Bulvár

Čtenářské stránky: Začínáme vařit

 
Naďa je v kuchyni jako doma. Ale protože se ke svému mistrovství musela vypracovat, rozhodla se ostatním ženám a dívkám tu cestu trochu ulehčit. „S výukou vaření je to jako se sexem,“ tvrdí...

Začínáme vařit
www.zacinamevarit.cz

Co nám Naďa o vaření napsala?

S výukou vaření je to u nás trochu jako se sexem. Obojí se nikde nevyučuje, a přece se jaksi předpokládá, že až vyrosteme, tak to ovládáme. A když nám to moc nejde, tak je nám trapné se na to zeptat a samy lovíme informace, kde se dá.

Většinu dívek nebaví učit se vařit, když jsou doma u rodičů (samozřejmě, čestné výjimky se najdou). Pak se osamostatní, najednou se to nějak semele, a ani neví jak, už bydlí se svým miláčkem a tak nějak se očekává, že v kuchyni vědí, co a jak.

Proto nabízím kurzy vaření, kde se postupně proberou základní postupy - vaření, dušení, pečení, litá, kynutá i třená těsta, saláty, přílohy. A k tomu spoustu tipů a triků. A rad, kde co koupit. Ušetří Vám to mnoho času i peněz oproti metodě pokus-omyl.

Pořád nás teď straší krizí, tak by se mohlo hodit naučit se dělat tak hrozně dobré a přitom levné věci jako třeba bramborové placky.

A co se týká partnera - nakonec dnes je rovnoprávnost, nebo ne? Klidně se může učit vařit s námi.

Dojíždím po Praze, Praze-západ, možno i Berounsko.

– Naďa

Chcete, aby se podobnou formou o vašich internetových stránkách dozvěděly tisíce našich čtenářek? Je to snadné! Podmínky si přečtěte ZDE. 

   
27.01.2009 - Blog redakce - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. [8] mrowiecova [*]

  Sml58Sml58TaKOVÉTO STRÁNKY MĚ BEROU

  superkarma: 0 20.07.2009, 08:30:27
 2. [7] karkule [*]

  Dása: Ve dvou to stojí 3000, ne 6000. Jinak bych si ráda trochu započítala: Suroviny+benzín se obvykle vejdou do 1000 Kč. Zbyde tedy výdělek 2000 Kč. Nakoupit suroviny trvá 2 hodiny, cesta 1 hodina tam a 1 zpátky a 5 hodin kurz je dohronady 9 hodin. 2000:9=222 Kč před zdaněním a bez odečtení soc. a zdravotního pojištění a ostatních výdajů /amortizace auta, nákup nádobí, inzerce/. Ještě Vám přijde, že se tím pěkně napakuju?
  Dělám to spíš, že mě to baví. Taky jsem si myslela, že to bude pro zelené vdovy, ale kupodivu si mě objednávají /ale většinou ne na celý cyklus/ úplně normální lidi. Vede svíčková a jehněčí.
  Kdybyste se někdo chtěl na něco zeptat, budu se sem průběžně koukat. Naďa

  superkarma: 0 27.01.2009, 16:06:17
 3. [6] Pianistka [*]

  Ono to koukám vychází na tisícovku jedna pětihodinová lekce, takže v podstatě 200/hod včetně surovin, což je normální hodinová sazba když se vám někdo věnuje. Přijde mi to jako ideální program pro zelené vdovy
  Jinak kdo nemá talent toho nenaučí vařit nikdo. Já např. ovládám technicky všechny postupy, takže uvařím "dobře" cokoli, ale ve finále musí muž z mé "hnědé mdlé tekutiny" dodělat fantastickou omáčku. Já prostě nemám ten cit jak a čím to doladit, nepoznám co tomu chybí a experimenty většinou dopadly přeplácaně, takže už se o to ani nepokouším.

  superkarma: 0 27.01.2009, 13:32:41
 4. avatar
  [5] gerda [*]

  Dása: co?! Za tolik??? Když si pomyslím, kolik surovin bych za ty prachy pořídila, můžu si otevřít hotel!

  superkarma: 0 27.01.2009, 12:52:46
 5. avatar
  [4] Barunka [*]

  Já myslela, že NA STRÁNKÁCH se bude učit vařit
  Dása: jestli myslíš zeptat se tchýně...tak kdykoliv, tchýně se bude tetelit blahem i když jí bude vrtat hlavou, proč se nezeptá své vlastní mámy.

  superkarma: 0 27.01.2009, 12:43:17
 6. avatar
  [3] Dása [*]

  gerda: jasný chápu, ale legrace za 6000,- ve dvou mi přijde trochu drahý špás a na vaření ve škole rozhodně ráda vzpomínám

  superkarma: 0 27.01.2009, 12:38:10
 7. avatar
  [2] gerda [*]

  Dása: já si vzpomínám, že moje maminka chodívala do kurzů vaření, bylo to za socialismu. Ne, že by se tam naučila něco světoborného, dnes je ale tolik možností na internetu, nározně, postupně, s obrázkama a myslím si proto, že každý gramotný člověk, který má zájem, se podle toho naučí raz dva. Já jsem vyrostla na klasických kuchařkách a i tak mi to šlo. V novodobých kurzech vaření jde myslím taky dost o tu společnou legraci - teď si vzpomínám, že jsme měli vlastně vaření i na základce.

  superkarma: 0 27.01.2009, 12:29:38
 8. avatar
  [1] Dása [*]

  nevím, proč bych se měla bát zeptat kamarádky, jak se co vaří žádný učený přeci z nebe nespadl...neříkám, budoucí tchýně bych to asi v počátcích vztahu nezkoušela, ale zase snaha se cení. A termíny i cena kurzů mi přijdou dost nepřiměřené cílové skupině, kterou by měla tato nabídka oslovit

  superkarma: 0 27.01.2009, 12:13:50

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme