Bulvár

Čtenářka vydala díky Ženě-in knihu!

Pivo, které strašilo

Milé čtenářky, mám pro vás dobrou zprávu! Pokud máte trochu toho talentu, můžete se stát spisovatelkami! Podařilo se to například čtenářce s nickem Bludicka - Olze Suchomelové - která díky psaní do denních témat v Ženě-in vydala nedávno svoji první knihu: Pivo, které strašilo.

Knížka je po grafické stránce řešená jako zápisník, což podtrhuje její obsah - jde o vtipné situační historky z Olžina života (samozřejmě s jistou literární nadsázkou). Komickými kresbami ji doprovodil výtvarník Jan Pohunek.

Jak se to celé přihodilo? Na to jsem se zeptal přímo Bludicky. Vy si o její prvotinu můžete zasoutěžit (viz soutěž níže pod rozhovorem). Ale teď už dám prostor autorce...


Olga Suchomelová

Jaký to byl pocit držet v ruce svoji úplně první knihu?
Jako když se vám něco hezkého zdá, probudíte se a najednou zjistíte, že je to pravda.

Ta knížka vznikla, jak jsem pochopil, na základě příběhů, které jste psala do denních témat v našem magazínu. Jak to celé bylo?
V lednu bylo na Ženě-in téma „Podivnosti mého muže“. Tak jsem humornou formou vylíčila podivnosti mého muže a vyhrála bonboniéru. Tahle sladká odměna mě motivovala k tomu, abych začala bavit lidi na internetu i jinými příhodami ze svého života.

Ale to ještě neznamená, že vám někdo vydá knížku, takže jak se to stalo?
Lidé to četli a bavili se u toho. Tak jsem si vymyslela takovou hru, ve které si čtenáři vybírali jedno z pěti mnou navržených témat, a já na vybrané téma pak psala historku.

A to jste dělala na Ženě-in?
Ne, to jsem dělala na serveru Okoun, kde byl takový kroužek lidí, kteří to četli. Okoun je nástupce stařičkého diskuzního serveru Průvodce a schází se na něm poměrně málo lidí, asi kolem dvou stovek, ale jsou to lidé věcní a vzdělaní, takže mě zajímaly jejich reakce. Je tam i poměrně hodně lidí, kteří se buď profesně, nebo třeba ze zájmu točí kolem knížek.

Tam vás také oslovil váš budoucí, respektive stávající nakladatel?
Ano. Začaly se tam ozývat různé hlasy, které psaly, abych vydala knížku. Objevil se tam i jeden diskutující nakladatel, který mi napsal, že je ochoten mou knížku vydat.

Jak jste na to reagovala - myslela jste si, že je to vtip?
Vzhledem k tomu, že jsem věděla, že se tam tento diskutující vyskytuje a je to podle příspěvků velmi seriózní osoba, bylo mi jasné, že by tímhle způsoben nežertoval. Můj první pocit byl spíše šok a nevěřící úžas.

Posílala jste další příspěvky k nám na magazín?
Posílala, ale už jsem nedosáhla toho úspěchu jako s prvním příspěvkem. Je to pochopitelné, protože do magazínu Žena-in přispívá mnoho čtenářek a mnoho z nich má při psaní velmi slušnou úroveň.

Takže, které tři příběhy z knihy se objevily v našem magazínu a jsou v knize nezměněné?
Nezměněné nejsou, protože jsem musela některé příběhy například spojovat. Kniha je vůbec něco jiného: To, co dám na internet, je spíše zachycený nápad, do knížky to zpracovávám s větší důsledností a rozmyslem, jak bude celý text vypadat. To kolikrát vážíte každé slovo.

Měla jste už dřív nějaké literární ambice?
Nikdy jsem nechtěla vydat knížku. Ráda jsem vždycky bavila své přátele historkami, ale prohlašovala jsem spíš, že jsem grafoman (smích). Literární ambice jsem nikdy neměla.

