Zdraví

Cvičení pro správné držení těla

Toto cvičení je skvělým prostředkem ke zlepšení držení těla. Všichni víme, že pokřivená páteř není ani zdravá, ani estetická.

Určitě si vzpomenete, jak vám jako malým říkali doma i ve škole, ať se narovnáte, a někteří z vás byli možná dokonce nuceni na hlavě udržovat těžkou knihu.

FitLiftI když vás tyto řeči o rovném držení těla nejspíš vytáčely, lidé ve vašem okolí měli pravdu. Povislá ramena a křivá páteř nejsou zrovna ozdobou lidského těla. Všichni se určitě shodneme na tom, že na křivou páteř není hezký pohled.

Ale proč je tento jev tak běžný a hlavně u mladých lidí? Příčinou může být skutečnost, že přední část lidského těla je přirozeně rozvinutější než zadní část. Proto by měly být zádové svaly pravidelně posilovány a budovány, aby vydržely zátěž, kterou klademe na páteř, a aby vzpřímená chůze nebyla ničím náročným.

Toto cvičení posílí vaše zádové svaly a napomůže vám tak znovu získat správné držení těla:

Lehněte si na břicho a pomalu zvedejte trup společně s hlavou tak vysoko, jak vám to půjde. Ruce fixujte na boky a chvíli v této pozici vytrvejte. Ucítíte napětí, které je způsobeno aktivací většiny svalů vašeho těla. Zopakujte cvik desetkrát.

cvik proti bolavym zadumCvik bude mít již po pár opakováních žádaný účinek aktivace a zesílení zádových svalů. Pokud vytrváte a budete ho procvičovat každý den a postupně si navyšovat počet opakování, napomůže vám k narovnání páteře. Navíc se efektivně zbavíte bolesti šíje a zad. Nakonec získáte správné držení těla a budete se cítit lépe a zdravěji.

Důležité také je, že křivá a pokleslá páteř ovlivňuje funkci vnitřních orgánů. Špatné držení těla utiskuje hruď, vyvíjí tlak na plíce, játra a srdce. A v neposlední řadě: když budete mít správné držení těla, budete krásnější, sebevědomější a zdravější. Jako malý bonus navíc pro ženy bude díky narovnaným zádům a ramenům jejich poprsí vypadat větší.

Autor článku: FitLif

Mohlo by vás také zajímat:

   
23.03.2016 - Cvičení - autor: FitLif

Komentáře:

 1. [3] bobani [*]

  Sml67

  superkarma: 0 23.03.2016, 17:26:38
 2. avatar
  [2] Eliana [*]

  tak to se musím nakopnout, jsem nějaká zádově pokřivenáSml22

  superkarma: 0 23.03.2016, 11:18:38
 3. avatar
  [1] AmeA [*]

  Tak to je výzva....jdu sebe slibuju a du do toho Sml22

  DĚKUJU Sml79

  superkarma: 0 23.03.2016, 10:59:50

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme