Herečka a především moderátorka dětských pořadů Dáda Patrasová se vryla do našich pamětí jako krásná Xenie nebo jako Káťa z kultovního seriálu Návštěvníci. Už víc než třicet let je vdaná za muzikanta Felixe Slováčka, se kterým má dvě dospělé děti. Dceru Aničku a syna Felixe mladšího, ten před dvěma lety udělal z Dády babičku. A koho bere ve svém oboru jako konkurenci? A jak o sebe pečuje? Čtěte dál v rozhovoru! :)

Zazářila jste v kultovních rolích jako například ve filmu Vrchní, prchni!, nezapomenutelná jste byla v seriálu Arabela nebo Návštěvníci. Podíváte se po letech na sebe kdykoliv ráda, nebo raději přepnete program v televizi?
Já bych se i ráda podívala, ale většinou mám nějakou práci mimo domov, nebo ani nevím, že film někde běžel.

Dáda Patrasová

Patřila jste v 80. letech mezi sex-symboly. Musela jste mít v mládí hodně nápadníků... Umíte přijímat komplimenty?
Měla jsem hodně nápadníků. A to jako myslíte, že teď už nemám? (směje se)

Určitě máte! :) Bylo těžké si jako známá tvář z televizní obrazovky najít životního partnera?
Já jsem ho nehledala. On si mě našel sám.

Jste přes třicet let vdaná za Felixe Slováčka. Pamatujete si na první seznámení?
Jsme spolu od roku 1980. Na první seznámení si pamatuji velmi dobře! Seznámili jsme se na večírku, který Felix domluvil se svým kamarádem, aby se se mnou mohl potkat mimo divadlo Semafor, kam se na mě chodil dívat. Večírek jsme nakonec uspořádali v mém bytě v Loretánské ulici. Pili jsme, jedli, bavili se a zůstali do rána. Od toho dne jsme se od sebe nehnuli.

A na co vás tak zvaně „sbalil“?
Především přirozené chování a šarm.Dáda Patrasová

Zrajete jako víno. Jak o sebe pečujete? Umíte se rozmazlovat?
Na rozmazlování nemám čas. Používám dobrou kosmetiku. Pohybu mám při svých představeních dost a také mě děti obohacují vnitřně a nenechají mě strčit nohy do bačkor. Také mám genetický dárek od maminky. Navíc je velmi důležité pečovat nejen o TĚLO, ale i o DUŠI!

Jak vnímáte krásu s postupně se navyšujícím se věkem? Bráníte se a pomáháte si třeba botoxem?
Každé věkové období má své krásy, které prožíváme. Je to spravedlivý koloběh. Moje babička Anna se dožila 90 let a byla přenádherná nejen vzhledem, ale tím, jak žila, myslela a chovala se k lidem. Tehdy Dáda Patrasovážádný botox nebyl. Používala žloutek a slupky od okurek. Je to každého věc, jaké používá prostředky. Botoxu se teď poslední dobou nebráním, ale nic se nemá přehánět.

Do budoucna, byla byste ochotná pro svoji krásu podstoupit zásah plastického chirurga?
Když by to bylo nezbytně nutné, proč ne?

Hlídáte se v jídle?
Bohužel ne, ale na druhé straně mám pevnou vůli a už i určité stravovací návyky, tak „hřeším“ s mírou.

Profesně se věnujete dětem. Kdo je dneska v oboru konkurencí pro vás?
Každého, kdo se věnuje dětem, si vážím. Absolutně je neberu jako konkurenci. Navíc, práce pro děti je u nás zoufale nedoceněná. Jen ať si to každý zkusí, a až pak může šířit své názory. Hraju pro děti přes 35 let, pořád mám plné sály, chodí rodiče, kteří na mně vyrostli, a vodí své děti...

Jste babička dvouletého vnoučka. Čím vás naposledy rozesmál?
Dcera má kotě a vyfotila ho, jak kotě dokonale napodobuje.Dáda Patrasová

V současné době záříte v rodinném muzikálu Sněhová královna, kde se na jevišti potkáváte s dcerou i synem. Jste na své děti pyšná? Míváte za ně trému?
Jsem na ně pyšná. Oba jsou skvělí, pracovití a zodpovědní za své výkony. Od malička na sobě pracují. Z portálu se na ně dívám stejně kriticky jako na své ostatní kolegy.

Čtěte také:

Reklama