Bulvár

Čunek alias Hanák – hvězdou stříbrného plátna


Jiří Čunek by se po Václavu Havlovi měl stát dalším politikem, o kterém by vznikl celovečerní film. Pokud ovšem tvůrci seženou potřebné finanční prostředky.

Scénář o vzestupu regionálního politika napsali dokumentarista Radim Procházka a komentátor Hospodářských novin Petr Fischer. Autoři si zvolili u nás netradiční formu „dokudramatu“, tedy hraného snímku, který zpracovává skutečné události.

Finanční otázku se tvůrci budou snažit řešit přes koproducenty, oslovit prý hodlají Českou televizi nebo Novu. Na přípravu projektu získali již čtvrtmilionový grant Státního fondu na podporu a rozvoj české kinematografie.

V této souvislosti není bez zajímavosti, že tento Státní fond patří pod ministerstvo kultury, jež vede člen KDU-ČSL Václav Jehlička.

Podle Procházky neměl na dokončení scénáře vliv Čunkův odchod z vlády. Jádrem filmu je obecně pojatý vzestup regionálního politika do první politické ligy, doplněný o konkrétní problémy – podezření z korupce a ze sexuálního obtěžování sekretářky Marcely Urbanové, která byla korunní svědkyní v Čunkově údajné korupční kauze.

Filmový "hrdina" Jiří Čunek...a jeho pravděpodobný ztvárnitel Tomáš Hanák...ale Belmondo?!? Vidíte tu podobu?

„Osud Jiřího Čunka je nám modelovým příběhem, ve kterém hledáme mechanismy vynášející nahoru vůdce či správce společnosti. Jak se člověk dostane na vrchol politické moci, a proč to často vypadá, že v politice nejsou lidi," ozřejmuje pojetí příběhu Procházka.

Autoři nad hereckým obsazením zatím váhají. Již dříve se v tisku psalo, že Čunka by mohl hrát Tomáš Hanák, ale jde vskutku zatím o spekulace. Sám Čunek v nadsázce a skromnosti sobě vlastní uvedl, že by si přál, aby ho zahrál francouzský herec Jean-Paul Belmondo.

Devětačtyřicetiletý Čunek se v roce 2006 stal senátorem a předsedou vládní KDU-ČSL. Předtím byl starostou Vsetína. Policisté Čunka podezírali z toho, že jako starosta vzal v únoru 2002 půlmilionový úplatek od realitní společnosti H&B Real za prodej většinového podílu města ve společnosti Vsetínské byty. Jeho stíhání ale bylo zastaveno.

Kontroverze vyvolalo i to, jak vsetínská radnice pod Čunkovým vedením postupovala vůči neplatičům nájemného, většinou Romům, ve Vsetíně.

No, řekněte: ten Belmondo – to je podoba!

   
18.02.2009 - Společnost - autor: Marie Šrámková

Komentáře:

 1. avatar
  [6] gerda [*]

  to už je prvního dubna?

  superkarma: 0 19.02.2009, 08:47:57
 2. avatar
  [5] Altamora [*]

  punh: Vynechám svou nechuť k Čunkovi jako politikovi a srovnám fotografie Čunka a Hanáka - Hanák je šedivý, má plesnivé strniště a více vrásek, Čunek má tmavé vlasy, méně vrásek, oblek mu přidává roky, ale jako politik se holt jinak oblékat nemůže. Takže sice Hanák vypadá lépe, ale jen proto, že vypadal lépe i jako mladý.

  superkarma: 0 18.02.2009, 23:42:46
 3. avatar
  [4] punh [*]

  jsem zděšená, že Čunkovi je teprve 49, vždyť vypadá nejmíň o 10 let starší! Je příšernej ve všech ohledech. V jeho věku jsou chlapi ještě štramáci

  superkarma: 0 18.02.2009, 20:03:34
 4. avatar
  [3] Zuzča [*]

  No Marie! Jak můžete přirovnávat Čunka s Belmondem? První je pěkně slizký a druhý má neuvěřitelné charisma

  superkarma: 0 18.02.2009, 18:58:18
 5. avatar
  [2] Ronyka [*]

  tlustoprdka: Belmondo sice zestárnul(a léta mu sluší),ale pořád je to na rozdíl o Čunka NĚKDO

  superkarma: 0 18.02.2009, 18:35:03
 6. avatar
  [1] tlustoprdka [*]

  a ještě na to dostali prachy od Státního fondu na podporu a rozvoj české kinematografie
  jo a Belmondo se teď trošičku změnil... je šedivý a zestárnul a Hanák by se musel taky obarvit.
  To bude asi něco jako Pasti, pasti, pastičky. Sex a politika díl II.

  superkarma: 0 18.02.2009, 16:57:43

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme