Zdraví

Cvičení pro krásu i zdraví

Jaro se blíží, péřové bundy a tlusté kabáty vyměníme za módní upnuté svetříky a trička. Kila nabraná přes vánoce a dlouhou zimu nebude již kam schovat a to nemluvíme o létě. Je tedy na čase začít s vylepšováním postavy. Nejlépe hned teď.
Vyhradíme si na cvičení čas nejméně třikrát týdně půl hodiny a abychom to měly snazší i pravidelný čas (například ráno před odchodem do zaměstnání, večer, když se zbytek rodiny dívá na televizi). Oblékneme si pohodlné oblečení a cvičení zahájíme rozehřátím. Rozehřát nás mohou skoky přes švihadlo, běh po schodech, běh na místě + dřepy a další aerobní aktivity. Celé zahřátí by mělo trvat 5 až 10 minut. Jde o to, abychom se při rozehřátí zadýchaly, prokrvily svaly a cvičení tím zefektivnily.
Po rozehřátí můžeme cvičit například následující sérii:
Výpady – ze stoje vzpřímeného vykročíme dlouhý krok dopředu a vykročenou nohu pokrčíme v koleni. Druhá noha je mírně pokrčená, koleno těsně nad zemí, ale nedotýká se. Opakujeme 12 x, poté vyměníme nohy a toto celé třikrát. Na jednu nohu tedy vychází 36 výpadů. Posilujeme přední a zadní svaly stehenní.
Cvičení břišních svalů – lehneme si na zem, pokrčíme nohy a ruce dáme za hlavu. 12 x zvedneme hlavu směrem ke kolenům, čímž posilujeme horní břišní svalstvo. 12 x zvedneme hlavu ke kolenům směrem doleva tak, aby pravý loket byl co nejblíže levému kolenu a to samé opakujeme i doprava a celou sérii 3 x. Je velmi důležité, abychom správně dýchaly – s výdechem hlavu zvedáme, s nádechem pokládáme.
Cvičení na záda a břicho - klekneme si na všechny čtyři, poté natáhneme nohy a zvedneme tím zadeček do výšky. Stojíme tedy na rukou a na špičkách tak, aby ruce i nohy byly co nejdále od sebe. Kouzlo cviku je v tom, že zvedáme zadeček co nejvýše a vracíme co nejníže, což nám vysune hlavu daleko za úroveň rukou a dostaneme se do klasické polohy kliku. Opakujeme, jako vždycky – 3 x po 12. Tímto cvikem posilujeme skoro všechny svaly v těle, především pak svaly břišní a zádové.
Na závěr si dáme 5 – 10 minut stretchingu. Lehneme si na záda, pomalu zvedneme pravou nohu co nejblíže k čelu a po té ji vytočíme co nejdále na stranu. Pomalu vrátíme a to samé s druhou nohou. Stále v leže na zádech pokrčíme obě nohy v kolenou, upažíme a na položíme nohy na stranu, přičemž hlavu otočíme opačným směrem. Opakujeme na druhou stranu. Přetočíme se na břicho, poklekneme na všechny čtyři a protáhneme se v deseti kočičích hrbech.
Sedneme si do dřepu a velice pomalu se zvedáme. Pokusíme se dát paty na zem a počínaje zadečkem, ruce stále u země se zvedáme. Pak zvedneme i ruce a vytáhneme se co nejvýše dosáhneme. Zhluboka se nadýchneme, vydechneme a cvičení je za námi.

Jestli chcete svoji proměnu ve štíhlou a pružnou laň ještě podpořit dietou, možná se vám stane, že vás začne „honit mlsná“. Naším tipem pro vás je Viaredin koktejl nebo tablety. Tento potravinový doplněk obsahuje inulin a rozpustnou vlákninu z akácie, která zvyšuje objem a viskozitu obsahu žaludku a tím navozuje pocit sytosti. Nerozpustná vláknina chitosan na sebe navíc váže přebytečné tuky a cholesterol a pomáhá tak chránit organismus před vznikem srdečně cévních onemocnění. Další účinnou látkou tohoto přípravku je extrakt z rostliny Garcinia Hanburyi, která je zdrojem kyseliny hydroxycitrónové. Právě ta působí jako efektivní brzda apetitu a současně omezuje tvorbu a ukládání tuků a cholesterolu. Na rozdíl od jiných látek používaných při redukčních dietách, nepůsobí na činnost centrální nervové soustavy, nevzniká na ni návyk a nezpůsobuje vedlejší účinky jako je zrychlený tep, nervozita, deprese. Účinnost přípravku je zesílena chrómem a L-karnitinem. Zvýšený přísun chrómu stabilizuje hladinu cukru v krvi a omezuje tak pocity hladu a chuti na sladkosti. L-karnitin podporuje tvorbu energie z tuků a tím přispívá k redukci váhy. Navíc přípravek obsahuje důležité vitaminy a minerály.
Změňte životní styl a sáhněte po Viaredinu.

K dostání ve vaší lékárně, ve vybraných řetězcích drogerií, potravin nebo v dobírkovém prodeji na bezplatné infolince: 800/141 141.
   
31.01.2003 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [10] Ťapina [*]

  Radši bych měla začít už teď, abych to do jara stihla.

  superkarma: 0 09.12.2003, 12:23:28
 2. avatar
  [9] Simba [*]

  Vytiskla jsem si cviky, zkusím doplnit své cvičení o něco nového. A začnu už teď.

  superkarma: 0 18.11.2003, 18:19:59
 3. avatar
  [5] medved [*]

  pajda: je to tak, zbytecne to namaha krcni svaly...ale to o cem jsem psala, to je neco trochu jineho...pri tom cviku cislo tri (kdyz se provadi spatne) spis boli jakoby v krizi

  superkarma: 0 31.01.2003, 15:11:19
 4. avatar
  [4] pajda [*]

  Nás vždycky honili, že nesmíme pokládat celou páteř - hlava se nesmí dotýkat podložky, abychom musely udržet zatnuté bříško a nepoužívaly krk...je to pravda?

  superkarma: 0 31.01.2003, 14:07:37
 5. avatar
  [3] Ťapina [*]

  Jo, to si vzpomínám hlavně ve škole, když nás nutili dělat sedy-lehy. Břicho nic, ale pak jsem nemohla otočit hlavou. Jenže to učitelkám tělocviku nevysvětlíte. Cvičení č. 2 je fajn, to provozuju denně a opravdu to cítím v bříšku a ne někde jinde.

  superkarma: 0 31.01.2003, 11:47:38
 6. avatar
  [1] medved [*]

  ke cviceni cislo tri...my mu na cviceni rikame NUDA asi prave proto, ze to nuda neni ani nahodou ...ke konci uz se vetsina lidi klepe jak sulc, ale (coz je horsi) netrenovany clovek casto tenhle cvik "taha" zadovymi a ne brisnimi svaly, cimz si neprivodi jejich posileni, ale silne bolesti zad...takze cvik cislo tri ano, ale jakmile ucitite, ze uz to vase brisni svaly neutahnou, pauza a pokracovat po oddechu, jinak si muzete seredne ublizit

  superkarma: 0 31.01.2003, 09:47:25

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme