Zdraví

Čtenářky budou testovat přístroje AVS

avs

Příběhů se nám sešlo hodně, bylo velmi těžké se rozhodnout, komu je věnovat. Po náročném výběru jsme tedy vybrali tři z vás, které přístroje AVS získají.

Máte doma dítě se specifickou poruchou učení? Chtěli byste mu pomoci, a nevíte jak? Napište nám svůj příběh a získejte jeden ze tří AVS přístrojů! To bylo zadání k výzvě pro naše čtenářky.
Příběhů se nám sešlo hodně, bylo velmi těžké se rozhodnout, komu je věnovat. Po náročném výběru jsme tedy vybrali tři z vás, které přístroje AVS získají.

Co čtenářky získají a otestují?

Dva AVS přístroje Sirius v hodnotě 5593 korun získává Simona99 a blesksoft. Sirius je určen pro nenáročné uživatele. Velmi jednoduše se ovládá. Většina programů je orientována na základní účinky: relexaci, učení a zvýšení energie pro výkon těla i mysli. Sirius disponuje jednobarevnými brýlemi (barva bílá).

Přístoj Procyon v hodnotě 12257 korun získá adrivika. Procyon je nejprodávanějším modelem roku 2009. Má velké množství kvalitních programů a velmi účinnou tříbarevnou stimulaci. Brýle disponují barvami: červená, zelená, modrá.

Těšíme se na jejich reakce, jak přístroje spolu s dětmi vyzkoušeli, jaké s nimi budou mít zkušenost a co se zlepšilo. S jejich reakcemi se budete setkávat na našich stránkách.

Koho tedy odměníme?

 • Simona99

Mám skoro 12 letého syna Jakuba. V září nastoupí do šesté třídy. Narodil se nedonošený. Od malinka návštěvy neurologa pak foniatra. Od tří let logopedie, protože nemluvil. Po velkém úsilí - trénování se vše urovnalo. Hyperaktivní. Vstup do první třídy byl bezproblémový, problémy začali na konci první třídy s pomalým čtením. Občan něco vůbec nepřečetl, výměna písmen, domýšlení slov atd. Vyšetřením u psychologa bylo zjištěno, že má poruchy soustředění a je dislektik. Škola nám do 4 třídy šla docela dobře (vyznamenání), ale znamenalo to denní několikahodinová příprava do školy. V páte třídě začal trochu zlom. Po vyšetření znovu - dislexie, dysortografie a mírná disgrafie. I když se každý den učíme tak čj. a aj. jsou katastrofa. Syna tato situace velmi stresuje a sám ji vidí jako velkou nespravedlnost. Protože on se učí a je na špatných známkách a ti co se neučí jsou na tom stejně. Vysvětlení, že sám žívot je občas nespravedlivý moc nepomáhá. Navštěvuje mimo školu kroužek angličtiny pro dislektiky a soukromé lekce i doučování. Sám má velkou snahu a rád by se vše lehce naučil. Bohužel funguji jako mámatáta a takovýto přístroj je pro nás nedostupný. Jeho hyperaktivita je od malinka soustředěna do sportu, od tří let balet, od pěti potom karate i když rytmus a chuť tancovat má stále.

 • adrivika

S poruchami učení mám bohaté přebohaté zkušenosti, dcera 12let - dysortografie, dysgrafie, syn 10let - to samé + dyslexie, já samoživitelka od jejich raného věku, to vše kdo neprožil, nepochopí.
Denodenní boje o přípravu do školy, každé ráno dceru bolí břicho, hlava, popřípadě rovnou horečka.
Ve 3. a 4. třídě otevřený šikana, kvůli tomu, že byla pomalá a trvalo dlouho než probíranou látku pochopila, od 5.třídy zase šikana ze strany učitelů, že je flegmatická a nepozorná, učivo ji nezajímá, mé neustálé návštěvy školy, kdy jsem se snažila objasnit podstatu hypoativity a synovy hyperaktivity (odborníci zajisté rozdíl znají - ne tak pedagogové)...prostě boj s větrnýma mlýnama..neustálé návštěvy PPP, kde už taky nevěděli jak příslůšným učitelům vysvětlit jaký přístup si děti zasluhují. Podotýkám, že pocházíme s vesnice, takže změna školy je složitější, jak po stránce finanční tak (u dětí) psychické (dcera potřebuje neůměrné množství času se s někým novým sblížit). Prostě mohla abych tu psát a psát, co to v reálu znamená boj s tímto problémem....proto bych tenhle zázračný přístroj na 1000% uvítala - hlavně z důvodů pomoci zlatíčkám, protože jak již bylo mnohokrát řečeno, nejsou tyto děti hloupé, nebo snad zlé, jen jsou jiné a mají jiné talenty, a výuka na škole je deptá, protože nemají šanci zažít úspěch..děkuji

 • blesksoft

Odpověď: ADHD Můj mladší syn má ADHD a nás to stojí plno nervů v neustálém boji s okolím. Již ve školce byl syn jiný a učitelky si stěžovaly. Naštěstí jsme chodili na logopedii, kterou vedla paní učitelka ze speciální školy. Ta nám vysvětlila, že syn je hyperaktivní a jak s ním máme pracovat. Naštěstí učitelky ve školce pochopily situaci a změnily přístup k synovi a ten zdárně dokončil školku i s ročním odkladem školy. Bohužel ve škole si paní učitelka nepřečetla zprávu od psychologa o odkladu a neustále psala poznámky typu jak vyrušuje a zlobí. Po mé žádosti o dohledání zprávy a seznámení se s ní jsem byla předvolána do ředitelny k pohovoru. Paní ředitelka mi oznámila, že syn narušuje celou výuku a že není možné , aby dále setrvával ve třídě s rozšířenou hudební výchovou. A také , že nemůže navštěvovat družinu. Družinářka se vyjadřila že syn není hyperaktivní, protože kolikrát sám sedí v rohu se stavebnicí a i půl hodiny u ní vydrží. Proto prý není hyperaktivní, ale je nezvladatelný. Samozřejmě když o nemoci nic neví tak může takhle mluvit. Nakonec to skončilo přeřazením do jiné třídy a odchodem z družiny a pokud to nebude fungovat tak odchod do speciální školy do jiného města. Školní psycholožka po 4 měsíčním přerušovaným zkoumáním nám doporučila návštěvu neurologa. Jeli jsme tam a přivezli potvrzení o ADHD. Začali jsme navštěvovat Speciální psycholožku, která se zabývá těmito poruchami. Cvičíme metodu ve tříměsíčních cyklech kde se každý den musí pravidelně cvičit zadané úlohy. Moc nám to pomáhá. Cvičíme ještě na fyzioterapii, uvolňovací cviky,zrakové vnímání,..... Je toho dost, ale hlavně že výsledky jsou vidět. Psycholožka nám napsala velmi rozsáhlou zprávu pro učitelku. Jak k synovi přistupovat, jak úkolovat, zkoušet, procvičovat i to, že by bylo nejlépe, aby seděl v lavici sám aby ho nikdo nerozptyloval. A zase jsem se přesvědčila, že paní učitelka zprávu ani nečetla. Posadila ho vedle nejzlobivější holky ze třídy, která od něj neustále opisovala a tím ho rušila. Neustále mluvila a strkala do něj, ptala se ho na každou hloupost. Ihned se to projevilo na známkách a já opět musela požádat paní učitelku, aby si zprávu přečetla a alespoň v něčem ji respektovala. Už sedí sám. Ale ten boj se školou nemá konce.Když tam budu neustále chodit a zasahovat syn skončí ve zvláštní škole a má zkažený celý život, protože naše společnost je plná zloby a záště. Také jsme uvažovali o AVS přístroji, ale peníze na něj nezbývají, protože psycholožku, fyzioterapi i pomůcky musíme platit sami. Moc si přeju, aby ve školách učili kvalifikovaní pedagogové a ne jen ten kdo je to ochoten dělat.

pozn. red.: Příspěvky neprošly red. úpravami.

Jak mohou pomoci při učení a reedukaci poruch učení relaxační AVS přístroje?

avs

Bioenergetickou aktivitu mozku lze rozdělit do čtyř hladin vědomí: beta, alfa, theta a delta. Každý z nich vyjadřuje určitým duševní stav. Pro udržení duševního a tělesného zdraví je potřeba řád pro jejich pravidelné střídání. Pokud jsme dlouho v napětí, soustředění nebo stresu (hladina beta), potřebujeme si odpočinout a načerpat nové síly (hladina alfa). V případě, že napětí a stres trvale převládá, ztrácíme schopnost efektivně odpočívat, v činnosti našeho mozku převládá hladina beta a mozek ztrácí své přirozené schopnosti. Nemůžeme se uvolnit a soustředit a nemůžeme využívat alfa hladinu, která podporuje přijímání informací a jejich ukládání do dlouhodobé paměti několikrát rychleji než v hladině beta. AVS přístroj pomáhá dětem obnovit přirozenou schopnost mozku se dobře koncentrovat a učit.

AVS přístroj obsahuje několik programů zaměřené na relaxaci, na učení a zlepšení duševních výkonů a na odstranění únavy a dodání energie. Dochází ke zkvalitnění koncentrace pozornosti a relaxace pasivní cestou a zlepšuje se komunikace mezi oběma hemisférami mozku. Některé programy též podporují vznik nových mozkových spojů, což má velmi pozitivní podpůrný význam při aktivním odstraňováním deficitů učení .

Pozor! Pokud si budete chtít přístroje zakoupit, do 15. 6. můžete využít narozeninovou slevu 20 %!

   
09.06.2010 - Alternativně - autor: (red)

Komentáře:

 1. [6] Simona99 [*]

  V pondělí 14.6.2010 jsem po vřelém přivítání v redakci ŽENA-IN převzala přístroj AVS Sirius. Po příchodu syna Jakuba z tréninku karate jsme se pustili do proštudování návodu a Kubík si ihned přístroj zapnul, nasadil brýle, sluchátka, pustil relaxační hudbu a po chvilce i usnul. Musela jsem ho po skončení stimulace probudit, řekl jen dobrou a pokračoval ve spánku. Hudba na CD je příjemná - padající déšť, dusot koňských kopyt atd. - samo o sobě uklidňující. Blikající bílá dioda je docela příjemná, je to prostě něco jiného.Trochu je nám ovšem divné, že bliká pouze polovina brýlí. Druhá dioda jako by nebyla. Možná je to tím, že s přístrojem ještě neumíme na 100% zacházet, ale už se lepšíme. Celkový dojem z přístroje je dobrý, ovšem je to ještě velmi krátká doba na posouzení účinků atd. Děkujeme Simona99 Sml59

  superkarma: 0 16.06.2010, 11:11:52
 2. [5] Simona99 [*]

  Moc, moc děkujeme. Doufáme, že šestá třída do které syn půjde po prázdninách bude úspěšná, bez stresu a neúspěchu. Velmi se na přístroj AVS těšíme, ještě jednou děkujeme. Simona99 + Kuba Sml79

  superkarma: 0 10.06.2010, 18:35:03
 3. [4] adrivika [*]

  Celé redakci ŽENY-IN hrozně děkuji za výhru a možnosti pomoci dětem v boji s problémem zvaným porucha učení, ráda se podělím o zkušenost při používání přístroje AVS, jen co ho vyzkoušíme, a věřím že již po prázdninách to ve škole spolehlivě zvládnou bez zbytečných nervů..Ještě jednou moc děkujeme....mamina adrivika a její děti

  superkarma: 0 10.06.2010, 13:33:50
 4. [3] Evuska007 [*]

  blesksoft — #2 Moc držím palce a VYDRŽTE!!!!Sml22Sml79

  superkarma: 0 09.06.2010, 10:14:04
 5. avatar
  [2] blesksoft [*]

  moc děkuji a mám obrovskou radost, že přístroj bude dalším krůčkem v posunu syna a myslím, že bych ho mohla při vypjatých situacích využít i já , abych se brzy z toho věčného boje nezhroutila Sml59

  1. na komentář reaguje Evuska007 — #3
  superkarma: 0 09.06.2010, 09:47:10
 6. [1] Evuska007 [*]

  Mám dvě zdravé děti a všem maminkám přeji totéž. To, že Vás občas pubertální nálady potomka přivádí k šílenství je znakem, že ho máte a všechno je tak, jak má být. Je to prostě normální. Ale musím smeknout pomyslný klobouk před všemi rodiči, kteří vychovávají dítko s jakoukoliv tělesnou, duševní vadou či poruchou soustředění a učení. Obdivuji jejich nekonečnou trpělivost a snahu pomoci a usnadnit dítěti jejich zrání a dospívání. Všem, kteří čelí nějakému problému, moc držím palce!!! 

  superkarma: 0 09.06.2010, 09:00:42

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme