Styl

Čtyři tváře krásné Ines de la Fressange

Ještě jí nebylo ani sedmnáct, když vstoupila do světel reflektorů. Ještě nebyla plnoletá, když se stala miláčkem celosvětově uznávaného módního mága Karla Lagerfelda. A už jí bylo padesát, přesto ze světélkujícího dynamického světa módních trendů nevystoupila. A ani se k tomu nechystá…

Říkali jí benjamínek Chanelu. Ještě si ani pořádně neuvědomovala, kým je a kým být chce, a byla hvězdou. Ines de la FressangeTakovou, která dostávala pro nic za ni zakázky, na které jiné modelky čekaly celý život. Přesto se Ines de la Fressange, dáma s velkým D, pravá Pařížanka s patřičnou dávkou noblesy a elegance, s naprostou lehkostí zhostila všech svých úspěchů s pokorou tak nakažlivou, že uchvátila příznivce na stovky a tisíce kilometrů daleko.

Ines aristokratka
Možná proto, že v jejích žilách kolovaly geny, které směřovaly ke galaktické kariéře, nebo proto, že její srdce pulzovalo tolik, že jediný její upřímný úsměv léčil lidi na dálku, ale Ines dodnes patří k elitě, po které miliony fanoušků po celém světě šílí. Setkání s Ines popisují jako osudové. Proč? Zvláštní dar. Prý od babičky. Byla jí Suzanne Lazard, markýza de la Fressange a dědička slavného bankovního impéria. „Málokdy se vidí, aby hvězda takového formátu, byla tak úžasně pokorná,“ vyjádřil se o ní jednou Lagerfeld.

Ines lady Chanel
Záře reflektorů, modely, které mají jméno, stovky obdivných pohledů. To byl Inesiin život poté, co se stala lady Chanel. Dlouhých deset let plnila funkci dámy, která pozvedávala francouzskou haute couture do vesmírných výšin. Když byla Chanel lady, obraty módního domu se prý téměř zdvojnásobily. Ines se stala nálepkou luxusu a podpisovým vzorem vkusu. Byla to právě její povaha a cit pro módu, který pomohl vymodelovat pohled na Chanel jako takový. Předváděla pro velikány, jako byli a jsou Jean Paul Gaultier nebo Christian Lacroix. A tyto přehlídky byly vždy dlouho dopředu vyprodány. Francouzská smetánka byla ochotna vydat za ně i naši průměrnou mzdu.

Přejít na stranu:

 
   
13.06.2014 - Móda - autor: Markéta Škaldová

Komentáře:

 1. avatar
  [2] gerda [*]

  opraveno, záhada vysvětlenaSml67

  superkarma: 0 13.06.2014, 10:16:09
 2. avatar
  [1] gerda [*]

  Undefined?! Nějaká skrytá krása, v jednom slově. No jo, všecko se dnes zrychluje a racionalizuje.Sml80

  superkarma: 0 13.06.2014, 06:58:17

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme