Po přečtení reakcí na článek První lekce: Vyplašenec v teplácích se musím přiznat, že se moje tělo vzbouřilo. Ve chvíli, kdy bylo „obviněno“ z toho, že se fláká, cvičit nechodí a moje prsty jen vesele „rejdí“ po klávesnici a popisují, jak imaginárně cvičím, se rozhodlo, že to nemá zapotřebí.

 

A tak když jsem se chystala na další lekci s trenérkou Katkou, musela jsem se přemáhat, abych si opět připravila svůj modrý batůžek s teniskami, tepláky a tričkem.

 

„Nikam nejdu!“ hlásalo tělo, když jsem do relaxačního centra vyrazila. „Nemám zapotřebí usmívat se na recepční!“ zkusilo to ještě jednou již vevnitř. A v tu chvíli jsem řekla sama sobě DOST, vzala si od příjemných dívek v recepci klíčky od skříňky a odebrala se do převlékací kabinky.

 

Ve fitku chvíli před začátkem další lekce nasedám na rotoped a s pohledem na televizi před sebou a poslechem příjemné hudby se pouštím do imaginárních kilometrů. Přemlouvám tak svoje lenošivé tělo k aktivitě. Nechci před svojí trenérkou Katkou vypadat jako zbabělec, který to vzdává hned na začátku.

 

Bez Katky jsem v teplácích v rozpacích

 

Už po deseti minutách a pár ujetých kilometrech na rotopedu zkroušeně funím a začínám být zpocená. Zapomínám na případný rozmazaný make-up až do chvíle, kdy se vedle mě znenadání ozve: „Dobrý den, tak jdeme na to?“ Pohlédnu do obličeje asi třicetiletému klukovi ve sportovním oblečení a trochu zmateně čekám, co bude dál.

 

Nakonec se z něj vyklube můj dnešní trenér, protože Katka musela odjet narychlo pryč. Ve chvíli, kdy jsem si lehla na podložku a začala se spinálními cviky a snažila se opět správně dýchat, tzn. při nádechu vystrkovat bříško, mi nebylo zrovna nejlépe.

 

Záleží nejspíš na každém, ale já osobně, když mám ukazovat své nepříliš vypracované bříško a malou kondici chlapovi, cítím se divně.

 

Na druhou stranu mě to ale motivuje k vyšším výkonům. „Super, super,“ to když vám při dokončování cviku řekne chlap, zní to úplně jinak než od ženské. Co si budeme povídat, i když máme na sobě tepláky a snažíme se zaktivovat svaly, o kterých zatím nemáme příliš ponětí, stále nezapomínáme, že jsme ženy.

 

Hodinu s trenérem Radimem jsem nakonec zvládla. Nebyl to problém a byla to i celkem zábava. A především, bylo to zcela jiné než s Katkou. I když jsem z toho byla na začátku vyděšená, po skončení jsem mohla srovnávat.

Není nic lepšího, než si na začátku zkusit, co je pro člověka lepší. Ve cvičení s trenérem (ať už s ní, nebo s ním) jde především o to, abyste se dobře cítila.

 


Jak si vybrat to nejlepší

 

Pokud se lépe cítíte a více vás motivuje trenér, protože, co si budeme povídat, s vámi trochu flirtuje, jděte do toho. Dokáže ve vás vzbudit mnohem větší aktivitu a zapálení do cvičení.

 

Jestli jste však spíše tou, která se před cizím mužem trochu stydí a chce si svoje nadbytečná kila a povislé svaly nejdříve vyřešit v posilovně a až poté, co bude sama se sebou spokojená, se ukázat mužské části populace, zvolte si trenérku. Navíc vám bude už po pár hodinách připadat, jako kdybyste cvičila s kamarádkou, která vás jen o trošku víc hlídá.   

 

„Jo, s trenérem jsi cvičila a jaké to bylo?“

Aha, zapomněla jsem na další fakt, který je důležitý v rozhodnutí mezi trenérem a trenérkou. Až doma jsem si to uvědomila. A to právě ve chvíli, kdy mi partner položil právě tu trochu podezřívavou otázku.

 

Výběr bude nakonec stejně jen na vás, a tak záleží, co vám více vyhovuje, a jestli chcete, aby partner trochu žárlil… Já se nakonec více méně rozhodla pro Katku. Když ale někdy zase budu cvičit pod kontrolou Radima, nevadí...

 

Zajímá vás, jak to zvládám? Máte nějakou otázku? Zeptejte se, příště vám dám vědět. Nebo jste se rozhodla pustit se do cvičení tak jako já? RELAXAČNÍ CENTRUM INFINIT

 

Iveta Šafránková     

Reklama