Magie

Ďábel: Není tak špatný, jak se říká

tMnoho názorů za život upravíme s ohledem na informace, které k nám přicházejí. Je dobře umět opravit své stanovisko, protože slovy klasika „Kdo nikdy nezmění názor, miluje sebe víc, než pravdu“.

Existenci energie Ďábla jsem odmítala, dokud jsem ho neviděla…

První, co jsem si řešila, byl model extrému. Nejenže se na nás valí ze všech stran, ale doslova o zem se mnou praštila kniha „Kladivo na čarodějnice“, kterou jsem si přečetla v souvislosti s intenzivním pocitem, že mě někdy někdo utopil.

Pochopila jsem a v plné míře jsem si uvědomila, jak nebezpečné je odevzdat svoji duši a slepě následovat jakoukoli myšlenku s absencí vlastního názoru. Jak rychle lze masy připravit o rozum i svobodu.

Otřes z knihy mě hodil do modelu, kdy jsem všechno, co hlásala církev,  pokládala striktně za výmysl, mající jeden jediný cíl: STRACH A POSLUŠNOST.

Ani náznakem mě tehdy nenapadlo, že to, co dělám, je prakticky něco podobného na ruby. Naštěstí jsem se brzy vyléčila.

Dostávám odpovědi i rady

Mám obrovské štěstí a jsem nesmírně vděčná, že dostávám velice brzy zpátky své modely chování a hlavně myšlení. Ač to není pokaždé příjemné, rozhodně je to nesmírně výchovné.

Pokud se mi někdo tam seshora, nebo i zezdola, samozřejmě jen obrazně, protože je to vlastně souběžně, snaží něco sdělit, dělá to ve chvíli, kdy nejsem schopna až tak racionálně myslet. Tedy ve stavu, kdy člověk „tak trochu spí“.

Ve stavu polobdění dostávám odpovědi na svoje otázky, informace, které potřebuji, rady a dostávám i přes prsty. Už jsem takto mluvila se spoustou entit. Daly mi hodně a hodně mi pomáhají. Jsem tomu ráda. To je ale dostupný model pro každého, kdo chce…

A seš namalovaná!

Bylo to období v mém životě, kdy jsem veškerou svoji pozornost otočila směrem k dobru, Andělům i osobě Krista. Tak nějak jsem žila v domnění, že orientací na dobro eliminuji všechno zlé.

Mým heslem a svatou vírou tehdy bylo „že ďábel není“, že je výmyslem církve jako strašák, mající za úkol dostat lidi do podoby stáda ovcí, tetelícího se strachem z ohně pekelného. Dost často jsem o tom mluvila. Vím, co jsem tehdy cítila.

Měla jsem pocit, že stojím pevně na jedné straně, že není možné mě dostat na tu druhou, odmítala jsem ji a byla přesvědčená, že to tím mám absolutně srovnané. Dnes vím, jak jsem byla vedle.

Přišlo to zase ve stavu, kdy si člověk myslí, že spí.

Stála jsem v kuchyni a zezadu na mě mluvila moje máma. Její hlas bych poznala, nepotřebovala jsem se otáčet a přesvědčovat se. Řekla: „Za všechno zlo na tomhle světě může ten tvůj Kristus!“ neotočila jsem se. Proč taky, mámu přece znám!

s„To není pravda, mami. Proč tohle říkáš?“ Snažila jsem se jí oponovat, ale neustále do mě hrotila. Pořád a pořád. Začalo mě to unavovat a chtěla jsem, aby to skončilo. Ale ona ne a ne. Nakonec jsem se už unavila natolik, že abych se jí zbavila, řekla jsem:

„Tak jooo, jasně, máš pravdu, je to tak a už mě nechej!“

V ten moment se její hlas změnil a ozvalo se:

A SEŠ NAMALOVANÁ! A JAK SNADNO!

Tak strašně jsem se lekla, že jsem se probudila. Nevěděla jsem, co mám dělat. Odříkat Otčenáš? Nevzpomněla jsem si na jediné slovo, byť jsem ho před tím uměla. Musela jsem si ho napsat, přičemž jsem dvakrát zlomila tuhu! Do rána už jsem neusnula.

Napřed jsem si myslela, že je to v pytli, že teď se stane něco hrozného. Popřela jsem Jeho existenci a on mě dostal. Pak jsem začala uvažovat.

Co by z toho měl? Proč by to dělal? Vzpomněla jsem si na ovce, o kterých jsem mluvila. NEJSEM JAKO ONI! A pak mi to došlo. Žádné drama. Výchovný pohlavek to byl!

Vzala jsem z Tarotu kartu Ďábla a vsunula si ji za zrcadlo.

„Ok. Už to chápu, příteli. Jsi mazanej, ale dík. Nejsem vzor ctnosti a je snadné podlehnout iluzi. Dám si bacha.

Tohle nebylo o NĚM, bylo to o mě! To já jsem přece povolila a bylo to z lenosti. Uvěřila jsem představě, jela jsem po povrchu a zpronevěřila se vlastní pravdě.

Nikam mě netahal, šla jsem sama!

Podruhé mě znova vychoval

Bylo to v době, kdy jsem tohle téma také řešila. A to sice v kontextu s JEHO podobou. Hodně jsem přemýšlela, pokud na sebe tahle energie vezme nějakou podobu, jak to asi vypadá.

Poznamenána ilustracemi z historických knih, různými obrazy a vlastně modelována představou jiných, vytvořila jsem si obrázek, ne nepodobný tomu vašemu.

Zase mě něčemu přiučil ve „spánku“.

Byla jsem před svým domem a někam jsem šla. Byl tam také. Hovořil ke mně a já s ním mluvila jako s někým, s kým vlastně uvolněně žertuji a jehož model sice nesdílím, leč ctím jeho existenci a nemám s tím problém.

Už nevím, co jsme si říkali, ale nic vážného to nebylo. Bylo v tom hodně nadhledu, sarkasmu, ironie a špetka černého humoru. Byl to ale jen hlas.

To, co jsem k němu cítila, je asi jako když se bavíte s někým, kdo třeba šije rubáše. Víte, že je to potřeba, ale rozhodně nemáte potřebu ho následovat. Vy jste tady a on je tam. Hotovo. Proto jsem se nebála.

Pak se chystal odejít a mě napadlo, že si odpovím na otázku.

pl„Jak vlastně vypadáš?“ zeptala jsem se. „Umím být pro Tebe hezký,“ řekl.

To jsem trochu nepochopila a zasmála jsem se. A tak mě zase něčemu naučil. Uviděla jsem ho.

Viděla jsem lidský plod ještě nenarozený. Celý červený. Jako když nějaké mamince prosvítíte bříško silným červeným světlem.

Usmál se. Překvapil mě, ale nevyděsil.

Proč ta podoba? Prostě nic není jen nevinné, jen čisté a jen bezpečné. To jen my se necháváme unášet svými představami a hlavně přejatými modely. Jen povrch věcí k uvědomění nestačí a zažitá pravidla nejsou univerzální pravdou.

Potřebujeme obojí

Nikdo nám tak nedokáže naservírovat vlastní chyby a prohřešky jako On. Neurčuje ale náš směr. Děláme to sami.

 • Andělé jsou tu, zdá se, proto, aby nás pohladili, poradili nám, podpořili nás a ochránili. Pomohli vyléčit rány, usnadnili cestu a dodali víru v úspěch. Jde od nich naděje, síla, teplo, dobro a láska. To je laskavé a pečující.
 • On je tu zřejmě od toho, aby nás vychovával našimi neřestmi a abychom pochopili, že každá mince má dvě strany. A i když si ji otočíme tou správnou k sobě, což je dobře, ta špatná tím nezmizí - zůstává dole. Je naší součástí a kdykoli může být rázem navrchu.

Tyhle dvě energie spolu nesoupeří, jak se nám předkládá. Ony se doplňují a jsme to my, kdo je žije.

Pokora, víra, láska, pochopení, tolerance, ochota naslouchat, odvaha, obětavost, soucit…

Sobectví, zaslepenost, závist, msta, nenávist, strach, lhostejnost, lež a slabost …

To všechno je v nás. Jsou to lidské vlastnosti. A naše jsou i rozhodnutí, preference a cesty, které si vybíráme. Naše je i vina - není JEHO.

   
06.08.2009 - Astrologie - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [106] Figi [*]

  Nemám  slov,perfektně a vystížně napsané.

  superkarma: 0 28.08.2009, 15:31:49
 2. avatar
  [105] olše [*]

  Díky, je to moc hezké. Našla jsem tenhle článek přesně v době, kdy jsem něco takového potřebovala najít a přečíst.Je až neuvěřitelné jak psané slovo dovede pohladit po dušičce, když to potřebuje.Sml79

  superkarma: 0 15.08.2009, 22:09:36
 3. avatar
  [104] kebulkaevulka [*]

  Mám z toho tvého článku husí kůži až na prdelce,v dábla věřím,tak jako v boha.Dábel mi vzal syna a bůh mi dal druhého a jako bonus mi dal dceru.Zlo je všude kolem nás a bohužel i v lidech,je to smutné,ale je to tak.

  superkarma: 0 09.08.2009, 17:03:46
 4. avatar
  [103] Krišpína [*]

  období

  superkarma: 0 06.08.2009, 21:28:11
 5. avatar
  [102] Krišpína [*]

  karamelka — #101 ono všechno má svůj čas a nemá smysl něco násilím tlačit jinam. Je to, jako když se třeseš zimou a chceš se zahřát. Buď si dáš pomaloučku teplý čaj a začneš dýchat do dlaní, nebo přiložíš ruce na kamna a spálíš se. Ale v tom případě přeskočíš to postupné uvědomování si tepla. Každý kdo tápe chce důkaz, ale ten stejně nic nevyřeší. Vyřešit si to musíš jen sama v sobě, časem a postupně. Nejsi nijak špatná nebo divná, tohle odboví zná asi každý.

  superkarma: 0 06.08.2009, 21:27:16
 6. avatar
  [101] karamelka [*]

  Nestyda — #100 tak som to nemyslela. mozno som chudobna duchom, ale potrebovala by som hmatatelnejsi dokaz- pribeh. som, ako dievcata dole pisali, nedotknuta vecami z druheho sveta a pritom ma to velmi zaujima. neveriaci tomas :-)

  1. na komentář reaguje Krišpína — #102
  superkarma: 0 06.08.2009, 21:17:21
 7. [100] Nestyda [*]

  karamelka — #99 Zde přece není cílem někoho o něčem přesvědčovat...

  1. na komentář reaguje karamelka — #101
  superkarma: 0 06.08.2009, 19:16:27
 8. avatar
  [99] karamelka [*]

  mna si moc nepresvedcila. popisala si nam dva sny.

  1. na komentář reaguje Nestyda — #100
  superkarma: 0 06.08.2009, 18:51:41
 9. avatar
  [98] Michaela Kudláčková [*]

  maki1 — #96 ..je to přesně tak...čím dřív člověk pochopí proč se mu děje to, co se mu děje, tím rychleji to odžije. Protože to už tím vědomím mění.

  superkarma: 0 06.08.2009, 17:55:39
 10. avatar
  [97] Michaela Kudláčková [*]

  maje — #95 Přišlo to tak plíživě a nenápadně. Hodně toho mám sobě, ale hodně jsem vždycky přemýšlela. To dělám pořád. Jsem tím někdy protivná i sobě.

  Pak jsem začla vidět mámu a jiný barevně a povídala si s nadělíčky, nebo kdo to byl. Říkala jsem jim bráškové. Odtáhli mě na oční a na psychiatrii.Sml30

  Mám kamarádku, která mi řekla co je aura. Bylo mi deset.

  Vlastně jsem celý život pořád nad něčím bádala. Nestačila mnohá vysvětlení - chtěla jsem víc - všechno Sml16

  Postupně mi divný, že vím, co si máma myslí, i co řekne. Chvilkama. Dostávaly se ke mě odpovědi na otázky. Zvláštními cestami. Zase jsem bádala jak to, odkud a tak.

  Pak jsem měla sen o těch bytostech. Naučili mě malovat. Pasala jsem to tu.

  A pak už to šlo samo. Pochopila jsem, že svět je zajímavější, než se zdá, a že hodně věcí je možných a existují, i když nejsou vidět. Že osud a život se odvíjí v cyklech a souvislostech.Že věci do sebe zapadají a že všechno má svůj původ v minulosti...to je na dlouhoSml16

  superkarma: 0 06.08.2009, 17:53:52
 11. [96] maki1 [*]

  Michaela Kudláčková — #84 Ja jsem to pochopila tak, ze kdyz cloveka potka nejake trapeni, tak tim, ze trpi se ocistuje od karmy a proto by to mel prijmout a 'odzit'. A jeste za to byt nalezite vdecny. Ze karma vznika tim, ze jedname proti zakonum vesmiru nebo se dedi po predcich. Neber to jako kritiku Tveho prispevku, jen prihazuji, co jsem cetla. O tyto veci se zajim velmi kratce a uprimne na to nemam vyhraneny nazor. Momentalne se v tom dost babram... Sml15

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #98
  superkarma: 0 06.08.2009, 17:18:51
 12. avatar
  [95] maje [*]

  míšo, mohla bych se zeptat na jednu věc? kde jsi začala čerpat vědomosti ohledně "tajemna"? a sama jsi tu jednou psala ve zkratce svůj život. kdy jsi vůbec s magií začala? a vykládala sis karty na vztahy, manželství, děti,...?

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #97
  superkarma: 0 06.08.2009, 15:41:39
 13. [94] pretty.Iv [*]

  Petrushe — #93 Sml60

  superkarma: 0 06.08.2009, 14:38:01
 14. avatar
  [93] Petrushe [*]

  pretty.Iv — #92 Není zač...nic mě to nestálo Sml33

  1. na komentář reaguje pretty.Iv — #94
  superkarma: 0 06.08.2009, 14:34:06
 15. [92] pretty.Iv [*]

  Petrushe — #91 NO já určitě taky musím dělat někde chybu, to já v žádném případě nepopírám.

  Asi budu muset trochu víc prosazovat sebe no... přitom chci, aby ona se měla fajn a měla to, po čem touží. Musím na tomto zapracovat, umět věci správně podat, protože to je víc jak půlka úspěchu. Pořád se snažím vycházet kompromisem a to především se zavděčit jí, což jí stejně asi nedochází. Ale děkuju ti za to, že jsi mi dala podněty jak se na ten problém podívat druhýma očima... děkuju.

  1. na komentář reaguje Petrushe — #93
  superkarma: 0 06.08.2009, 14:31:09
 16. avatar
  [91] Petrushe [*]

  pretty.Iv — #90 Ale v tom to právě je...není chyba v tom, že si chceš užít život, ale chyba v je v mamce, která se tím nejspíš trestá za to, že někomu nestála za to, aby s ní strávil celý život...a tam někde bude další chyba...

  A nějakým sebemrskačstvím, že jsi hrozná, protože si žiješ jak chceš, je hrozně zbytečné trpět...Tobě to ubližuje a Tvé mamce to nepomůže, jen jí utvrdíš v tom, že její postoj je správný...

  Každý dospělý člověk má odpovědnost pouze sám za sebe...a Tvoje matka je dospělá o něco delší dobu, tak by tu odpovědnost neměla přenášet na Tebe.

  A ještě jedna 'moudrost' praví, že lidé se k člověku chovají tak, jak se on chová sám k sobě a tak, jak jim to dovolí.

  1. na komentář reaguje pretty.Iv — #92
  superkarma: 0 06.08.2009, 14:26:06

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [90] pretty.Iv [*]

  Petrushe — #89 Přemýšlím nad tím, co jsi napsala... asi to tak je, já mám spíš ty výčitky, že odcházím, že já se jdu bavit a ona je doma... je to asi dost nelogický, ale mám to tak no...

  1. na komentář reaguje Petrushe — #91
  superkarma: 0 06.08.2009, 14:17:49
 2. avatar
  [89] Petrushe [*]

  pretty.Iv — #82 V tom případě se neohlížej a trhni se, to, jak se s tím vyrovná matka, je její věc...neměla dítě proto, aby jí dělalo společnost do konce života...můžeš jí navštěvovat, ona Tebe, není to konec vašeho vztahu, jen jiný level...

  Je to hrozně těžký, ale máš dojem, že jí můžeš být podporou a mít pocit, že bez Tebe nebude šťastná, když Ty sama nejsi šťastná vedle ní? Kdo není šťastný sám, nedokáže to rozdávat...to platí se vším a takhle by jsi zahodila život pro nic...nebo tedy pro něco, co stejně nedokážeš...pokud matka nebude šťastná a spokojená sama od sebe, tak jí to stejně nezprostředkuješ...nelze to, to si musíš uvědomit Sml80 

  1. na komentář reaguje pretty.Iv — #90
  superkarma: 0 06.08.2009, 14:15:13
 3. [88] Nestyda [*]

  cristy.crow — #86 Já věděla, že ta s cigárem budeš Ty.. Sml24 Ano, je to nezvyklé, Nestyda klesla tak hluboko, že musí předstírat práci Sml52. Hlavně honem, než se vrátí velitelka od zubaře, to by bylo zase keců Sml30 a ty ksichty, který ona umí dělat... Sml30 

  superkarma: 0 06.08.2009, 14:08:13
 4. [87] pretty.Iv [*]

  Michaela Kudláčková — #84 Dobře, ale já nepoznala prababičku, všechno znám jen z vyprávění... vím že třeba babička přišla vlivem války o tatínka... jenže jak třeba takovýto problém můžu uzavřít? Nebo ten, že máma zažila velké zklamání v podobě rozvodu? Taky si myslím, že všechno má svou příčinu, ať už jsou to zdravotní nebo psychické problémy ale některé se dají uzavřít jen stěží....

  superkarma: 0 06.08.2009, 14:07:33
 5. avatar
  [86] cristy.crow [*]

  Nestyda — #83 Zase simuluješ práci?Sml57

  1. na komentář reaguje Nestyda — #88
  superkarma: 0 06.08.2009, 14:05:56
 6. avatar
  [85] cristy.crow [*]

  Michaela Kudláčková — #61tak to jsem totálně mimo mísu. Sml24

  superkarma: 0 06.08.2009, 14:05:21
 7. avatar
  [84] Michaela Kudláčková [*]

  pretty.Iv — #74 ..karma se opravdu musí odžít, ale to neznamená, že se teď posadíš a s vědomím "nedá se nic dělat" budeš obětovat svůj život.

  Karma se totiž odžívá pomalu i rychle. Když jsme pasívní tak pomalu. Logicky.

  Jakmile najdeš, a ty ho najdeš, vysvětlení, problém, který to způsobil a který vás drží - máš odžito. V té chvíli totiž uzavíráš pomyslnný kruh jako dokončený. Proto se karma tvoří, protože se skládá z věcí, které nejsou dořešené, dožité a pojmenované. Tedy se opakují a lidé se v nich točí.

  1. na komentář reaguje pretty.Iv — #87
  2. na komentář reaguje maki1 — #96
  superkarma: 0 06.08.2009, 14:03:24
 8. [83] Nestyda [*]

  Božíčku, jak já se těším, až si to všechno přečtu, holky. Teď nemám chvilenku čas, ale pak si to dám jedním dechem :-) Pište, pište

  1. na komentář reaguje cristy.crow — #86
  superkarma: 0 06.08.2009, 14:02:21
 9. [82] pretty.Iv [*]

  Petrushe — #80 Mně je 26... a myslím si, že výchova je asi ta nejtěžší věc na světě, protože nikdy přesně nevíš, jestli to děláš dobře... Jen je občas dobré, když rodiče ustoupí ze své role rodiče a taky si vezmou něco od dětí. Vidíš to osamostatnění jsi měla fajn.. já právě z tohoto mám největší trauma, protože přítele mám již téměř 4 roky a bydlení chceme během začátku příštího roku zásadně řešit....

  1. na komentář reaguje Petrushe — #89
  superkarma: 0 06.08.2009, 14:01:58
 10. [81] pretty.Iv [*]

  maki1 — #78 Je to možné, já o této problematice téměř nic nevím... na druhou stranu - člověk by měl přece vždycky mít možnost volby....

  superkarma: 0 06.08.2009, 13:59:04
 11. avatar
  [80] Petrushe [*]

  pretty.Iv — #77 Člověku to ani nepříjde...a máma je úžasný člověk, ale nikdy mi nebyla takovou tou 'kamarádkou', se kterou bych si mohla povídat o všem...ale zase mě nechala žít si svůj život už od šestnácti, v devatenácti jsem už bydlela sama a pomáhala mi i v tom, aniž by mi mluvila do života...bohužel mi tím pádem nedala moc rad, sama je kolikrát potřebovala spíš ode mne, třeba když se zamilovala do jednoho 'vyčůránka' a já jí jako šesnáctiletá říkala...podívej, tys mu dala peníze na dovolenou? A víš, že nikam nepojedeme? Já si nemusím ani balit, zbytečná práce...no a tak to bylo, nikam jsme nejeli a mámě trvalo ještě pár měsíců, než pochopila, že jí prostě okradl...No, je to tak, je to složitý, jen se modlím, abych pro své děti byla přínosem do života a abych jim jednou taky nepůsobila psychické nevyrovnanosti Sml24

  1. na komentář reaguje pretty.Iv — #82
  superkarma: 0 06.08.2009, 13:59:01
 12. avatar
  [79] Michaela Kudláčková [*]

  cristy.crow — #76 ...bylo, jen jsem přehodila nicky :-) takže bylo i nebylo :-)

  superkarma: 0 06.08.2009, 13:58:27
 13. [78] maki1 [*]

  pretty.Iv — #74 podle toho co jsem vycetla ja, se karma musi odzit, tzn., ze ji nelze jinak odstranit. Nemusi to byt jedina pravda, nejsem v techto vecech prilis zbehla. Ale vychazi z toho nektera vychodni uceni.

  1. na komentář reaguje pretty.Iv — #81
  superkarma: 0 06.08.2009, 13:57:27
 14. [77] pretty.Iv [*]

  Petrushe — #75 Ty jo.. tak to je síla... No naši se rozvedli když mi bylo 8 a na ZŠ jsem byla uzlíček nervů... to už je dávno za mnou. Tvůj otec na mě působí jako dost velkej despota. To máma není, jenže její "dobře míněné rady, které mi nikdo tak upřímně neřekne" se míjí účinkem a víc než pomáhají tak ubližujou.. no není to vždycky holt jednoduchý.

  1. na komentář reaguje Petrushe — #80
  superkarma: 0 06.08.2009, 13:47:43
 15. avatar
  [76] cristy.crow [*]

  Michaela Kudláčková — #61to asi nebylo pro mě že.Sml57

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #79
  superkarma: 0 06.08.2009, 13:44:29
 16. avatar
  [75] Petrushe [*]

  pretty.Iv — #73 Já říkám, že jsem šťastně rozvedené dítě...i když jsem s tátou bývala na víkendy, tak od mých dvanácti s ním nežijeme...a myslím, že to bylo ku prospěchu. V pubertě jsem ho nesnášela, pak se snažila pochopit a náš vztah byl postavený na tom, že to šlo jedním uchem dovnitř, druhým ven, z mé strany...Ale čím je starší, tím je horší a tak už s ním půl roku nekomunikuji...on je z těch, kteří nikdy nepřipustí chybu na své straně, za všechno mohu jen já a máma, která z nás vychovala nevděčné spratky...Jo a kluk jsem měla taky být, až do patnácti jsem musela chodit na krátko a tatínek mi k narozeninám koupil tatru nebo kolečko...Sestra byla zklamáním číslo dvě...hrozně chtěl Karla Sml79

  1. na komentář reaguje pretty.Iv — #77
  superkarma: 0 06.08.2009, 13:42:07
 17. [74] pretty.Iv [*]

  Michaela Kudláčková — #71 No vidíš, to si právě trochu myslím, že u nás je to tak nějak v tomto nezdravě začarované... Jenže jak potom toto řešit? Kde hledat pomoc a jak tu karmu "uzdravit" ? Sml80

  1. na komentář reaguje maki1 — #78
  2. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #84
  superkarma: 0 06.08.2009, 13:33:35
 18. [73] pretty.Iv [*]

  Petrushe — #72 Tak u mě je to zvláštní.. vím že můj otec byl velmi zklamaný, že se narodila dívka místo vysněného kluka a od útlého dětství si pamatuju jeho poznámky typu to nedokážeš to nezvládneš... ale tomu jsem už asi i odpustila, nebo spíš.. to už je mi jedno, nevídám ho a ani to nehodlám měnit... jenže s mámou je to citlivé, mám ji samozřejmě ráda, ale mám pocit, že moje osamostatnění po všech rovinách moc neumí zvládat... no tož tak no...

  1. na komentář reaguje Petrushe — #75
  superkarma: 0 06.08.2009, 13:32:41
 19. avatar
  [72] Petrushe [*]

  Michaela Kudláčková — #65 Jo a moje máma si bohužel nevymýšlela ani to...moje máma byla stejně zdeptaná...a je fakt, že si to taky svým způsobem projektuji i do vztahu s mužskými...potřebuji se jim zavděčit a vztahuji veškeré 'nefungování' na sebe...nojo, alespoň, že už to vím, nejhorší je, když to člověk nezjistí celý život...já už s tím mohu něco dělat Sml22

  1. na komentář reaguje pretty.Iv — #73
  superkarma: 0 06.08.2009, 13:29:50
 20. avatar
  [71] Michaela Kudláčková [*]

  pretty.Iv — #67 ..ono klidně může jít o rodinnou karmu...to by bylo složitějšíSml15

  1. na komentář reaguje pretty.Iv — #74
  superkarma: 0 06.08.2009, 13:29:17
 21. avatar
  [70] Petrushe [*]

  Michaela Kudláčková — #65 To je naprostá pravda...jen je pro mne teď, téměř ve třiceti si říct - jsi úplně normální, není chyba v tobě - a jít dál jiným směrem, dost nepřekonatelný problém...najít v sobě sebedůvěru a důvěru v to, něco dokázat...já si prostě nevěřím a i když vím, že je chyba tady, tak podvědomě se držím 'starého modelu'...

  Asi budu muset dobře nastudovat tu autohypnózu a zkusit to tak, když jinak mé vědomí nekomunikuje s podvědomím...

  superkarma: 0 06.08.2009, 13:26:02
 22. [69] pretty.Iv [*]

  Nestyda — #68 Se to rozjelo viď Sml16 taky koukám. Zvlášť když jsem ráno četla tu diskuzi pod článkem, kde se řešila podpora těmto stránkám...Sml24

  superkarma: 0 06.08.2009, 13:25:47
 23. [68] Nestyda [*]

  Chvilku tu nejsem a Vy jedete jako blázni... Sml67 Sml67 Sml67 Mám radost Sml16

  1. na komentář reaguje pretty.Iv — #69
  superkarma: 0 06.08.2009, 13:21:05
 24. [67] pretty.Iv [*]

  Michaela Kudláčková — #66 No bohužel u nás funguje ten model odčerpávat... nebo spíš obětovat se. Protože moje teta má dávno 4 křížky za sebou a stále bydlí s rodiči... to jen nástin složitosti situace.

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #71
  superkarma: 0 06.08.2009, 13:20:08
 25. avatar
  [66] Michaela Kudláčková [*]

  pretty.Iv — #64 jé vidíš, jak přehodila nicky - ale jsi chytrá:-)

  Tohle nežádá nic z hůry. Jsou věci, které důvěrně znám a vím, jak moc bolí zbytečná starost i oběti. Tvůj život patří Tobě a těm, kdo ho s Tebou chtějí dobrovolně sdílet. Říkám proto sdílet, že odčerpávat je jiný model.

  1. na komentář reaguje pretty.Iv — #67
  superkarma: 0 06.08.2009, 13:15:57
 26. avatar
  [65] Michaela Kudláčková [*]

  Petrushe — #60 ...hele, můj otec byl podobný. Hodně jsem záviděla holkám, kterých se táta zastával, když ten můj si ještě přisadil. Přišlo mi komický jak si mamka vymýšlela, že tuhle mě chvlálil a tady říkal, jak mě má rád. Není to škoda, že jsem u toho nikdy nebyla?Sml58

  Když jsem se vdala, projetovala jsem to manžely. jakmile se na dítě jen křivě podíval, pomalu jsem balila kufry.

  Dnes vím, že to není moje - je to jeho - nepotřebuji mu ukazovat co jsem dokázala, a že nejsem takový blbec, jak se snažil tvrdit.

  Jestli to někomu ráda předvedu, je to máma, která mi vždycky věřila. Beru to tak, že se ve mě nezklamala. Co bych dokazovala jemu? Že se splet? Źe mi často strašně křivdil? Ne, je mi to jedno - k rozvoji mi nepomohl, důveru jsem nedostala.

  Že se mýlil ví - JEHO PROBLÉM. Jsem ochotná mu odpustit, protože jsem dávno za tím a zatěžovala bych jen sebe.

  1. na komentář reaguje Petrushe — #70
  2. na komentář reaguje Petrushe — #72
  superkarma: 0 06.08.2009, 13:11:44
 27. [64] pretty.Iv [*]

  Michaela Kudláčková — #61 Tak nějak přemýšlím jak jsi to Míšo vlastně myslela.. to by se dalo taky přeložit lidovou moudrostí a to dle hesla "kdo s čím jak zachází, tak taky schází". Popravdě ale přiznávám, že zrovna od tebe Sml79 jsem čekala nějakou radu shůry Sml49

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #66
  superkarma: 0 06.08.2009, 13:10:17
 28. [63] pretty.Iv [*]

  Petrushe — #60 Viď, je to takový boj.. pro mě horší v tom, že s mámou bydlím a jak jsem psala že žijí vedle sebe, tak s ní většinou sama jsem. Můj život nebyl nikdy tak úplně bez problémů, ale snažila jsem se se vším tak nějak poprat a brát věci tak jak jsou.. čili něco změnit můžeš a něco ne.. jenže toto je prostě takové hodně citlivé...když je to vlastní rodina a vlastně člověk, co ti má být nejblíž a já s ním naopak bojuju a pořád mám pocit, že jí něco musím dokazovat... ubíjející.

  superkarma: 0 06.08.2009, 13:08:55
 29. avatar
  [62] Michaela Kudláčková [*]

  Kubášek — #59 ..není smysluplnné se trápit. Tvoje důvody a myšlenky byly jistě dobré. To se počítá.

  Fakt, že to nedopadlo, je také hodně o druhé straně. Můžeš litovat, ale nikoli se bičovat. Je na tom druhém, aby, byť efekt nevyzněl pro něho, ocenil úmysl a snahu.

  Pakliže to neudělá, není to už o Tobě. Je to jeho problém. 

  Máme všeobecně tendenci vztahovat na sebe dojmy druhých a nesmyslně se zakomponovat do jejich vidění dvěta a dění. Empatie a soucítění ano, ale ne cizí život za svůj a nesmyslnné oběti.

  superkarma: 0 06.08.2009, 13:02:43
 30. avatar
  [61] Michaela Kudláčková [*]

  pretty.Iv — #57 ...věřila jsem tomu a věřím prakticky dodnes. Byla přeci od Ďábla a ten jede přes naše neřesti, ale možná i ctnosti. Jeden chtěl prachy, tedy je dostal a dojel na vlastní nezvládnutý chrakter, druhý chtěl totéž a on ho naučil, jak důležité jsou jiné věci, chtěla svobodu pro druhého, což je o někom jiném, a tak to nebylo ničím pošpiněné, vypadá to, že i Ďábel je spravedlivý. Hoff chtěl vojáky. Tady dostal přesně to, chtěl a k čemu je žádal tedy smrt.

  Scénář toho filmu není zdaleka prostý moudrosti a vhledu. :-)

  cristy.crow — #55 ...a co když ona nic takového ani po Tobě nechce. Nelze, ani se sebelepším a čistším úmyslem pomáhat, nejsme-li o pomoc žádáni. Možná mučíš sama sebe zbytečně. A možná Tvou energii, lásku a oběť potřebuje někdo jiný, na koho Ti pak nezbývá. Možná místo úrodného pole, tvrdošíjně okopáváš poušť. :-)

  1. na komentář reaguje pretty.Iv — #64
  2. na komentář reaguje cristy.crow — #76
  3. na komentář reaguje cristy.crow — #85
  superkarma: 0 06.08.2009, 12:58:24

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme