slibovací soutěž

Reklama