Zdraví

Cvičením proti inkontinenci společně s Miss World Praha

Že je inkontinence problém výhradně starší populace, je častým mýtem. Společnost HARTMANN – RICO a jeho ambasadorka Taťána Gregor Brzobohatá společně bojují proti společenskému tabu a snaží se o zapojení inkontinentních osob do běžného života. Kromě produktů určených pro osoby s inkontinencí propagují také cvičení, které dokáže projevy inkontinence zlepšit až o 80 %.

Taťána Gregor BrzobohatáTaťána Gregor Brzobohatá v rámci své spolupráce se společností HARTMANN – RICO nafotila sérií cviků na posílení pánevního svalstva právě pro osoby s inkontinencí. Cvičení, které by mělo být automatickou součástí zdravého životního stylu, je důležitou součástí boje s únikem moči. Málokdo si uvědomuje jeho skutečnou důležitost, a často mu tak nevěnujeme tolik pozornosti, kolik bychom měli. Svaly pánevního dna jsou potom ochablé a nefunkční.

„Téma inkontinence je velmi choulostivé. Je to problém, s kterým se celá řada lidí zdráhá svěřit svým nejbližším. Stále se jedná o společenské tabu. To jsme se v rámci naší spolupráce rozhodli změnit,“ vysvětluje Taťána Gregor Brzobohatá a dodává: „Nadace Krása pomoci se dlouhodobě snaží  o zlepšení kvality života seniorů v České republice. Problémy s inkontinencí bohužel nepatří jen ke stáří, ale trápí také mladé lidi, sportovce, či velkou část maminek po porodu, které tomu nevěnují pozornost a ochablé svalstvo a občasné úniky moči kvůli miminku odsunují na vedlejší kolej a dlouhodobě zanedbávají. Jsem velmi ráda, že jsem mohla nafotit sérii cviků, ukázat, jak je cvičení jednoduché, a pomoci tak zlepšit zdravotní stav mnohých žen.“

Už jen pouhé procvičování může napravit špatný stav svalů pánevního dna a zabránit vážným zdravotním problémům. Jak všichni víme, uvědomění si vlastního těla a cvičení má neuvěřitelný přínos. Pro zlepšení inkontinence je prvním a nejdůležitějším krokem osvěžit si fakt, že máme pánevní svalstvo.

Taťána Gregor Brzobohatá

Aby se projevily pozitivní účinky cvičení, je nutné jej provádět správně a hlavně pravidelně. Nejdůležitější je naučit se správně stahovat svalstvo pánevního dna, které se často mylně zaměňuje za zapojování břišních a hýžďových svalů. Pokud si žena není jistá, zda cviky provádí správně, je nejlepším řešením obrátit se na svého ošetřujícího lékaře, který jí poradí. Další možností je také porada s odborníkem z řad uro-gynekologů, jejichž seznam je uveden na webové stránce www.moliklub.cz.

Při domácím cvičení je vhodné věnovat se tzv. Kegelovým cvikům, které spočívají v rytmickém zatínáním svalstva a jeho následném uvolňování. Tím se zpevňují svaly pánevního dna a pomáhají v prevenci úniků moči. Cviky nejsou nijak náročné a posílíte díky nim také břicho. Posilování pánevního svalstva se nevyplatí podceňovat. Zlepšení nastává až u 80 % osob trpících inkontinencí.

Taťána Gregor Brzobohatá

Taťána Gregor BrzobohatáAndrea Pisingerová, brand manažerka Inkontinence CZ ze společnosti HARTMANN – RICO, říká: „Inkontinence je zjevný společenský problém, který nezmizí tím, že o něm nebudeme mluvit. Je skvělé, když se mladá a mediálně známá žena, která by se podobnými problémy nemusela zabývat vůbec, rozhodne pomoci. Věřím, že tato naše aktivita může spoustu lidí motivovat k tomu, aby začali svůj zdravotní problém aktivně řešit a cviky pro posílení pánevního dna alespoň vyzkoušeli.“

Na webu www.moliklub.cz najdete několik cviků k posílení pánevního dna, vyjádření odborníka a také možnost získat zdarma DVD se všemi cviky (na míči, vsedě, vkleče a vleže). Najdete zde také správné pokyny k dýchání během procvičování. Uvedené cviky pomáhají jednak lépe ovládat vyprazdňování, ale také poslouží k nápravě drobných anatomických odchylek, vzniklých například po porodu. Cviky jsou vhodné také pro muže. Celá série cviků na posílení svalů pánevního dna je na webu k dispozici zcela zdarma, stačí se pouze zaregistrovat.

 

 

   
04.09.2017 - Inkontinence - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [8] faust08 [*]

  MARIE MATEJKOVA — #7 Ano, to je velmi oblíbený argument obzvlášť u českých tenistů ( a "jejich" Monaka), ale nějak mi uniká důvod, proč to někoho tolik pobuřuje... Já jsem navíc uváděla to, že výtěžek nejspíš půjde na její nadaci (a ta má, předpokládám, sídlo v ČR). Myslím, že tu máme daleko strašidelnější daňové "optimalizace" a vzhledem k volebním průzkumům to nikomu nevadí! Mě osobně paní Gregor Brzobohotá nestála ani o haléř víc, než kdokoliv jiný, kdo má daňový domicil stále u nás - takže v klidu.

  superkarma: 0 04.09.2017, 18:56:38
 2. [7] MARIE MATEJKOVA [*]

  faust08 — #6 jestli stále vedrna z Ameriky,tak veškeré odvody+daně jdou tam.

  1. na komentář reaguje faust08 — #8
  superkarma: 0 04.09.2017, 18:44:34
 3. [6] faust08 [*]

  Žofie — #2 MARIE MATEJKOVA — #4 Tuto dámu opravdu nemusím, ale v tomto směru se jí musím spíše zastat - co vím, tak její nadace "Krása pomoci" (doufám, že je to správně) funguje už docela dlouho a hlavně se zaměřila na docela opomíjenou cílovou skupinu, a to seniory (a to velmi kvituji, ač jsem stále hluboko pod tímto věkovým limitem - pro většinu to stále není min. marketingově tak vděčné téma jako pomoc dětem). Předpokládám tedy, že v tomto případě půjde pro ní o spíše symbolický honorář a zbytek půjde ve formě peněžní, nebo věcné právě na nadaci.

  1. na komentář reaguje MARIE MATEJKOVA — #7
  superkarma: 0 04.09.2017, 18:03:18
 4. avatar
  [5] jarka1234 [*]

  Žofie — #2Sml22Sml22Sml22Sml67

  superkarma: 0 04.09.2017, 09:56:13
 5. [4] MARIE MATEJKOVA [*]

  Kdyby to předváděla matka dětí, tak by to bylo přijatelnější a budilo by to více pravdivostiSml22. A také spíše od cvičitelky a ne MISS.

  1. na komentář reaguje faust08 — #6
  superkarma: 0 04.09.2017, 09:26:48
 6. [3] babiS [*]

  já to zkusím, za to nic nedám

  superkarma: 0 04.09.2017, 08:13:01
 7. avatar
  [2] Žofie [*]

  Už jsem to tu jednou psala - až tahle dáma bude mít tři děti, potom její reklamě začnu věřit. To se to zatím kecá, za prachy, že.... Sml15

  1. na komentář reaguje jarka1234 — #5
  2. na komentář reaguje faust08 — #6
  superkarma: 3 04.09.2017, 07:42:14
 8. [1] aramat46 [*]

  Jdu na hysterektomii a bojím se případné inkontinence, všude se píše, že je po této operaci hodně častá, začnu cvičit. Sml67

  superkarma: 0 04.09.2017, 07:17:34

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme