Domácnost

Dá se spát na třídních schůzkách?

Milý Richarde,

mám jeden poměrně čerstvý (loňský) zážitek z třídní schůzky. Tehdy nám tam jeden tatínek usnul! :-))

To jsme v klidu a pozorně naslouchali povídání třídní učitelky, když tu se ozval jistý nezaměnitelný zvuk. Jeho původce byl odhalen okamžitě - v zadní lavici seděl tatínek... teda, ani tak neseděl, jako spíš pololežel, takový sesutý na židli byl... a velmi hlasitě spal. Nevidět to na vlastní oči, neslyšet na vlastní uši, neuvěřím. :-)

Nezapomenutelný byl pohled na třídní učitelku, kterak se poněkud ostýchavě dotýká jeho ramene a říká „Pane xxxx, vzbuďte se, prosím!“ :-)... Probuzený tatínek byl nejdřív mírně dezorientován (kde to jsem a co na mě všechny ty ženské hledí) a pak se hrozně omlouval, že je po šestnáctce utahaný jako zvíře.

Takové malé zpestření - jestli někoho do té doby bralo spaní, tím ho určitě přešlo. A atmosféra ve třídě byla hned lepší - o něco uvolněnější, vřelejší.

El.


Usnout ve třídě svědčí o pohodové atmosféře. Nebo o dikci učitelky. To druhé už by tak veselé nebylo a vysvětlovalo stížnosti dětí na „pančelku“. :)

Napište nám o svých zážitcích se třídními schůzkami na adresu redakce@zena-in.cz! Třeba odměníme právě vás!

   
02.05.2007 - Dům a byt - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

 1. avatar
  [6] peguša [*]

  Já sice neusnula na třídních schůzkách, ale usnula jsem doma před nimi. Vzbudila jsem se, zhruba když končily na prvním stupni, tak jsem se chvatně oblékla a hnala na druhý stupeň, kam chodí starší dcera a které začínaly o hodinu později než na stupni prvním. Jelikož nosím místo druhého předního zubu snímatelný můstek a jelikož se bojím, abych ho nevdechla, když "zalehnu", měla jsem ho doma sundaný. Jak si jistě domyslíte, v tom chvatu jsem si ho zapomněla nasadit. Musel na mě být vskutku impozantní pohled. Rozespalá, mírně rozcuchaná a ještě bez předního zubu.....

  superkarma: 0 02.05.2007, 18:55:16
 2. avatar
  [5] Kassy [*]

  Já si vzpomínám, jak někdy na gymplu přišel můj otec z třídní schůzky, podal mi "výplatnici", jak nazýval výpis známek, otázal se proč mám z čehosi dvojku a ne jedničku a tím to chtěl ukončit. Jenže já byla zvědavá, co se dělo. A tak musel otec přiznat, že si vůbec nic nepamatuje, protože se celou dobu bavil s otcem jedné spolužačky, ve kterém objevil bývalého kolegu z práce. Pak vytáhnul papír s poznámkami a ten byl celý pokreslený malými krychličkami, některé byly docela umělecky vystínované Chvíli na to zíral a přemýšlel, co tím myslel, a pak prohlásil: "Jó, vaše třídní říkala, že si máte pořídit Literaturu v kostce." A bylo.

  superkarma: 0 02.05.2007, 14:19:49
 3. avatar
  [4] femme [*]

  arjev: jeho dítě bylo, stejně jako jeho zploditelé, tak trochu mentálně opožděné

  superkarma: 0 02.05.2007, 12:15:22
 4. avatar
  [3] arjev [*]

  femme:

  superkarma: 0 02.05.2007, 12:10:24
 5. avatar
  [2] arjev [*]

  To jsem zvědvá,jak reagovalo jeho dítě,když si pančitelka stěžovala na tatínka,že ve vyučování třídních schůzek spal.

  superkarma: 0 02.05.2007, 12:09:56
 6. avatar
  [1] femme [*]

  na třídní schůzky mé prostřední dcery zase chodíval otec, který byl pokaždý v dost podroušeném stavu nejmíň 2x byl vyveden

  superkarma: 0 02.05.2007, 12:08:17

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme