Bulvár

Čtení na léto: Zpestřete si dovolenou knížkou

leto.cteni

Představujeme vám knižní novinky, které vám pomohou zpříjemnit vaši letní dovolenou.

porodni.babaKatja Kettu
Porodní bába

Je pozdní léto roku 1944 a v oblasti Pečenga na severu Finska probíhá laponská válka. Nemanželská dcera ze šamanské rodiny, odmalička odsunutá na okraj společnosti, vykonává důležité povolání porodní báby. Všechno se však změní, když potká nacistického důstojníka Johannese a bezhlavě se do sebe zamilují. Hrdinka pak z vlastní vůle následuje německé šiky do vojenských a vězeňských táborů, kde pomáhá jako polní zdravotní sestra. Zatímco dříve však děti vítala do světa, zde se z ní stává anděl smrti a nakonec i ji semelou nemilosrdná kola dějin. Příběh je ojedinělým ztvárněním palčivé a rozporuplné kapitoly v dějinách Finska, z níž dodnes některé rodiny nesou cejch. Kniha získala v roce 2012 významnou Runebergovu cenu, byla přeložena do více než deseti jazyků a na její motivy se natáčí i film.

Vydává Argo, 328 stran, doporučená cena 298 Kč. Přeložila Jitka Hanušová.

tajnostiTana Frenchová
Místo pro tajnosti

Vydalo Argo, 511 stran, doporučená cena 398 Kč. Přeložil Petr Pálenský.

 V areálu soukromé dívčí střední školy v Dublinu bylo nalezeno tělo chlapce. Vraha se vypátrat nepodařilo. O rok později se na nástěnce ve škole objevuje fotka oběti s anonymním vzkazem: Vím, kdo ho zabil. Dostává se do rukou mladého detektiva Stephena Morana, který ji chápe jako příležitost vydobýt si místo na vysněném oddělení vražd. Spolu s kontroverzní policistkou Conwayovou znovu otevírají případ a při vyšetřování odkrývají nitky příběhu, který před rokem zůstal utajen. V kulisách staré internátní školy v Dublinu vedené řádovými sestrami číhá na každém kroku temno a je zjevné, že několik studentek nemá z různých důvodů zájem říkat pravdu. Svět dospívajících dívek se ukazuje být tajemnějším a nebezpečnějším, než si oba detektivové uměli představit. Místo pro tajností je napínavý a vzrušující příběh o přátelství a věrnosti, krutosti dívčího kolektivu a touze vzepřít se uniformitě.

 Vydalo Argo, 511 stran, doporučená cena 398 Kč. Přeložil Petr Pálenský.

koutyElizabeth Haynesová
Do nejtemnějšího kouta

Cathy je obyčejná dívka. Ráda se chodí bavit s přáteli a bezstarostně si užívá život. Všechno se ale změní, když jednoho dne narazí v klubu na šarmantního muže, který se zdá být ztělesněním všeho, po čem touží. Ten se však záhy začne zlověstně měnit a kolem Cathy se utahuje smyčka násilí, pronásledování a týrání. Příběh má dvě roviny, v první se Cathy zoufale snaží uniknout svému trýzniteli, zatímco v druhé rovině, o pár let později, jsme svědky jejího boje s následky dlouhodobého týrání. Nadějí je pro ni mladý psycholog, který ji pomalu vrací zpět do života. Mezitím ale opouští brány vězení muž, který jí tolik ublížil. Kolem Cathy se začnou dít zvláštní věci; je to náhoda, výplod její mysli, nebo je za tím víc?

Vydalo Argo, 424 stran, doporučená cena 348 Kč. Přeložila Kristýna Mališová.

Peter Mayle, Gérard Auzet
Tajnosti francouzského pekaře

V tomto útlém svazku Peter Mayle, autor trilogie Rok v Provenci, spojil síly s Gérardem Auzetem, majitelem proslulé pekárny „Chez Auzet“ v provensálském Cavaillonu, aby nám prozradil vše o pečení chleba po francouzsku. Od přípravy a mixování těsta až po vlastní pečení, od tradičních baget a bulek až po kořeněné, olivové či vinné chleby, tento britský milovník Francie a její kuchyně nás seznamuje s jednoduchými a podrobně vysvětlenými recepty, postupy a tipy pro domácí pečení, jež doplňuje lidovými rčeními, humornými historkami a stručnou historií čtyř generací této rodinné pekárny, kde „pečení a konzumaci chleba povýšili na úroveň náboženského obřadu“.

Vydalo Argo, 132 stran, doporučená cena 189 Kč. Přeložil Jiří Sedláček.

Zdroj: TZ nakladatelství Argo

   
13.07.2015 - Knihy - autor: Klára Wimmerová

Komentáře:

 1. [8] pohadka [*]

  Všechno vypadá dost dobře. Určitě si některou z nich pořídím nebo alespoň půjčím.

  superkarma: 0 13.07.2015, 14:51:30
 2. avatar
  [7] Pentlička [*]

  A v létě se téměř nedívám na TV, není tam nic nového, většinou jsem všecko viděla a čumět po stopadesáté na Chalupáře mě nebaví. Takže v 8 zalezu do postele a dvě hodiny čtu a čtu.

  superkarma: 0 13.07.2015, 14:09:39
 3. avatar
  [6] Pentlička [*]

  Já čtu pořád, bez čtení si nedovedu představit den. Když nemám celý den čas, tak alespoň půlhodinku před spaním v posteli.

  superkarma: 0 13.07.2015, 14:08:03
 4. avatar
  [5] fulfy [*]

  Hezký den přeju, jakmile je léto, nevim, co dřív udělat - na knížky mam čas až s blížící se zimouSml16Sml16Sml16 - ještě, že máme čtvero ročních období - jinak bych makal do roztrhání tělaSml30Sml30Sml30

  superkarma: 0 13.07.2015, 12:59:54
 5. [4] janavys [*]

  Škoda, že mám na čtení málo času.

  superkarma: 0 13.07.2015, 11:15:54
 6. [3] assaly [*]

  pod čtením na léto si představuji něco trošku jiného Sml16

  superkarma: 0 13.07.2015, 09:07:56
 7. avatar
  [2] samecka [*]

  Díky Sml16Sml79

  superkarma: 0 13.07.2015, 08:40:15
 8. avatar
  [1] vladka321 [*]

  Jedna kniha zajímavější než druhá, ale první titul, ten tedy vede Sml67

  superkarma: 0 13.07.2015, 07:51:36

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme