.

Cyklus „Legendy záchranářství“ ukáže denní realitu hasičů a zdravotníků

Novinky

Cyklus „Legendy záchranářství“ ukáže denní realitu hasičů a zdravotníků

Nejznámější tragické případy, které si mnohdy vyžádaly oběti i mezi záchranáři, připomene v novém cyklu České televize Miroslav Vaňura. V jedenácti dílech pořad mapuje práci jednotlivých složek českého záchranného systému. Legendy záchranářství uvede ČT1 poprvé 3. dubna ve 22.10 hod.

Cyklus nabízí pohled na práci všech záchranných složek. Jejich realita je pro většinu lidí stále neznámá. Diváci uvidí rekonstrukce deseti mimořádně náročných případů dokumentujících přínos českých záchranářů v oblasti metod urgentní medicíny, záchranných akcí hasičů i horské služby. Úvodní epizoda představí unikátní systém záchrany při srdečních příhodách.

jj

Pořad staví zejména na exkluzivních archivních materiálech ze skutečných výjezdů záchranářů. Diváci uslyší svědectví odborníků a silné příběhy zachráněných. „Téma záchranářství je mojí srdeční záležitostí,“ říká režisér Miroslav Vaňura a pokračuje: „Hry na hasiče, policajty a záchranáře byly výrazem mého obdivu k jejich práci, už když jsem byl dítě. Časem mi došlo, že dramatické okamžiky, kdy jde vše stranou a jediná podstatná je záchrana života, v sobě skrývají příběhy obyčejných lidí. Příběhy se šťastným, ale i tragickým koncem.“

Svědectví z první ruky a autentické záběry připomenou například obě tragické havárie vlaků ve Studénce. Hasiči ukážou nové metody v boji s plameny a riskantní zásahy při požárech nebývalých rozměrů. „Cyklus ukáže také tragické případy výbuchů plynu, povodně, nehody autobusů a další události, po kterých zasahovaly záchranné složky,“ doplňuje dramaturg Tomáš Koňařík z brněnského studia ČT, kde cyklus vznikl. „Dáváme lidem možnost nahlédnout do zákulisí záchranných akcí a zároveň ukazujeme, jak se vyvíjela technika, metody a vybavení záchranářů za posledních dvacet let,“ zamýšlí se Vaňura a zdůrazňuje, že pořad je především poctou zachráncům, kteří nasazují vlastní životy, aby pomohli druhým v nesnázích.

   
31.03.2017 - Redakční novinky - autor: Kristina Vodičková

Komentáře:

 1. avatar
  [2] Myškomedvídek [*]

  jsou úžasníSml59Sml59Sml59

  superkarma: 0 31.03.2017, 12:39:48
 2. [1] MARIE MATEJKOVA [*]

  Před všemi se hluboce skláním. Je to vyčerpávající a náročná práceSml67Sml67Sml67. Vládo,už je na čase abyste je lépe odměňovali a nemysleli jen na sebeSml57

  superkarma: 2 31.03.2017, 12:35:54

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme