.

ČUNÍKOVO ÚŽASNÉ DOBRODRUŽSTVÍ pokračuje v nové knize a šíří se do celého světa!

Novinky

ČUNÍKOVO ÚŽASNÉ DOBRODRUŽSTVÍ pokračuje v nové knize a šíří se do celého světa!

Čuníkoho úžasné dobrodružství byste si neměli nechat ujít! Čuník si totiž zachránil život a jako zázrakem se ocitl v ráji na zemi. Je na vrcholu blaha. Splnil se mu sen. Našel nový domov u pana a paní Sandálových, vegetariánských farmářů, kteří ho krmí dobroučkými pomyjemi, nikdo ho nechce nasekat na kousky a sníst, a navíc získal milou kamarádku Kočičku. Je ale možné, že ho Kočička až tak ráda nemá? Odhalí Čuník její úklady včas? Ještě že je s ním jeho nejlepší kamarád Kačer…

ČUNÍKOVU ÚŽASNÉMU DOBRODRUŽSTVÍ předcházela kniha, kterou nakladatelství MOBA vydala vloni na jaře pod názvem ČUNÍKŮV SUPERTAJNÝ DENÍK

V ní šlo hlavnímu hrdinovi doslova o život, i když to ze začátku vůbec netušil. Věřil, že má farmář ze všech zvířat nejraději. Protože ho neustále krmil dobroučkými pomyjemi a pořád ho poplácával po hřbetě speciálním způsobem, důvěrně mu říkal Pečínka. Na poslední chvíli ho zachránil nejlepší kamarád Kačer a my se tak oběma můžeme setkat ve volném pokračování nazvaném ČUNÍKOVO ÚŽASNÉ DOBRODRUŽSTVÍ, které právě vychází.

Paní překladatelka Martina Buchlová neměla jednoduchý úkol, postavám knížky, která se v originálu jmenuje The Super Amazing Adventures of Me, Pig, její autorka mladá Britka Emer Stamp přisoudila trochu zvláštní řeč – čuníkovštinu. Díky ní se naučíme také celé spoustě nových slov. I takových, kterým bychom před tím nikdy nerozuměli.

Možná z toho bude někdo rozladěný, ale to bude určitě jenom nějaký dospělý… My smutní nebudeme, ČUNÍKOVO ÚŽASNÉ DOBRODRUŽSTVÍ je totiž hlavně pro děti a ty si ho rozhodně užijí!

dkk

Příběhy Čuníka autorky Emer Stamp si oblíbili čtenáři po celém světě. Autorka žije s rodinou v Londýně, ale neustále se vrací na malou farmu v Devonu, kde vyrostla a odkud také čerpá inspiraci. Tady se „zrodil“ i příběh Čuníka. Emer Stamp osobně vysvětluje ZDE.

ČUNÍKOVA webová stránka: www.diaryofpig.com/

   
05.04.2017 - Redakční novinky - autor: (red)

Komentáře:

 1. avatar
  [2] Myškomedvídek [*]

  Sml23Sml23Sml23

  superkarma: 0 05.04.2017, 11:18:25
 2. [1] MARIE MATEJKOVA [*]

  Už vidím jak ji čtuSml22Sml22Sml22

  superkarma: 0 05.04.2017, 11:03:49

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme