V současné době na našem webu probíhá téma atopický ekzém. Víme, že několik našich čtenářek se s tímto kožním problémem setkalo a proto jste vyhlásili další výzvu, kdy nám píšete vaše příběhy s atopickým ekzémem. Přichází nám řada reakcí a my vám přinášíme jeden z nich. Na konci vyhodnotíme tři příběhy a jejich autorky od nás získají dárek. Neváhejte a napište nám příběh i vy!

Příběh od čtenářky Dany

Po přečtení článku o ekzému a také po zhlédnutí Vaší výzvy jsem se rozhodla Vám napsat, protože právě ekzém pro mě v současné době představuje palčivý problém. Seboroickou dermatitidou trpím už od miminkovského věku. Maminka mi vyprávěla, jak jsem byla nervní dítě - není jisté, že to bylo právě ekzémem, ale podle mého názoru to byla minimálně jedna z hlavních příčin - skoro jsem nespala, zato jsem řvala jak tur spoustu hodin denně. Prostě si se mnou naši užili.

ekzém

Teď už jsem mámou já - před 5 měsíci jsem porodila svou první dceru a jen se modlila, aby ekzém nezdědila po mně. Naštěstí tatínek není alergik ani ekzematik, takže je více než poloviční šance, že malá bude v tomto po něm. Zatím to tak vypadá a já hned ťukám na dřevo :) Zato mně se po porodu problémy s ekzémem vrátily v plné síle. V dospívání se mé potíže zlepšily hodně i díky homeopatické léčbě a také dodržování jídelníčku, kam jsem příliš nezařazovala bílé pečivo a sladkosti. Teď už několik měsíců vlivem hormonálních změn bojuji s ekzémem na předloktí, dekoltu a nejvíce na prstech rukou. Každé mytí rukou je utrpení, protože pokud si ruce okamžitě nepromastím, kůže se stáhne a pálí jak čert. A to ani nemluvím o svědění, které je nejhorší v noci, kdy se často probudím a zjistím, že se škrábu. I kdybych se snažila sebevíc, ve spánku se prostě nedokážu ovládnout.

V současně době jsem objednaná na kožní a chci se domluvit s doktorkou, aby mi předepsala kortikoidovou mastičku míchanou přímo v lékárně, která mi již v minulosti pomohla po pár namazáních. Je to opravdu nezbytnost, protože z běžně prodejných mastí na ekzémy mi nic nepomáhá. Nakonec se mi asi nejvíce osvědčil krém na ruce Dove, který je opravdu hodně promastí, ale vím, že ekzému mě zdaleka nezbaví.

Ze srdce si přeji, aby moje dcera nikdy nepoznala, co to obnáší, žít s ekzémem. Je to totiž běh na dlouhou trať a bohužel si myslím, že ekzém zpravidla stejně zvítězí. Je jen možné se pokusit jeho příznaky co nejvíce potlačit.

Pokud vás také trápí ekzém, jak s ním bojujete? Podělte se s námi o vaše příběhy, které posílejte na e-mailovou adresu: klara.krizova@zena-in.cz. Na konci vyhodnotíme tři příběhy a jejich autorky získají balíčky s levandulovou vůní Jeanne en Provence a se vzorky Lipobase Repair, která je vhodná pro promazání pokožky.

Čtěte také:

Reklama