Diskuze

CVIČENÍ-NECVIČENÍ

pro ty, pro něž je jiné cvičení nepoužitelné

pár webových adres o taiči:
http://www.zdrave-hubnuti.cz/item/tai-ci/
http://www.kafe.cz/chci-byt-zdrava/pohyb-sport/boli-vas-zada-cvicte-taici-568.aspx
http://www.taici.cz/o_taici.php
http://www.epuls.cz/sport-a-pohyb/88-11-minut-pro-zdravi-a-tihlou-linii
http://www.epuls.cz/sport-a-pohyb/142-bojova-umeni-mnohem-vic-nez-sport
http://zdravy-pohyb.doktorka.cz/cviceni-tai-ci-pry-zlepsuje-imunitu-a-pomah-lidem-s-cukrovkou-/
http://taichispicitygr.sweb.cz/
http://www.taichi-chuan.cz/3-co-je-to-taichichuan/
http://www.taichi-chuan.cz/8-sestavy/ - video
http://www.cadpress.sk/taichi.htm - KNIHA
http://www.isis.sk/knihy/tag/tajci#anch_2531
- NABÍDKA KNIH
http://taiji.celistvost.info/
http://hendrychst.cz/taici.php - co je tai-či

http://www.mudr-remesova.cz/wp-content/gallery/work/pohyb.gif POZDRAV SLUNCI

http://marta-l3.wbs.cz/Pozdrav_slunci.html

http://www.youtube.com/watch?v=9Lwi1zGqkdA   POZDRAV SLUNCI

http://www.fsps.muni.cz/%7Eondruska/cchi-kung/8brokatu.htm

11.02.2009 - Diskuse o všem možném - autor: iljanka

Nutná registrace

Pro přispívání do diskuzí je nutná registrace.

Další příspěvky

Příspěvky:

 1. [70] olina.olga [*]

  Už někdo z vás zkoušel body express?

  superkarma: 0 16.02.2017, 18:15:31
 2. [69] MalaAdelajda [*]

  Taky bych měla malou radu, pokud se rozhodnete z ničeho nic cvičit, tak k tomu nezapomeňte taky přizpůsobit jídelníček, protože jinak si své tělo akorát zničíte...

  superkarma: 0 22.06.2014, 13:35:19
 3. [68] veru18 [*]

  Než začnete cvičit tak se nejdřív pořádně zahřejte

  http://www.medicin.cz/kondice/proc-je-nutne-se-pred-cvicenim-zahrat

  superkarma: 0 04.04.2014, 13:49:55
 4. avatar
  [67] iljanka [*]

  http://www.fsps.muni.cz/%7Eondruska/cchi-kung/8brokatu.htm

  superkarma: 0 25.01.2010, 14:42:20
 5. avatar
  [66] Cher [*]

  iljanka — #65 díky

  superkarma: 0 29.04.2009, 20:44:50
 6. avatar
  [65] iljanka [*]

  Cher — #64 jj, já to zkusím najít a napíšu ti to do vzkazu.

  1. na komentář reaguje Cher — #66
  superkarma: 0 29.04.2009, 20:12:50
 7. avatar
  [64] Cher [*]

  iljanka — #63 už jsem tady načuhovala včera :-) Zaujal mě ten obrázek níže .... nemáš na něj odkaz na nějakou stránku. Mě se to docela špatně čte. Potřebovala bych to ve větším provedení :-)

  1. na komentář reaguje iljanka — #65
  superkarma: 0 29.04.2009, 19:08:42
 8. avatar
  [63] iljanka [*]

  cher: Jestli se sem koukneš, doporučila bych ti zkusit tohle poslední cvičení, co jsem tu psala, to cvičení 5 prvků. Možná se to oficielně jmenuje jinak, ale já si to tak nazvala. Zrovna dneska jsme ho cvičili. Dá se to cvičit i v sedě na židli, ale pořád by tam měla být rovná páteř a hlava v prodloužení páteře, jako kdyby  byla zavěšená na šňůrce :-)). A ještě jedna poznámka, vždycky by se mělo začínat tím úplně prvním popsaným dýcháním a srovnáním čchi.

  U těchto cvičení je dobré, že je můžeš cvičit vždycky, že se dají přizpůsobit možnostem a momentální fyzické způsobilosti.

  1. na komentář reaguje Cher — #64
  superkarma: 0 28.04.2009, 22:49:28
 9. avatar
  [62] iljanka [*]

  átéčko: našla jsem: http://bolesthlavy.sweb.cz/
  koukni se na to

  superkarma: 0 09.03.2009, 21:30:31
 10. avatar
  [61] iljanka [*]

  přidávám pentagram Pěti prvků a jejich přiřazení k jednotlivým orgánům :  superkarma: 0 22.02.2009, 16:14:05

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [60] iljanka [*]

  Tak vám se přidávám další, velice účinné cvičení. Nevím, jestli jsem to popsala dost srozumitelně, budu se snažit případné dotazy vysvětlit. Jen ještě podotknu, že jsem měla veliké problémy s dýcháním, nemohla jsem to udýchat na předepsaný nádech a výdech, nestačil mi dech na nádech . Ale nevzdávejte to, časem se to zvládne

  7. Cvičení Pěti prvků:

  Jednotlivé formy tohoto cvičení jsou cíleně zaměřeny na vnitřní orgány, přiřazené jednotlivým prvkům: dřevo, oheň, zem, kov, voda. Každému prvku přísluší dvojice orgánů, jeden pevný a jeden dutý, které jsou tímto prvkem ovlivňovány, např. dřevo = játra a žlučník, oheň = srdce a tenké střevo, zem = slinivka a žaludek, kov = plíce a tlusté střevo, voda = močový měchýř a ledviny. (Pro zapamatování: Dřevo hoří -> Oheň – vznikne popel -> Zem - z rudy vznikne -> Kov – na kovu se sráží vodní pára -> Voda.) Nad tím vším je potom Osrdečník – trojitý ohřívač.

  Všechny formy vycházejí ze základního postoje -mírné rozkročení (nohy=kořeny, vrostlé do země), lehce podsazená pánev, jazyk na horním patře, hlava „zavěšená na šňůrce“ ruce před těžištěm, drží „neviditelný míč“, každá forma se cvičí 8x . Když jdou ruce vzhůru, je nádech, dolů je výdech. Rytmus dýchání určuje rychlost cvičení. A zase platí, čím pomaleji, tím lépe. Při výdechu se po celou dobu výdechu vyslovuje příslušná slabika. Na zakončení formy se složí ruce na těžišti, muži levou dole,pravou nahoře, ženy obráceně.

  1. forma – Dřevo – játra a žlučník, slabika „sü“ - základní postoj, ruce jdou obloukem do upažení, dlaně obrácené k zemi. V upažení se dlaně otočí vzhůru a ruce pokračují v oblouku směrem nad čelo. (až sem je nádech) S výdechem jdou ruce před obličejem a před tělem dolů až k těžišti – základní postoj. Po celou dobu výdechu vyslovujeme (v duchu) slabiku „ sü“ . Na zakončení se složí ruce na těžišti.
  2. forma – Oheň – srdce a tenké střevo, slabika „kche“ – pohyb je stejný, jen slabika je jiná – kche.
  3. forma – Zem – slinivka a žaludek, slabika „ chu“ - základní postoj - ruce jdou před tělem až k obličeji, jedna ruka se vrací až dolů k boku, dlaň obrácená k zemi. Druhá ruka jde vzhůru do vzpažení, dlaň dopředu (až sem nádech) S výdechem jde horní ruka obloukem (přes upažení) dolů až k bokům, dlaň otočená směrem pohybu. Při výdechu vyslovujeme slabiku „ chu“. Základní postoj – opakujeme cvičení na druhou stranu. Na každou stranu 4x.
  4. forma – Kov – plíce a tlusté střevo, slabika „s“ .- základní postoj – ruce jdou před tělem vzhůru až k ramenům, dlaně otočené vzhůru. Dlaně otočíme od sebe, ruce jdou do upažení (až sem nádech). S výdechem spustíme ruce obloukem dolů k bokům, vyslovujeme „s“
  5. forma – Voda – močový měchýř a ledviny, slabika „čchu-ej“. – základní postoj – ruce jdou před tělem až k ramenům, dlaně vzhůru. (až sem je nádech) S výdechem jdou ruce obloukem vpřed a dolů a zároveň jde celé tělo do podřepu, případně až do dřepu. Vypadá to, jako když ruce opisují naše obrovské břicho. Zpět do základního postoje. Ta slabika se vyslovuje „čchu“ asi tak do nejvzdálenějšího bodu (prakticky do předpažení) a směrem dolů pokračuje „ej“. Když to řeknu trochu matematicky, tak ruce opisují kruh v rovině kolmé na naše tělo.
  6. forma – Osrdečník – slabika „si“ – základní postoj – ruce jdou před tělem vzhůru až k obličeji, dlaně vzhůru. Před obličejem se dlaně vytočí směrem dopředu až zase nahoru , ruce pokračují směrem vzhůru až do vzpažení. (až sem je nádech).S výdechem se dlaně otočí směrem k obličeji a ruce jdou dolů až k těžišti, jako když smýváme, stahujeme energii. Přitom vyslovujeme slabiku „si“. Na zakončení shrneme energii kolem boků k těžišti a složíme ruce na těžišti.

  Toto cvičení, všechny formy je třeba cvičit najednou. Nemá smysl cvičit jeden den část a jindy další. Zase tolik času nezabere, asi tak 10-15 minut.

  superkarma: 0 22.02.2009, 16:09:17
 2. [59] kat [*]

  iljanka: tak tomu věřím, že ste se to museli takhel učit, ona to bude pěkná dřina, která se nezdá. Já se pak včera už vyprdla na sladění dýchání a dýchala jsem jak se mi líbilo...a to sestavičku jsem snad zvládla...ted ještě dopilovat to dýchání

  superkarma: 0 20.02.2009, 09:39:21
 3. avatar
  [58] iljanka [*]

  kat: hmm, asi jo. Já když přišla poprvé na cvičení taiči, tak jsem byla úplně mimo. Zvyklá na poskakování nebo aspoň šlapání a muziku a tady najednou úplné ticho, každý jen sám pro sebe, všechno takové uvolněné, zlehoučka, žádné násilí. No byl to pro mě šok. A navíc ty první dva týdny jsme nacvičovali KROKY. , ano, kroky. Krok dopředu, chodidlo rovně, noha mírně pokrčená. Došlápnout a přenést váhu na přední nohu. Vrátit váhu na zadní nohu, přední nohu vytočit chodidlo do strany(ven), přenést na ni váhu. Zadní nohou udělat krok dopředu, chodidlo rovně, noha pokrčená, přenést na ni váhu. A zase znovu od začátku...... Dovedeš si to představit? Taky na první hodinu nás přišlo asi 30, na další už nás bylo míň a na další ještě míň . Jenomže to asi bylo nutné se to naučit, protože dneska už to dělám úplně automaticky právě v té sestavě 24 forem. V úterý jsme z té původní setavy 30 byli na cvičení 2 . Lidi přicházejí a odpadávají, jak to koho zaujme.

  superkarma: 0 19.02.2009, 16:19:15
 4. [57] kat [*]

  iljanka: já asi moc řeším tu techniku

  superkarma: 0 19.02.2009, 15:36:19
 5. avatar
  [56] iljanka [*]

  kat: tak to zkus njenom normálně dýchat, jak ti to vychází. A pak k tomu pomalu přidej to otáčení míče. A jak to budeš točit, tak když se úplně uvolníš, tak najednou zjistíš, že se houpeš. A to je právě ono, díváš se na ruce, myslíš na ně, jak se ti krásně točí a jsi uvolněná, zhluboka dýcháš, aniž si to uvědomíš, myšlenky ti nikam nelítají a ty jsi krásně odpočinutá a přitom ještě rozcvičená. A ještě nabita energií.

  superkarma: 0 19.02.2009, 15:30:47
 6. [55] kat [*]

  iljanka: pořád mi k tomu nejde to dýchání...přistihla jsem se, že zadržuju dech

  superkarma: 0 19.02.2009, 15:19:27
 7. avatar
  [54] iljanka [*]

  iljanka: jo a ten míč držíš pevně, ten se ti v rukách neprotáčí, už je to jasnější? Pohybuješ jenom uvolněně těma rukama.

  superkarma: 0 19.02.2009, 15:15:07
 8. avatar
  [53] iljanka [*]

  kat: tak nejdřív ten balon, nevím, co tam chceš s čím kloubit. Je to úplně obyčejné točení míče směrem nahoru, ale ruce máš pořád na úrovni pasu. Ty boky k tomu jdou tak nějak automaticky, uvolněně.
  A tu sestavu se učím stále, pořád objevuju, kde dělám chyby. Např. po shlédnutí té krásy na videu jsem si začala dávat pozor na pohyby nohou a taky na to, že ona to cvičí celé s těmi pokrčenými nohami. Tak tam mám třeba velkou slabinu . A taky mi chybí ta ladnost pohybů, pořád to mám kouskované. Stále to ještě neumím jako tu násobilku bez přemýšlení. (viz moje předchozí příspěvky -
  19.2.2009 13:28:37 - iljanka (Odpovědět) (Poslat vzkaz) [!smazat]

  dobrouchut: No my se to taky učili skoro rok, po kousíčkách. A stejně se mi někdy stane, že se zastavím a nevím jak dál. Hlavně když se soustředím na to, aby to bylo krásně a najednou zjistím, že jsem úplně jinde, že jsem něco vynechala. Zjistila jsem, že to musím cvičit asi jako když odříkávám násobilku, bez dlouhého přemýšlení, soustředěna jen na pomalé dýchání. Pak to jde samo. Ale stačí se trochu zamyslet nad něčím jiným a jsem vedle .

  superkarma: 0 19.02.2009, 15:12:12
 9. [52] kat [*]

  tak jsem právě zkoukla to video 24 forem..jo tak to se stím mým hadžime pokusem fakt nedá srovnat..takhle to rozhodně nevypadá

  Jak dlouho ses to učila?

  superkarma: 0 19.02.2009, 14:55:26
 10. [51] kat [*]

  právě zkouším to s tím balonem...ale nevím nevím, zda to mám dobřeee ..zatí mi přijde složitý skloubit pohyb s rukama a pozama, blbý je že si to nepamatuju, jak to má jít za sebou...tak musím odbíhat toje maso

  superkarma: 0 19.02.2009, 14:47:28
 11. avatar
  [50] iljanka [*]

  Mistři či-kungu a učení

  Není zvykem vyprávět nepřipraveným lidem o možnostech mistrů či-kungu, stejně by nevěřili. Současní mistři Su Ming Tchány a Elena Veršinina se stali známými před 15 léty v Rusku, kdy na sebe upoutávali pozornost předváděním různých kouzel : silou vůle teleportovali , ohýbali kovové předměty, hledali ztracené osoby, dokonce se sami uvedli do stavu podobného smrti, kdy ani citlivé přístroje nedokázaly zaznamenat jejich mozkovou aktivitu a srdečný tep. Teď své schopnosti zaměřují na učení. Zvláštnosti či-kungu je, že se neučí z knih, ale metodou živé tradice, tedy přímým přenosem poznatků, a to vyžaduje veliké mistrovství. S rostoucí obtížností jednotlivých stupňů musí totiž mistr uplatňovat jim přiměřené metody učení. Někdy nestačí dodat žákům jen energií, ale je třeba doslova odevzdat i přiměřené schopnosti. Proto je důležité, aby si zájemci o toto cvičení vybrali své učitele nikoli podle reklamy, ale podle referencí. Velmi důležitou roli mají i metody různých škol. Dobrá škola je ta, která vás k žádanému výsledku doslova přinutí. Samozřejmě to platí jen tehdy, když něco důležitého nezanedbáte, ale i v tomto směru by vám měl dobrý instruktor umět individuálně poradit.

  podle časopisu Meduňka , PhDr. Vladislav Stanko

  superkarma: 0 19.02.2009, 13:44:48
 12. avatar
  [49] iljanka [*]

  Akumulace energie či

  Pod vlivem stresu, nemocí, různých úrazů a nesprávných životních postojů se prodění energie v některých meridiánech může oslabit, nebo i úplně zastavit. Například strach blokuje přívod energie do ledvin a močového měchýře. Je známo, jaké zdravotní potíže náhlé leknutí muže způsobit. Podobně hněv zablokuje meridián, jímž proudí energie do jater, a podobně. Potom už je jen otázkou času, kdy se onemocnění projeví nejen na energetické, ale i fyzické úrovni.
  Proces úbytku energie ale není nezvratný, s postupujícím věkem si dokonce můžeme množství a kvalitu energie zvyšovat. Na rozdíl od kulturisty, jehož nárůst svalové hmoty má určité hranice, akumulace energie je nemá. Pokuste se vzpomenout na příval energie, když se vám někdy podařilo překonat sebe sama. Některá povolání dávají možnost vnitřního naplnění, konání dobrých skutků: umělci, vědci, lékaři, učitelé. U nich můžeme často pozorovat, jakoby mládli-přibývá jim energie. Právě oni se potřebují naučit, jak energii načerpat.

  Všestranné léčení

  Léčení pomoci metod či-kungu je všestranné a razantní. Doposud se nenašla diagnóza, kde by či-kung nepomohl. Zvlášť dobře léčí potíže, s nimiž si moderní medicína moc rady neví-chronická onemocnění, problémy s potencí nebo s krevním tlakem, cukrovku, různé alergie, dokonce onkologická onemocnění. Vynikajících výsledků se dosahuje při roztroušené skleróze, astmatu, stavech po mozkové příhodě, syndromu chronické únavy a všude tam, kde je příčinnou nadměrný stres a nesprávné stravování. Velmi závisí i na tom, na jakém stupni se cvičenec nachází.
  Cvičení začíná prací se spodním energetickým centrem. Energií, již si cvičící v centru břicha nashromáždí, se léčí všechny orgány, které se nachází v blízkosti tohoto centra. Za nejdůležitější z nich, za základ zdraví považuje čínská medicína ledviny. Pokud se ty uzdraví, pokračuje ozdravný proces ve všech orgánech, které s nimi podle tradiční čínské medicíny souvisí: močové a pohlavní, uši, vlasy, kosti a žlázy s vnitřní sekrecí. Na druhém stupni pracujeme se středním energetickým centrem ve středu hrudníku. Na třetím stupni se zaměřujeme na energetické centrum v hlavě. Všeobecně platí, že jako první odeznívají onemocnění, která mají spojitost s tělesnými tekutinami, následují choroby měkkých tkání a svalů, nakonec se mění samotné kosti.

  superkarma: 0 19.02.2009, 13:44:12
 13. avatar
  [48] iljanka [*]

  dobrouchut: ty sestavy, tomu já říkám "třešnička na dortu". Pro mě jsou důležitá právě ta cvičení, která jsem tu popisovala. Ta mají největší vliv na naše zdraví - viz ten článek o ČI-KUNG. Dávám to na pokračování, aby vás to neodradilo, že je to dlouhé .

  superkarma: 0 19.02.2009, 13:42:39
 14. avatar
  [47] iljanka [*]

  Ta cvičení, která jsem tu popisovala, patří vlastně do ČCHI - KUNG TAI-ČI. Taiči jako takové, to jsou pak už různé sestavy, jako např. 24 forem, co je na videu (tady: http://www.taichi-chuan.cz/8-sestavy/ - video)

  ČI-KUNG - ALCHYMIE DUŠE
  Čchi-kung je velmi staré čínské cvičení, které pomoci jednotlivých pomalých pohybů pomáhá obnovit správný koloběh energie (čchi) v energetických drahách tzv. meridiánech a energetických center v našem těle.
  Po kung-fu a tajči, cvičeních, která okouzlila celý svět, odtajnili asi před 15 lety mniši ze šaolinských klášterů i či-kung. Od té doby si toto cvičení získalo srdce milionů lidí.

  Když jsme nemocní nebo unavení, povzdychneme si občas nad tím, kde se poděla naše vitalita a energie z mládí. A hned se ocitneme u jádra problému: právě množství a kvalitě energie čchi vděčíme za naše zdraví.
  Jde o práci s energiemi.
  Či (čchi) znamená v překladu energie, kung je potom práce, umění nebo mistrovství. Či-kung je práce s energií. Pokud máme energie dostatek, cirkuluje po určitých drahách, tzv. meridiánech, volně v těle. Tyto dráhy zná už po tisíciletí akupunktura. Pomocí jehel se snaží odstranit překážky v toku energie či. Kanálky či je protkané celé naše tělo. Kromě meridiánů máme v těle i zásobárny energie-energetická centra. V těch se může bez újmy na zdraví akumulovat velké množství energie či.
  Životní energie má několik druhů, jedním z nich je ochranná energie či.. Ta nás obklopuje a chrání před teplem, chladem a choroboplodnými zárodky. Mistři bojových umění ovládají zvláštní techniku, jak tuto energii posílit natolik, že je dokáže ochránit i před bodnými i sečnými zbraněmi. Ve středověku proto mělo umění či-kungu nesmírný vojenský význam a zůstávalo dlouho tajemstvím. Za největší mistrovství se nicméně v či-kungu považuje osvojení duše jang. Jde o takové nahromadění a zušlechtění energie, že přemůže tělo.

  superkarma: 0 19.02.2009, 13:38:32
 15. avatar
  [46] dobrouchuť [*]

  iljanka: je to krásný asi bych do toho šla ale musel by mě někdo učit,takle číst a cvičit ,to bych nezvládla.

  superkarma: 0 19.02.2009, 13:33:37
 16. avatar
  [45] iljanka [*]

  dobrouchut: No my se to taky učili skoro rok, po kousíčkách. A stejně se mi někdy stane, že se zastavím a nevím jak dál. Hlavně když se soustředím na to, aby to bylo krásně a najednou zjistím, že jsem úplně jinde, že jsem něco vynechala. Zjistila jsem, že to musím cvičit asi jako když odříkávám násobilku, bez dlouhého přemýšlení, soustředěna jen na pomalé dýchání. Pak to jde samo. Ale stačí se trochu zamyslet nad něčím jiným a jsem vedle .

  superkarma: 0 19.02.2009, 13:28:37
 17. avatar
  [44] dobrouchuť [*]

  iljanka: krásný ale já bych si ruce zauzlovala,teprve teď sem viděla video,už mám nový pc.

  superkarma: 0 19.02.2009, 12:39:42
 18. avatar
  [43] iljanka [*]

  http://taiji.celistvost.info/
  http://www.isis.sk/knihy/tag/tajci#anch_2531
  http://hendrychst.cz/taici.php - co je tai-či
  ještě tři adresy

  superkarma: 0 19.02.2009, 12:36:06
 19. avatar
  [42] iljanka [*]

  jak jsem slíbila, na nástěnce máte pár adres na taiči. U té předposlední je video se sestavami. Tu "24 forem" cvičíme taky, ale tak krásně to teda neumím . "42 forem" cvičíme taky, ale máme nějaké jiné formy, tahle je asi už pro hooooodně pokročilé
  Tak se těmi adresami prokousejte a počtěte si. Možná objevíte něco, co vás zaujme.

  superkarma: 0 17.02.2009, 15:31:34
 20. avatar
  [41] Nanet [*]

  iljanka: já tomu rozumím

  superkarma: 0 14.02.2009, 21:54:34
 21. avatar
  [40] iljanka [*]

  Nanet: taky si myslím, že je to dobré pro všechny, kdo dlouho necvičí a potřebují se nějak rozhýbat. A slyšela jsem, že je to dobré cvičení právě na páteř. Já příští týden dám zase další cvičení, zatím si to dávám v duchu dohromady, jak to srozumitelně popsat, jestli bude jasné, co chci, když napíšu např. s nádechem spojíme ruce před tělem (propleteme prsty), dlaně nahoru - zvedáme až k střednímu dan-tjanu (asi nad prsa)(až sem je nádech), obrátíme dlaně dolů a spouštíme ruce až k dolnímu dan-tjanu( až sem je výdech). Znovu (nádech)zvedáme spojené ruce jako prve, ale pokračujeme směrem vzhůru až nad hlavu, dlaně otáčíme od těla mezi středním a horním dan-tjanem až nad hlavou směřují dlaně vzhůru, paže pokud možno propnuté (až sem je nádech). S výdechem ruce rozpojíme a obloukem spouštíme pomalu až k bokům. Malinká prodleva a znovu pomalu s nádechem spojíme ruce na další cvik. Toto se opakuje 8x. Nakonec zvedneme ruce pomalu po straně obloukem až nad hlavu, a před tělem pomalu "stahujeme energii" až k dolnímu dan-tjanu a ještě pomalu nahrneme energii od zad dopředu a položíme ruce na sebe na těžiště - muži pravou nahoře, ženy levou nahoře. A zase vzháru je nádech, dolů je výdech.
  Toto je první forma cvičení "8 kusů brokátu". Těch forem je celkem 8 a každá se cvičí 8x. Vychází to celé asi na 15 minut.

  Tak teď by mě zajímalo, jestli je to dost srozumitelné. Snažím se to popsat, jak to cvičíme, odnikud to nekopíruju. Jestli to chce ještě další vysvětliky, potřebovala bych, aby mi to někdo řekl
  No a tak bych tu napsala všech 8 brokátů, ale teď opravdu nemám čas, tak vydržte do příštího týdne, sííííííííím

  superkarma: 0 13.02.2009, 17:52:00
 22. avatar
  [39] Nanet [*]

  iljanka: cvičila jsem jogu, ale poslední dobou prostě neurvu 20 minut klidu a když ano, většinou padnu a tak jsem si zablokovala páteř, 2 dny jsem se byla k ničemu. Tohle mi přijde jako rozumná náhrada než se dám do kupy. A dokonce se u nás pořádají kursy, když mě to chytne půjdu do toho

  superkarma: 0 12.02.2009, 22:55:02
 23. avatar
  [38] dobrouchuť [*]

  Jdu kouknout na dvojku jak chudáci cikáni nemůžou mít děti.

  superkarma: 0 12.02.2009, 20:14:01
 24. avatar
  [37] dobrouchuť [*]

  iljanka: dík takle tomu rozumím,si to sjedu.

  superkarma: 0 12.02.2009, 20:13:06
 25. avatar
  [36] iljanka [*]

  dobrouchut: kdyby ti to nešlo, tak já ti to pošlu jednotlivě zvětšené mejlem

  superkarma: 0 12.02.2009, 20:11:12
 26. [35] kat [*]

  dobrouchut: tak jak píše iljanka

  superkarma: 0 12.02.2009, 20:10:52
 27. avatar
  [34] iljanka [*]

  dobrouchut: zkopíruj si to do wordu. tam to zamodři a v nabídce písma si zaklikni vyšší číslo. A mělo by se ti to zvetšit.

  superkarma: 0 12.02.2009, 20:08:57
 28. avatar
  [33] iljanka [*]

  kat: není, 5 tib. je jiný styl cvičení. Je to 5 cviků, které cvičíš docela svižně a hodněkrát. Tady jsou cvičení pomalá, čím pomalejší, tím účinnější, řídí se rytmem dýchání. Proto tě to nutí dýchat hodně pomalu a zhluboka. A většina cvičení se cvičí na 8 nádechů a výdechů, tedy 8x. (některá jenom dechová, bez pohybu, 9x). Zkus si to vytisknout, ale můžeš zpočátku cvičit třeba jen to cvičení 5 bran a dýchání 5 bran. A další den si vybrat něco jiného. To se necvičí všechno najednou a za sebou. Já jen vybírala cviky podle obtížnosti (hlavně podle obtížnosti popisu ). A zakončit můžeš tím neviditelným míčem. Možná, že bys tím mohla končit i tu kalanetiku a pod, protože to nádherně zklidní a uvolní. A ještě si přitom "posbíráš energii"

  superkarma: 0 12.02.2009, 20:07:12
 29. avatar
  [32] dobrouchuť [*]

  kat: můžeš mi poradit jak to zvěčit myslím písmo a vytisknout?Nejsem odborník

  superkarma: 0 12.02.2009, 20:00:58
 30. [31] kat [*]

  iljanka: Nanet: tak to je fakt super...dnes si to přetáhnu, dám do kupy a vytisknu, nebaví mě při cvičení odbíhat k netu
  na hubnutí jsem ti psala o 5ti tibetanech, to mám dokonce knížku...není to trochu podobné?

  superkarma: 0 12.02.2009, 19:53:09

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Rubrika: Ostatní

Novinky

Dnešní vydání

Doporučujeme

Nově založené

Nejprohlíženější

Nejdiskutovanější

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme