Vztahy

Dala jsem pejska do útulku - SOS

Myslíte, že jsem udělala dobře?
 
 
Předem se omlouvám, že píšu mimo téma, ale nějak mi to nedá a pořád na to musím myslet....
 
 
Včera jsme šli jako vždycky s dětmi na procházku a cestou jsme uviděli na silnici malýho bílýho pejska, byl nádhernej, stál přikrčenej uprostřed silnice a auta na něj troubila, nebyl schopnej hnutí, tak jsem se rozhodla, že ho vezmu, bylo mi ho strašně líto. (3dala)
 
Byl tak hodnej, stulil se mi do náruče a už ode mě nechtěl. Přemýšlela jsem, co s ním, a první, co mě napadlo, byl veterinář. Tak jsem se dohodla s manželem, aby došel pro auto, děti jsem dala k rodičům a pejska jsme odvezli ke známému veterináři. (16náhradu)
 
Prohlídnul ho a zjistil, že je to zdravá, vyděšená fenka, nejspíš to byla malinká pudlice. Říkal, že je tak tři dny venku, tak ať ji odvezeme na městskou policii. Manžel si ji chtěl nechat doma a vyvěsit plakátky s fotkou po městě, ale já jsem měla strach, mám dvě malinký děti, bydlíme v bytě 2+1 a nevím, jestli bych byla schopná se o ni dobře postarat a k tomu uhlídat děti, aby pejska netrápily, nebo naopak aby je fenka nepokousala.
 
Dohodli jsme se tedy a odvezli fenku na policii, kde si ji vzali s tím, že ji odvezou na záchytnou stanici. (13pro)
 
Dneska na tu nebohou fenečku pořád myslím, byla bych nerada, kdyby zůstala někde v útulku, a doufám, že už po ní majitel pátrá, takže bude brzy doma.
 
Myslíte, že jsem udělala dobře? Přemýšlím, že bych po neděli zajela do útulku a zjistila, co s ní je? Pořád vidím ty její smutný, vyděšený očička ....  (4iluze)
 
Jana
 

Že píšeš mimo téma vůbec nevadí, tvým pocitům velmi rozumím. Ale pokud ho nemůžeš mít doma, tak jsi udělala jedině správnou věc.
   
13.07.2005 - Láska a vztahy - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [41] Ťapina [*]

  syja: Třeba já. Může odmítnout uspání, samozřejmě. Jenomže co udělá člověk, který je rozhodnutý, že se psa zbaví, a veterinář mu ho neuspí? V lepším případě půjde k jinému veterináři, ale těch bude minimum. Většina se naštve na veterináře kompletně a radši najde někoho, kdo dá psovi klackem za uši, nebo ho uváže v lese Takže já osobně radši zajistím, že pes bude mít klidnou a rychlou smrt, než abych pak po nocích přemýšlela, jak asi skončil.

  superkarma: 0 14.07.2005, 19:48:19
 2. avatar
  [40] grice [*]

  Moc děkuji za všechny vaše názory, do útulku nemáme daleko tak se tam občas zajdu podívat a uvidíme,třeba si pejska nakonec vezmeme Samozřejmě nejlepší by bylo kdyby se našel její majitel,ale když ne,budeme o tom silně uvažovat,je fakt krásná a tak miloučká,takovej malej plyšovej medvídek

  superkarma: 0 14.07.2005, 08:13:52
 3. avatar
  [36] Angie [*]

  Já bejt Tebou,jestli se tam do toho útulku doopravdy vypravíš a uvidíš tam tu fenečku,vezmi si jí domů,protože by ses asi do konce života nezbavila toho pocitu viny.My máme taky pejska z ulice a to už 7 let a je to naše zlatíčko.

  superkarma: 0 13.07.2005, 21:39:18
 4. avatar
  [35] Enya [*]

  Otik: tak to je hrozný Ale veterinář by to mohl odmítnout, ne?

  superkarma: 0 13.07.2005, 21:36:22
 5. avatar
  [34] kemy [*]

  ku*va! respektive a fenky

  superkarma: 0 13.07.2005, 21:20:08
 6. avatar
  [33] kemy [*]

  nechci ti eště přihoršit, ale podle všeho majitel žádnej neni. erspektive majitel se enky zbavil...

  superkarma: 0 13.07.2005, 21:19:28
 7. avatar
  [32] Ťapina [*]

  Jestli fenka neměla žádné identifikační znamení, podle kterého by šel najít majitel, tak je útulek asi fakt nejlepší řešení. Ideální je nějaký, který provozuje obec, se soukromými někdy bývá problém. Pro úplnost sem napíšu několik možností, co s nalezeným pejskem, který třeba nějaký ten identifikační udělátor má, třeba to někomu příště pomůže.
  1) na obojku kapsička s kontaktem na majitele - tady není co řešit, ideální pomůcka.
  2) známka od obecního úřadu - obraťe se na příslušný obecní úřad, podle čísla na známce najdou adresu majitele i s telefonem. Nevýhodou je, že fungují jenom v úředních hodinách
  3) lyssetka - známka na obojku, jejíž tvar a barva se liší podle roku vydání (letos jsou modré kytičky, občas se ještě najdou loňská červená srdíčky). Svou barvou a tvarem značí, že pes byl v dotyčném roce očkovaný proti vzteklině (ani loňská nemusí být nutně prošlá, pes mohl být očkovaný klidně v prosinci), a kromě toho je na nich telefon na veterináře, který psa očkoval. Ten může případně ve své databázi dohledat podle čísla na známce, kdo je majitelem (kdybych si osobně měla vybrat, jak budu hledat majitele psa, který má jak známku z úřadu, tak lyssetku, půjdu podle lyssetky - u úřadové známky jsem zažila nesrovnalosti)
  4) tetování - mají čistokrevní psi s průkazem původu, je to číslo buďto v uchu, nebo ve slabinách. S tímhle číslem se můžete obrátit na klub chovatelů příslušného plemene (hledání kontaktu bude už složitější, ale máme internet ) Nedozvíte se přímo majitele, ale zjistíte chovatele, který psa odchoval. A je-li zodpovědný, měl by vědět, komu které štěně prodal, někteří si i ochotně vezmou "bývalé" štěně k sobě, když o něj majitel už nestojí.
  5) na první pohled nemá nic - přece jenom zkuste veterináře, který má čtečku čipů - je tady možnost, že pes je očipovaný a proto se už majitel s jiným označením nenamáhal.
  6) no a když ani jedno z toho, tak městská policie, nebo útulek. Když někdo ztratí pejska bez označení a hledá ho, tak ho bude hledat nejdřív tady. Nechat si psa a vylepit cedulky bych doporučila jenom když ten pejsek vypadá, že se zaběhl nedávno. Za pár dní může urazit i pořádnou štreku a vy pak můžete lepit cedule dvacet kilometrů od místa, kde by si je majitel přečetl. Obrazit útulky v okolí je pro něj reálnější.

  superkarma: 0 13.07.2005, 19:14:03
 8. avatar
  [31] grice [*]

  syja : je to takovej malej útulek v Ustí nad Orlicí

  superkarma: 0 13.07.2005, 18:16:12
 9. avatar
  [30] grice [*]

  Nevydržela jsem to šla jsem se do útulku podívat,je vykoupaná a zjevně celkem v pohodě. Má v konci psího kámoše a když mě viděla tak se málem v půli přetrhla. Zdá se mi že možná hůř vidí a možná to byl ten důvod proč se jí někdo takhle zbavil. Jestli tam bude ještě až se vrátíme z dovolený,tak si jí asi vezmem,je fakt hrozně hodná a krásná.

  superkarma: 0 13.07.2005, 18:15:37
 10. avatar
  [20] P.Martina [*]

  Taky jsem takhle předala malého pejska městským policajtům a už to nikdy v životě neudělám, jednak jsem je po telefonu skoro prosila a žadonila aby si pro něj přijeli (bylo to brzy zjara a v noci pěkně mrzlo) ten chudáček pejsek skoro nemohl stát jak byl vysílenej..............pak si pro něj teda přijeli a nakonec jsem se dověděla, že jim "udajně utekl z klece a nebo ho někdo pustil"..............je mi jasný, že ho odvezli někam za město a tam ho nechali....................taky jsem se dověděla, že dřív se malý pejsci odváželi do lesa a tam je zastřelili, do útulku dávali jen velká plemena, město na ně musí platit a to se jim nechce................ jak říkám, už v životě nedám nalezené zvířátko do rukou policie

  superkarma: 0 13.07.2005, 15:04:13
 11. avatar
  [19] Křeček [*]

  Ajiii: správně

  superkarma: 0 13.07.2005, 14:59:30
 12. avatar
  [17] jiti [*]

  lidi jsou kolikrát horší než dobytek. Nekteří si opravdu naberou domů zvířata a pak si ne nich vylévaj komplexy, nebo se o ne neumí pořádně postarat. zabít málo.

  superkarma: 0 13.07.2005, 14:50:30
 13. [16] r1911 [*]

  Taky nemůžu vidět opuštěné vystrašené zvíře, mám hned tendenci být jeho ochránkyní. Pejskovi by sice nejlépe bylo doma (snad se tam brzy díky útulku dostane), ale i útulek je dobré řešení - je fajn, že jsi ho nenechala na té silnici! Mohlo ho něco přejet, byl vystrašený a tak lidskou záchranu určitě uvítal. Dobře jsi udělala. Ale chápu i tvé pocity, že na něj pořád myslíš...
  Jé, už se těším domů na toho mého hafana.

  superkarma: 0 13.07.2005, 14:45:28
 14. [14] tanecnice [*]

  Rika se, ze zivot neni cernobily.Ale nekdy je.Souhlasim s Radkem, udelala jsi dobre.Jsi matka, a tvoji prioritou je chranit svoji rodinu.

  superkarma: 0 13.07.2005, 14:42:39
 15. avatar
  [11] Křeček [*]

  Ajiii: Taky je mi hrozně smutno z toho, jak se lidi chovají ke zvířatům.

  superkarma: 0 13.07.2005, 14:30:00
 16. avatar
  [10] grice [*]

  vikina007 : Máš tři pejsky,to je víc než dost. Je to fakt těžký,když vidíš hodnýho pejska kterej by Ti mohl dělat skvělou společnost a hrát si s Tebou a on je někte v kotci a smutně kouká

  superkarma: 0 13.07.2005, 14:23:52
 17. avatar
  [7] Křeček [*]

  Třeba se ztratila a v útulku ji páníčci najdou. Asi bych udělala to samé, byt máme sice o jednu místnost větší, ale odcházíme všichni v půl sedmé ráno a já s malou se vracíme v pět odpoledne, takže myslím, že bych spíš pejska trápila, kdybych ho nechávala tak dlouho samotného doma.

  superkarma: 0 13.07.2005, 14:23:03

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme