Bulvár

Czechtek 2005 - ing. Kokrment pravomocně zproštěn obžaloby z napadení

U plzeňského soudu dostala zřejmě poslední „czechteková" trestní kauza nečekaně rychlé ukončení. Veřejné zasedání se mělo konat na základě odvolání státního zástupce proti zprošťujícímu rozsudku Okresního soudu v Tachově. Krajský státní zástupce však vzal na počátku jednání odvolání zpět a zprošťující rozsudek tak nabyl právní moci.


Účastník CzechTeku 2005 Ivo Kokrment byl policií účelově obviněn z útoku na veřejného činitele poté, co byl sám nezákonně napaden policisty, kteří v průběhu akce psychicky selhali. V průběhu dokazování před soudem prvního stupně se výpovědi údajně napadených policistů ukázaly jako nevěrohodné a vzájemně si odporující; naopak ostatní svědci popsali situaci shodně oproti „policejní verzi" tak, že obžalovaný na policisty v žádném případě nezaútočil, ale naopak byl nepřiměřeně napaden jimi.

Obžalovanému Ivu Kokrmentovi zajistila právní pomoc nevládní organizace Iuridicum Remedium (IuRe) prostřednictvím právníka Mgr. Matěje Dvořáka. „Výsledek řízení potvrzuje, že obvinění klienta policisty bylo spíše snahou zamaskovat jejich vlastní selhání," komentuje kauzu Matěj Dvořák.
 
Tisková zpráva
  

--------------------------------------------------------------------------------
Že by se konečně blýskalo na lepší právní časy?
Co si o tom myslíte, milé ženy-in?
Má obyčejný smrtelník šanci uhájit své právo proti policii?
Je tento případ výjimkou?

 

   
21.06.2007 - Společnost - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. avatar
  [9] Suzanne [*]

  Yvaine: mně nezbývá než s tebou souhlasit.

  superkarma: 0 21.06.2007, 22:38:55
 2. avatar
  [8] Ťapina [*]

  Dášule: No tak takhle to zaplaťpánbu není, protože to bysme v Brně měli konec s ohňostrojema, ty taky bouchají a dokonce po desáté večer, nebyl by žádný větší koncert a nakonec ani žádná větší veřejná akce. Všechno může rušit někoho, kdo zrovna z nějakého důvodu spí. Prohlášení "svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého" v překladu znamená "svoboda neexistuje". To fakt ne.

  superkarma: 0 21.06.2007, 21:57:44
 3. avatar
  [7] Dášule [*]

  Někteří lidé si nechtějí uvědomit, že svoboda každého z nás končí tam, kde začínáme ohrožovat svobodu jiného. Nikoho příliš nebaví, když mu za humny řvou aparatury. Jak by se asi technařům líbilo, kdyby v době, kdy oni odpočívají po nočním maratohu tance, drog a alkoholu je ze sousední vesnice začali budit dechovkou nebo dokonce Bílou orchidejí. Možná by to bylo účinnější než policie.

  superkarma: 0 21.06.2007, 19:41:22
 4. [5] Yvaine [*]

  hanci: Takhle jsem to nemyslela, ale vadí mi názor "podívejte, oni se chudáčci slušně bavili, přijeli oškliví zlí policajti a zmlátili je". Já jen, že každá strana má dvě mince.

  superkarma: 0 21.06.2007, 14:59:43
 5. avatar
  [4] hanci [*]

  Yvaine: no, možná v tom máš pravdu, ale to jako,že na každého kdo se opije půjdeme obušky a pěstí??? tak to bysme museli vždy vymlátil půl města v pátek a sobotu večer neboť v dnešní době je zábava jen a jen o tom kolik kdo vypije nebo čím se sjede a to nemluvím o devastaci věcí,kterou tihle měšští ožralci pravidelně dělají

  superkarma: 0 21.06.2007, 14:52:40
 6. [2] Yvaine [*]

  Asi mě ukamenujete, ale trochu jsem to sledovala. Policie samozřejmě nesmí hlava nehlava mlátit neozbrojený civil, ale tohle byla banda ožralejch vyfetovanejch hovádek, který se slušně rozhodně nechovali...

  superkarma: 0 21.06.2007, 14:49:07
 7. avatar
  [1] hanci [*]

  v tomto státě nikoliv, viděla bych to na vyjímku

  superkarma: 0 21.06.2007, 14:45:53

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme