Zdraví

Cvičení na rehabilitačních stolech. Relax, nebo makačka?

Vyzkoušela jsem cvičení na rehabilitačních stolech. Metoda, která k nám přišla z Ameriky, se zdá být na první pohled zcela nenáročná. Výsledkem by ale mělo být posílené svalstvo a protažené svaly.

rehab

Cvičení na rehabilitačních stolech k nám přišlo z Ameriky. Je určeno i pro méně pohybově schopné lidi, kteří mají nějaký zdravotní problém. Díky pohybu lehátka, na kterém ležíte, a vaší spolupráci dochází k posilování celého těla, a to bez jeho zbytečného přetěžování.

Když jsem poprvé viděla, jak to funguje, myslela jsem si, že si při cvičení budu připadat jako nepohyblivý lenochod, který už nemá sílu na to sportovat aktivněji. Ale všechno to bylo nakonec jinak.

Sama sportuji pravidelně, pohyb mi nechybí, jen jsem chtěla své tělo malinko rozhýbat, protáhnout zkrácené svaly a vyrýsovat pas, který se mi neustále někam ztrácí!

 Cvičení na těchto strojích slibuje následující:

 • zpevníte a zeštíhlíte postavu
 • zvýší se pohyblivost kloubů
 • protáhnete si zkrácené svaly
 • dokáže zmírnit celulitidu
 • vyhnete se jednostranné zátěži, která namává klouby a páteř
 • prospívá krevnímu oběhu
 • vhodné pro rehabilitaci
 • je to úžasný relax

Každý stůl pro jinou část těla

Každý z rehabilitačních strojů je zaměřen na jinou partii těla. Na každém ze strojů se cvičí deset minut.

Seřazení stolů je v každém studiu malinko jiné a na každém ze stolů je možné cvičit různě. Obrázky nejsou moc vypovídající, lépe je vše vidět na následujícím videu.

 • První stůl

Je výborný pro zpevnění paží, prsou a hrudníku. Díky masírování procvičuje krční a bederní páteř.

 • Druhý stůl

Na tomto stroji si krásně zpevníte břišní svaly. Je ideální pro vyrýsování pasu, cvičení na něm bylo velice příjemné. Odpadly cukavé pohyby, kterým se nevyhnete, pokud posilujete břišní svaly na podložce na zemi. Při cvičení jsem cítila, jak se mi srovnala páteř a uvolnily se bederní svaly. Možností, jak na něm cvičit, je více.

 • Třetí stůl

Tento stůl je vhodný pro cvičení klasických sklapovaček bez toho, aniž byste přepínali zádové svaly. Posilujete záda, břišní svaly i hýždě.

 • Čtvrtý stůl

Na tomto stole lehce zdviháta a spuštíte nohy zpět. Tělo máte zpevněné. Díky tomuto cvičení můžete ztratit nějaké centimetry na břiše, bocích, hýždích i nohách. Výrazně se tímto posílí i bederní část zad.

 • Pátý stůl

Cvičení na tomto stole je velmi zajímavé a vyvolalo mi na tváři úsměv. Slouží k posílení hýždí a stehen.

 • Šestý stůl

Na tomto stole si zpevníte vnitřní i vnější část stehen. Při cvičení s balonkem jsem vnitřní část stehen cítila velice brzy.

Poslední stůl, který na videu není, byl relaxační. Celá plocha lehátka vibrovala a uvolňovala tak svaly celého těla. Byla zde připravena i deka, kterou jsem se přikryla, a můžu vám říci, že bylo opravdu těžké zde neusnout!

První hodina za mnou

Absolvovala jsem první hodinu. Nemůžu tedy soudit žádné výsledky, ty budu monitorovat postupně, a pokud budou za něco stát, určitě se s vámi o ně podělím. Po první hodině ale můžu říci, že šlo o velice příjemné posilování bez toho, aby byl člověk úplně vyřízený. Přesto že cvičím poměrně často, měla jsem druhý den příjemně namožené břicho!

Určitě toto cvičení některá z vás zná. Pište mi do diskuze své zkušenosti! Ráda bych věděla, jaké pocity z tohoto cvičení máte vy...

   
19.10.2010 - Zdraví - autor: Linda Wimmerová

Komentáře:

 1. [13] zázvor [*]

  Je to zajímavé,ale.. Když jsem po doktorce chtěl,aby mne poslala na "obyčejné" rehabko,to bylo keců.A to jsem jen po operaci kolene.Ale určitě bych si za něco takového i zaplatil.Sice pravidelně cvičím,ale toto bych zkusil.

  superkarma: 0 21.11.2010, 19:05:01
 2. avatar
  [12] monkee [*]

  Eva_Fl — #8 Jóga není pro každého, mámě vyhovovala, já to zkoušela s ní, nebylo to k ničemu.Sml15

  KADATO — #9 peknaholka — #11 Přečtěte si pořádně začátek článku, ať víte, k čemu je to určeno. Jestli vám někdo tvrdil, že je to na hubnutí, asi potřeboval kšefty. Chce to pídit se po odborných informacích. Sml80 Sml68

  superkarma: 0 29.10.2010, 18:50:03
 3. avatar
  [11] peknaholka [*]

  Cvičila jsem na nich cca před 10-ti lety a za deset lekcí cvičení NIC...i když nás přeměřovali a hrozně doporučovali na hubnutí.

  1. na komentář reaguje monkee — #12
  superkarma: 0 27.10.2010, 16:16:55
 4. avatar
  [10] SENSITIVESKIN [*]

  Eva_Fl — #7 naprostý souhlas

  to jsou opravdu pouze rehabilitační stoly, na tom nikdo zhubnout nemůžeSml68 

  superkarma: 0 27.10.2010, 09:48:33
 5. [9] KADATO [*]

  Před dvěma roky jsem najednou začala prudce nabírat na váze a tak jsem cvičení na stolech vyzkoušela. Můžu jen říct, že cena neodpovídala výsledku. Sice jsem se protáhla, ale jinak nic moc.Sml22 Je to opravdu hlavně pro rehabitující. Ale vyzkoušt se má všechno, neSml59

  1. na komentář reaguje monkee — #12
  superkarma: 0 21.10.2010, 12:55:43
 6. avatar
  [8] Eva_CZ [*]

  monkee — #2 na tohle je jedina odpoved : joga.

  1. na komentář reaguje monkee — #12
  superkarma: 0 19.10.2010, 23:07:50
 7. avatar
  [7] Eva_CZ [*]

  Absolvovala jsem kdysi v Cesku ( po tezke brisni operaci, kdyz mi konecne dovolili se hybat ) - a stalo to za hovno. Vzdycky me bolela bederni pater, efekt 0, drahy to bylo jak krava, vubec me to nebavilo. Sml23 Presla jsem pak na kalanetiku, pote na domaci trampolinu a skoncila na aerobiku a to vse prineslo daleko vetsi efekt i poteseni.

  1. na komentář reaguje SENSITIVESKIN — #10
  superkarma: 0 19.10.2010, 23:07:06
 8. [6] Linda Wimmerová [*]

  čiperka — #5 Jde to najít na internetu pod názvem Slender you a zadáním města...například tady? http://www.dumsalve.cz/text-slenderyou Sml16 

  superkarma: 0 19.10.2010, 18:50:01
 9. avatar
  [5] čiperka [*]

  ..kde se dáSml23..rychleji píšu, než myslímSml30

  1. na komentář reaguje Linda Wimmerová — #6
  superkarma: 0 19.10.2010, 16:43:17
 10. avatar
  [4] čiperka [*]

  Děvčata, kde se tohle vyzkoušet?

  superkarma: 0 19.10.2010, 16:42:25
 11. [3] ova9 [*]

  Mohu rict, ze jsem kdysi absolvovala 2x 10 cviceni s kratsim prerusenim uprostred/dostala jsem jako darek/ Citila jsem se bajecne

  superkarma: 0 19.10.2010, 15:07:42
 12. avatar
  [2] monkee [*]

  Americké stoly jsou moje záchrana, když už je páteř hodně v háji a svalstvo okolo ní k nenalezení.  Ze začátku je potřebný odborný dohled  Odemětobě — #1 Ten musí přesně naučit, na které pohyblivé části stolu má ležet přesně ta správná část těla, právě aby si člověk nerozhasil plotýnky apod. (u tebe to někdo zapinkal). Já si vždycky dobře zacvičím, protože vlastní pohyb provádím v předstihu před stolem nebo tlačím proti stolu a vyvíjím odpor (a tím posiluju). Po 20 hodinách jsem VŽDYCKY dosáhla správného esovitého postavení páteře, což je můj celoživotní problém a díky tomu jsem v pohodě zvládala vícedenní autobusové poznávací zájezdy (jinak bych to na sedadle tolik hodin nevydržela). Pokud na nich někdo začíná, tak zatěžovat postupně a časem si, jako já, budete i vymýšlet cviky a polohy, aby těch 10 min na stole nebyla nuda. Sml67Sml67Sml67Sml59

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #8
  superkarma: 0 19.10.2010, 11:32:03
 13. avatar
  [1] Odemětobě [*]

  No jo, Linda je mladá zdravá baba.My,které už máme opotřebované tělo...Sml16 Zkusila jsem jednou a právě těmi vibracemi jsem si hnula s pátěří.Pak mě hodně bolela hlava a moje posunuté plotýnky taky nebyly moc spokojené.Já raději cvičím "na vlastní pohon", kdy poznám co moje tělo ještě snese. Ale vím o pár ženských,které chodí minimálně 2x týdně a pochvalují si to.Ale víte jak to je:fanynky zumby ji vynáší do nebes, jiní milují fitnes,jiní kolo...

  1. na komentář reaguje monkee — #2
  superkarma: 0 19.10.2010, 08:49:52

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme