Vztahy

Dá se z toho nějak utéct?!

Dobrý den,

než bych Vám popsala celý svůj manželský život, byl by to hodně dlouhý příběh. Tak jen ve zkratce. Už opravdu nevím, co mám dělat a jak z toho ven. Brali jsme se v 19 letech před 17 lety. Máme dvě holčičky.

Manželství žádná idylka, probíhala i Itálie, manžel je po svém otci velmi vůdčí osobnost a celý život se ke mě chová jako k nule. Neustále je mi nevěrný, sprostě mi nadává i před dětmi.

V květnu loňského roku jsem od něho odešla i s holkama. Ale kdybyste četli ty jeho srdceryvné smsky a sliby! Rozhodla jsem se mu dát poslední šanci, už kvůli holkám. Dokonce jsme si v létě pořídili (na hypotéku) rodinný dům a přestěhovali se. Co vám mám povídat, od té doby, co jsme se přestěhovali a má mě jak se říká jistou, chová se nesnesitelně.

Vůbec z baráku nemám radost, není to pro mě domov, nechce se mi tam chodit, netěším se domů z práce, protože místo přivítání dostanu vynadáno, že se pes zase po----l doma nebo si najde něco jiného. Stále křičí a peskuje mě i holky, dělá naschvály, třeba když se díváme na televizi, schválně začne nahlas mluvit a nadávat, nebo si pustí hlasitě hudbu, prostě se chová jako magor. Navíc jsem zjistila, že jeho zálety pokračují. Je to pro mě hrozná představa, že lásku rozdává někde jinde a doma se chová jako netvor.

Dneska ráno mi před dětmi z ničeho nic řekl krávo hnusná. Museli byste ho vidět, jak doma chodí a chová se jako borec. Víte, já si taky nenechám všechno líbit, ale už jsem z toho unavená a hlavně mě to štve kvůli holkám, vždyt co ony mají za dětství? Rozumějte, ony mají tatínka přes to všechno rády a vím, že i on je má rád, i když jim to nedává najevo. Skoro spolu ani nespíme, protože já prostě nemůžu. Já se nedokážu přetvařovat, já jsem prostě psychicky úplně na dně, už 14 dní nespím, denně zvracím a to tak, že mi nezabere třeba ani prášek na spaní.

Cítím, že už to dál nevydržím, pošlapal ve mně zbytky citů i úcty, kterou jsem k němu chovala, cítím, že ho nejen nemám už vůbec ráda, ale že ho začínám nenávidět.

Jenže co mám dělat? On je živitel rodiny, já sice do práce chodím a mám dobrou práci, ale sama s holkama bych pronájem nějakého bytu a ještě půlku hypotéky nezvládla.  A on to ví, a má mě v hrsti. Bože, nevím, co si počít. Nemám se ani komu svěřit, protože už se stydím i sama před sebou a všichni, kdo o mých problémech ví, by mi řekli, že jsem blbá a měla od něho odejít už dávno.

Víte o tom, jaký skutečně je, ví jen pár mých opravdu blízkých. On by mi to nikdo, kdo ho zná, nevěřil. Všichni ho mají za bezvadného člověka, hlavně jeho rodiče. Jak teď mám dál žít? Když odejdu, co dětem připravím za život? Kdybyste věděli, jak bezmocně a zoufale se cítím! Dá se z toho nějak utéct?

Poraďte, prosím...

Ellen


Moc děkujeme za důvěru, s níž jste se nám svěřila. Snad pro Vás naše čtenářky najdou nějakou radu.¨

redakce@zena-in.cz

 

   
05.03.2007 - Láska a vztahy - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. [27] Ellenečka [*]

  Chtěla bych Vám všem poděkovat za Vaše názory,rady a zkušenosti.ani jsem nečekala takovou odezvu.moc si toho vážím a slibuji, že až se tím prokoušu,pokusím se svou situaci vyřešit.Ještě jdenou moc děkuju. ell.

  superkarma: 0 05.03.2007, 15:32:45
 2. avatar
  [26] *modrá [*]

  Myslím že tak jak to popisuješ by se to už dalo označit jako psychické týrání. Je spousta organizací, které pomáhají ženám v nouzi. jistě máte u Vás ve městě nějaký sociální odbor, běž se poradit jaké jsou možnosti. Za to nic nedáš. Třeba bys mohla dostat nějaké bydlení pro sebe a pro holky. byty poskytuje i červený kříž apod.... Zůstávat s takovým magorem musí být peklo a možná je jen otázka času kdy ti jednu natáhne.

  superkarma: 0 05.03.2007, 15:26:23
 3. avatar
  [25] *modrá [*]

  a takovej se pak diví když má najednou kudlu v břiše

  superkarma: 0 05.03.2007, 15:24:07
 4. [24] apina [*]

  Bože zase jedna co je totálně závislá na financích manžela. Já tohle nemůžu poslouchat. Jsem zůstala ze dne na den v mnohem horší situaci a zvládla to. Jde to jen se nebát. A druhá věc je ta, že by člověk měl mít svoje vlastní životní jistoty. Proč by jsi platila půlku hypotéky? Můžete se vyplatit nebo jsou jiné možnosti. Zajdi za právníkem a nech si poradit. Tady to nevyřešíš.

  superkarma: 0 05.03.2007, 15:22:46
 5. avatar
  [20] Lídy [*]

  Souhlasím s Amálií a všemi, co radí odchod od manžela. Zajímalo by mě, jak se projevuje jeho láska k dcerám a jak to holky samy vidí - promluv si s nima a třeba zjistíš, že i pro ně by odchod byl lepší a dobře si to uvědomují. Nemyslím si, že by jim život s takovým otcem něco pozitivního dal. Jednou by Ti mohly vyčíst, že jsi neodešla. V horším případě se začnou chovat jako jejich otec. Musíš si uvědomit svou cenu, sebrat všechnu sílu a odejít - definitivně! Máš život před sebou a určitě to zvládneš. Pokud bys teď neutáhla právníka, obrať se každopádně o radu aspoň na občanskou poradnu, která je bezplatná. Hodně štěstí !

  superkarma: 0 05.03.2007, 14:17:19
 6. avatar
  [19] Amálie [*]

  Amálie 18:...A) návrh (případně žalobu) na zúžení...

  superkarma: 0 05.03.2007, 13:42:52
 7. avatar
  [18] Amálie [*]

  Pokud by manžel nesouhlasil s prodejem nemovitosti, okamžitě podej buď A) návrh (případně zúžení SJM) o vlastnictví nemovitosti; ta tak zůstane buď tobě včetně hypotéky a on se musí pak odstěhovat, nebo zůstane nemovitost jemu a ty budeš mít čisté bezdlužné konto u bank a můžeš si vtít svou vlastní hypotéku; nebo B) rovnou žádost / žalobu o rozvod, pak máš do doby rozvodu kde bydlet (s ním to už stejně horší být nemůže).


  Tolik v kostce k právní a finanční stránce. Rozhodnout se musíš ovšem TY sama. Hodně .

  superkarma: 0 05.03.2007, 13:40:41
 8. avatar
  [17] Amálie [*]

  Milá Ellen, připusť si, že jsi opravdu udělala chybu, když jsi neodešla už dávno a na přátele se obrať, byť by ses měla zpočátku stydět. Pomůže ti to i připustit si, že bys měla odejít.


  Jako realitní makléřka ti můžu poradit, že dům se dá prodat i s hypotékou. Vzhledem k tomu, že ho splácíte realtivně chviličku, částka v hotovosti, navíc rozdělená na půl v SJM, nebude nijak horentní. Ale prodej nemovitosti včetně hypotéky oddluží tvé "konto" u bank a ty si budeš moci vzít hypotéku na menší částku. Nevím, v jaké jsi lokalitě. Ale pokud utáhneš teď půlku hypotéky, měla bys utáhnout i částku složenou ze dvou složek: 1. nájemné (fond oprav+energie), 2. splátka hypotéky. Kdyby něco, ozvi se do vzkazu, situace je po finanční stránce určitě řešitelná.

  superkarma: 0 05.03.2007, 13:36:26
 9. [16] a.... [*]

  První, co bych udělala, zašla za nějakým dobrým právníkem a poradila se s ním, jak řešit vaše majetkové záležitosti. S manželem asi schůdná cesta k přátelskému rozchodu nebude, ale čím dřív to budeš mít za sebou, tím líp pro tebe.

  superkarma: 0 05.03.2007, 13:34:35
 10. avatar
  [15] Sirikit [*]

  Souhlasím se všemi, které radí k opuštění toho hulváta. Vždyť skoro každá žena má v sobě ohromnou sílu, zvlášť když má děti, a ze zkušeností všechny víme, že se i samotná ženská dokáže vzepřít osudu a vybojovat si svoje místo v životě. Ono je to taky o tom, že až holčičky dorostou, aby si z mámy neudělaly hadr na boty, když vidí, že si od táty nechá všechno líbit. Občas to chce trošku si dupnout. Nevím, jaký názor mají ostatní, ale myslím sis, že každý takový hulvát je v podstatě slaboch. Na slabšího a poddajnějšího si troufne, ale běda, jak se mu někdo postaví a začne na stejnou, nebo ještě tvrdší notu. Někdy stačí vyletět a zařvat, co si to dovoluje apod. Je pravda, že člověk nikdy neví, jaká bude reakce, jestli třeba nepřiletí facka.... No, ale v tu ránu by ji měl zpátky, děti neděti... Ach jo, někdy je těžká rada....

  superkarma: 0 05.03.2007, 13:17:37
 11. avatar
  [14] cmelda [*]

  utect! kamkoliv. Takhle ty holky budou zit v domeni, ze je to normalni, nechat se takhle ponizovat. A podle toho si taky mozna vyberou partnery

  superkarma: 0 05.03.2007, 13:08:11
 12. avatar
  [13] beruška2 [*]

  Souhlasím s Blanulinkou. Dům se dá prodat i s hypotékou, ikdyž je to složitější. Nejspíš to bude hodně vyřizování a běhání, ale všechno je lepší než tohle. Jen se nenechat zase obalamutit manželovými sliby...
  Držím pěsti, ať jsi Ellen brzy i s holkama v pohodě.

  superkarma: 0 05.03.2007, 12:58:32
 13. avatar
  [12] Heduš [*]

  Ellen, ptáte se co dětem připravíte za život????? Určitě bude mnohem hezčí, když k němu budou jezdit na návštěvy, než že jim vlastní otec odrovná matku... Mějte dostatek síly a odvahy vzít všechno pevně do svých rukou!!! Myslíte, že holky budou potřebovat psychicky zdeptanou matku a v budoucnu zřejmě nemocnou, protože jestli to takhle míníte snášet dál, tak to jinam nespěje... Držte se!!!

  superkarma: 0 05.03.2007, 12:56:09
 14. avatar
  [11] arjev [*]

  Pokud Ellen má kam jít i s děvčaty,tak odejít a pak rozvod s vypořádáním majetku.Bude to těžké,děvčata budou chtít studovat a většina otců se.e na placení výživného.Mám pravdu?

  superkarma: 0 05.03.2007, 12:54:52
 15. avatar
  [8] barkl2 [*]

  sehnat novýho chlapa a odejít k němu.
  Nebo slevit ze svých nároků. Já to udělala, a nelituju, napřed jsme bydlely v pronajatým 1+nic, nemám auto a ani ho asi nikdy mít nebudu.. co je to pořádná dovolená taky netuším, ale sama sebe si vážím:-)

  superkarma: 0 05.03.2007, 12:29:15
 16. [6] Rikina [*]

  Právníka. Nechat si napsat návrh na vypořádání majetku, na určení výživného atd.

  superkarma: 0 05.03.2007, 12:23:50

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme