A máme tady další odnaučenou kuřačku, další holku do naší party. Její nick je Dadma a přečtěte si, jak se na dnešní problematiku kouření na veřejnosti dívá ona.

Dobrý den.
Jsem odnaučená kuřačka a jsem tomu velmi ráda. Ale zkusím to vzít trochu popořádku.

Prvně jsem zkoušela kouřit někdy na základní škole , když jsem doma sebrala cigarety Lípy,kdo si je pamatuje vím o čem píši.Tenkrát jsme to jako děti zkusily ,ale nechutnalo nám to.

Kouřit jsem začala  jako všichni mladí z frajeřiny,asi v 16-ti letech,protože jsme si připadali dospělí a obdivuhodní.Musím napsat, že jsem ,ale nebyla nikdy „ten kuřák“ co je bez cigarety nepříčetný.Většinou jsem kouřila na zábavách, anebo si dala cigaretu ke kávě.

Pak jsem se vdala a měla děti a to jsem nekouřila. Až zase když jsem nastoupila do zaměstnání.Měla jsem kolegyni kuřačku a ta mě zlákala. Zrovna, tak jsme se s jinou kolegyní rozhodly asi před 25 lety s kouřením skončit. Pracovaly jsme ve zdravotnictví , tak informace o vlivu kouření jsme měly z první ruky a již tenkrát to“ lezlo „do peněz. Jednoho dne jsme se rozhodly,daly poslední cigáro a krabičky cigaret zahodily do koše a od té doby ,ani jedna nekouříme.

Jsem sice odnaučený kuřák, ale když někdo kouří, tak mě to nevadí,zato můj manžel je také odnaučený kuřák,ten zkoušel na třikrát a povedlo se a také již přes 20 let nekouří. Tomu,ale vysloveně kouř z cigaret vadí. Jeho sestry kouří a když jedeme na návštěvu,tak již předtím volá, ať koukají vyvětrat,takže my jsem návštěva za trest,protože po dobu naší návštěvy nikdo nesmí kouřit.

Co se týká položených otázek,tak na autobusové zastávce mě kouření vadí,je to nepříjemné, když na vás táhne kouř z cigarety.V restauracích bych kouření zakázala úplně,hlavně tam kde se podává jídlo.Možná by mohly zůstat takové ty hospody dříve to byla IV.cenová skupina a pak asi noční bary. Mladí lidé dneska kouří a zdá se mi, že kouří více děvčat než chlapců.Vidím ráno i školní děti jak si zapálí.Je to tím, že učitelé nemají žádné pravomoce a pokud nekouří v budově, tak venku jsou zodpovědni za chování rodiče. A takové nastávající mamince,když kouří bych nejraději jednu natáhla. To samé mladé maminky s kočárky. Již se nesmí kouřit na hodně místech a je to dobře.N epochopím rodiče, kteří sice kouří doma, ale stejný vzduch s nimi dýchají i jejich  děti. Jsou prostě skupiny lidí ,kterým to nedojde asi nikdy.Budou svými penězi podporovat tabákový průmysl a ničit zdraví sobě i okolí.

Dadma

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

______________________

To je pravda, i mně se zdá, že poslední dobou kouří více děvčat než chlapců, ale víte, čím to prý je? Že kluci přešli více k tomu zelenému kuřivu. To si nevyberete.
Jsem ráda, že jsem žila v době, v jaké jsem žila, kdy se ani učitel nerozpakoval mi vyrazit cigaretu z pusy, až s ní málem i zuby letěly ))

Pěkný den a děkuji, že jste napsala
Saša

Téma dnešního dne: Vadí vám kouření na veřejnosti?

 • Vadí vám, když stojíte např. na autobusové zastávce a někdo vám kouří přímo pod nosem?
  (prý je zase kouření na zastávkách nově povoleno / prostě Kocourkov)
 • Jsou u nás kuřáci utlačovaní nebo naopak bezohlední?
 • Umíte si představit, že by se přestalo úplně kouřit ve všech restauracích? Nezely by prázdnotou?
 • Jak se vám líbí třeba pohled na mladou slečnu jdoucí po ulici s cigaretou?
 • Byla jste taky taková?
 • Kde byste kouření zakázali a kde naopak myslíte, že je to moc přísné?
 • Jaké máte zkušenosti s kouřením na pracovišti?
 • A můžete se vyjádřit i úplně všeobecně:
  Kouříte?
  Nekouříte?
  Jste odnaučená kuřačka, jak jste to udělala?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

 Jednu z pisatelek (a je jedno, zda jde o kuřačku nebo nekuřačku) odměním za pěkný příspěvek ještě „teplou“ knihou, horkou novinkou od Haliny Pawlovské / Strašná nádhera

kniha

Reklama