Se svým názorem na oslavu jmenin, ale také s jednou šťastnou zprávou, se k dnešnímu tématu připojuje i čtyřnásobná maminka a budoucí babička s nickem dajrin.

Dobrý den,
právě v těchto dnech vybíráme jméno pro ještě nenarozeného človíčka. Je to úžasné, dojemné, kouzelné, prostě jedna obrovská nepopsatelná radost spojená s velkým zázrakem, kterému se říká zrození. Ale začnu hezky od začátku...

Jmenuji se Renáta, jméno se mi líbí, hrdě se k němu hlásím. V latinském překladu znamená znovuzrozená, obrozená. Jsem maminkou čtyř odrostlejších ratolestí... Lucie, Martina, Daniela a Michaela. Křesní jména jsem dětem vybírala s tou největší pečlivostí a láskou, zajímala se o významy v překladu. Je tedy asi zřejmé, že jmeniny slavíme stejně jako narozeniny, jen s tím rozdílem, že při oslavě svátku oslavenec nedostává dort. Dárečky si ale vzájemně dáváme, bez těch by to snad ani nešlo. A vlastně ve svém okolí ani neznám nikoho, kdo by jmeniny neslavil...

V těchto dnech si radosti s výběrem jména pro své děťátko prožívá má dcerka. S nadšením všechno to dění pozoruji, užívám si neopakovatelné okamžiky, hltám každou novou informaci, ale především se připravuji na svou novou životní roli, roli babičky. Už víme, že mezi sebou přivítáme chlapečka. A jméno ? Tak to pyšně prozradím taky... S největší pravděpodobností to bude Matyáš, náš první človíček další generace rodiny.

Hezký den vám všem přeje Renáta / dajrin

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_______________________

Matyáškovi hodně štěstí, zdraví a úspěšný start do života. Já se zase každým dnem stanu tetou a bude to Patriček. Možná maminky porodí současně a pak to všichni společně oslavíme.
Děkuji, že jste napsala.
Pěkný den
Saša

Téma dnešního dne: Slavíte jmeniny?

  • A nemusí jít o žádné okázalé oslavy, stačí jen, jestli si vzpomenete.
  • Anebo častěji zapomenete?
  • Nejen na ty svoje, ale i na jmeniny vašich blízkých.
  • Líbí se vám vaše jméno?
  • Proč si myslíte, že vám rodiče vybrali právě toto jméno?
  • A na základě čeho jste vybírali jména pro své děti?
  • A slavíte s nimi jejich jmeniny?
  • Slavíte ty vaše?

O jmeninách aneb svátku jména pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme pěkným dárkem: kosmetikou od firmy Avon / sadu pleťových krémů Anew Reversalist.

kremy

Reklama