Co v knížce čtenářky najdou?
Historky z mého života, ze života mé rodiny i mých zvířecích kamarádů. Všechno to, co je tam napsáno, se skutečně stalo, ale netvrdím, že se to stalo přesně tak, jak to popisuji, protože knížka je psaná tak, aby čtenáře pobavila.

Kolik je tam příběhů a jak jsou dlouhé?
Je tam čtyřiačtyřicet příběhů a vzhledem k malému formátu jsou asi dvou až třístránkové. Úplně první příběh například popisuje, jak se seznámila moje babička s dědečkem. Dědečka ustanovili správcem polesí na Podkarpatské Rusi. Vzpomněl si na děvče z tancovačky a věděl jen, z jaké je rodiny a že se jmenovalo od „A“. Tak dědeček poslal dopis, jenže panímáma měla sedm dcer a z toho pět od „A“, tak vybrala tu, která jí připadala nejvíc na vdavky, a poslala ji za dědečkem.

Jsou to tedy tokové krátké historky, čtení akorát na cesty?
Ano, na cesty a na dovolenou. Momentálně bych řekla, že je zrovna šikovný čas na takovouhle knížku.

Jaká by byla vaše rada čtenářkám Ženy-in, které také přispívají do denních témat a chtěly by jednou vyjít knižně. Co byste jim doporučila?
Aby si ten příběh napsaly, vytiskly na papír a nechaly alespoň do druhého dne uležet, a pak si to z toho papíru přečetly znovu. Aby se nebály škrtat - to je rada mého muže, který byl kdysi ředitelem Orbisu a spolumajitelem nakladatelství Ivo Železný: „Nejtěžší je rozloučit se s vlastní genialitou a škrtat.“

Mně jde spíš o ten krok, co s napsanými texty?
Internet dává lidem možnost publikovat, takže určitě publikovat, nechávat lidi o textu diskutovat. Vymyslet si nějakou soutěž ke svým textům, třeba o pytlík karamel (směje se). Mně pomohlo, řekla bych, že jsem své texty publikovala se soutěží a časovaně. Protože to, že internet dává možnost publikovat, s sebou také nese určitou zahlcenost texty. Proto je potřeba na své texty nějak upozornit. Když budou skutečně dobré, tak se vám možná, jako mně, nakladatel ozve - holky, držím palce!

 • Knihu si můžete zakoupit například v knihkupectví Béna, Nuselská 8, Praha 4

Vyhrajte knihu: Pivo, které strašilo!
Do diskuze pod tímto článkem napište svůj krátký komický příběh na téma: Trable s pivem. V soutěži je celkem pět knih! Vítěze vyberu společně s autorkou. Do soutěže budou zařazeny příspěvky, které vložíte do půlnoci v pondělí 19. 7. 2010.
   
07.07.2010 - Rozhovory - autor: Jakub D. Kočí

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [35] FAXÍK [*]

  velká gratulace, šikulka

  já asi nikdy v životě žádnou knížku nevydám

  superkarma: 0 19.02.2012, 13:51:46
 2. avatar
  [34] bludicka [*]

  hannah58 — #33 hannah58: moc děkuji a na to pondělní čtení o reklamaci se těším už teď! Máš pravdu, že to slibuje náramně šťavnatou historku!Sml59A decentně servírovaná reklama je nakonec velmi užitečná věc - protože jak jinak by se lidi mohli dozvědět, že je něco fajn a stojí to (v případě pěkného příběhu) určitě za přečtení?!Sml30

  superkarma: 0 10.07.2010, 12:24:28
 3. avatar
  [33] hannah58 [*]

  bludicka — #32 Milá Bludičko, já Tě zvu...prostě zvu na pondělní přečtení mé "reklamace" (soutěžní příspěvek) taky na ženě-in. Tedy: já reklamovala v životě jen jednou, ale to mi přece nebrání o reklamaci ( takové přitažlivé téma!) napsat, že. Už mám v počítači.

  Snad toto moje pozvání není reklama?

  Pěkný den, hannah58

  1. na komentář reaguje bludicka — #34
  superkarma: 0 10.07.2010, 11:46:27
 4. avatar
  [32] bludicka [*]

  heligona — #30 Nejdřív jsem si přečetla, že Ti "zadek nikdo ohlOdávat nebude" a trochu jsem se vyděsila, co to máte v kraji za podivné zvyklosti Sml30Sml30. Ale jinak jsi dospěla k určitě správnému závěru - jen bych poznamenala, že pivem je snad úplně nejlepší se nalívat, byť i tady je třeba dbát na opatrnost!Sml16

  hannah58 — #31 hannah58: tak teď jsi zase potěšila Ty mneSml16. Piš dál, jde Ti to dobře - a třeba Tě taky poká neuvěřitelná shoda náhod, kdy nějaký vydavatel bude hledat na netu "něco hezkého, co ještě přidá do plánu vydávaných titulů"Sml16.

  Já jsem se třeba při jednání včera dozvěděla, že mi do konce roku vyjde pokračování těch příběhů z již vydavého "Piva, které strašilo". Jsou prostě věci mezi nebem a zemí..Sml59Sml30

  1. na komentář reaguje hannah58 — #33
  superkarma: 0 10.07.2010, 10:15:04
 5. avatar
  [31] hannah58 [*]

  bludicka — #28 Bludi, Bludičko, jémine, to jsi mě potěšila...já na žínku in píšu ráda. Přesně jak ty říkáš, příhody ze života, říznuté humornou nadsázkou.

  Hřeje mě Tvůj komentář. Já vím, venku je sice horko, ale tohle hřeje nějak...no prímově jinak. hannah58

  1. na komentář reaguje bludicka — #32
  superkarma: 0 10.07.2010, 07:46:07

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] heligona [*]

  heligona — #29 Vyhodnotila jsem, že z dálky to vidět nejde a zblízka mi snad nikdo zadek ohledávat nebude Sml52

  1. na komentář reaguje bludicka — #32
  superkarma: 0 09.07.2010, 20:09:34
 2. avatar
  [29] heligona [*]

  bludicka — #26 Dík za optání, už na něj kašlu Sml30 Po usušení to nějak  vymizelo a hlavně už nelepí. Podle tvaru však hádám, že to bylo fakt to pivo. Takže závěr: zaschlé zrosolovatělé pivo po vyprání sice vybledne, ale při bližším pohledu zůstává patrné. Doporučuji tedy pivem se raději polívat, (to vyprat jde) místo sedání do piva zaschlého na nesavém materiálu (např. nafukovacím sedáku) Sml30Sml30

  1. na komentář reaguje heligona — #30
  superkarma: 0 09.07.2010, 20:05:19
 3. avatar
  [28] bludicka [*]

  hannah58 — #27 hannah58: no teda, tohle je ale hezké a vtipně napsané povídání - měla jsem to římo před očima a musela jsem se při koukání do monitoru smát!Sml16

  Jsem moc zvědavá na výsledky soutěže - sešly jste se tu velice vyrovnané soupeřky, jen co je pravda!

  1. na komentář reaguje hannah58 — #31
  superkarma: 0 09.07.2010, 20:04:42
 4. avatar
  [27] hannah58 [*]

  Šikule Bludičce moc blahopřeju a i já přidávám něco do soutěže:

  Míro, skoč pro pívo...

  Coby „holka v tom blbým věku“ jsem část prázdnin trávila u mamčiny sestřenice, tety Janči. K sobě jsem si zakrátko našla kamarádku Mirku.

  Brány podniků se zavřely a začaly celozávodní dovolené. Mirčini dospěláci usoudili, že „ sákryš, dyť žijem jak u V.“ Sousedovic rodina V. proslula svým čurbesem doma a bincem na dvorku. U Mirčiných se tedy naplánovalo vymalování pokojů. Povolán byl Mistr cechu malířského. Nastalo horečné chystání, aby v sobotním dnu „D“ bylo všechno připraveno. Tedy, téměř všechno. Navařeno, napečeno, zásoby kafe. Odborníka na míchání barev a výběr válečků je radno si předcházet. Však to znáte.

  Neznáte-li, račte skouknout „Takovou normální rodinku“ Fan Vavřincové. Poznáte.

  „A ty Míro, koukej skočit ráno do konzumu pro pívo. Taška je ve špajzu vedle kompotů.“

  Skočila jsem s Mirkou. Ovšem jen před obchod. Na dveřích cedule ZAVŘENO. No, těbůh, Mařeno!

  Paní vedoucí si dovolenkuje někde na Mácháči a u nás žíznivý malíř. Další prodejna byla ve vzdálené sousední vesnici. Sobota. Den, kdy autobus nejezdil. Mirčini rodiče se dosud na auto nezmohli. Tak tedy pěšky...pochodem chod. V  M....é otevřeno měli. Nakoupily jsme tašku lahváčů, pro nás limču od cesty a hupky, dupky domů. Žádný hupky, dupky se ovšem nekonalo. Spíš krok sun krok. Trmácely jsme se, čím dál víc upocené, zaprášené. Měla jsem velkou chuť praštit s pivy do příkopu.

  „Ty vole, Nany, já se zvencnu...“ zaznělo zoufale. Nechtěla jsem, aby se Mirka zvencla. Unaveně jsem mávla na blížící se povoz. Rachotina, něco mezi Oktávkou a Warťasem, zastavila. Uvnitř mladík s knírkem a, tehdy moderními, pejzy. Slovo dalo slovo...a my se vezly.

  Cesta zpátky stačila k tomu, aby se Mirka a knírkatej do sebe zakoukali.

  Malíř si pochvaloval, že má pivo jaksepatří a kámoška si pochvalovala, že má kluka. Což o to, taky bych brala... Mirka se vdávala za půldruhého roku. Musela.

  S Mistrem jsem se potkala na Mirčině rozlučce se svobodou. Už byl na penzi. Slíbil, že mladým vymaluje grátis dětský pokoj. Já se dozvěděla, že tehdy paní prodavačka nebyla na dovolené, ale ve špitále...ledvinová kolika.  S malířem jsem si přiťukávala na zdraví. Popíjela jsem bílý vínko a on magický voko (pivo s frťanem zelené). A že jsme tenkrát pití nešidili, tak jsem zdravá dodnes.

  1. na komentář reaguje bludicka — #28
  superkarma: 0 09.07.2010, 17:39:04
 5. avatar
  [26] bludicka [*]

  heligona — #22 Heligona: jak dopadla nakonec akce "co to je za flek"?Sml16

  1. na komentář reaguje heligona — #29
  superkarma: 0 09.07.2010, 09:01:37
 6. avatar
  [25] bludicka [*]

  monkee — #24 Důležité ovšem je, aby veškeré nápady zůstaly jen v hlavách rodičů, realizace je v každém případě v rozporu se zákonem!!Sml30

  superkarma: 0 08.07.2010, 18:03:42
 7. avatar
  [24] monkee [*]

  mio — #21 Tak to tě omlouvá, v takových chvílích se člověku hlavou honí ledacos Sml57Sml30Sml30Sml30

  1. na komentář reaguje bludicka — #25
  superkarma: 0 08.07.2010, 14:03:57
 8. avatar
  [23] bludicka [*]

  heligona — #20 heligona: fuj, zkusila jsem si to představit a opravdu mi to neudělalo moc dobřeSml30.

  mio — #21 mio: no jo, tak se rozlišují historky zábavné a katastrofické. Samozřejmě, záleží pak na posluchačích, jakému žánru dávají přednost...Sml16

  superkarma: 0 08.07.2010, 11:25:57
 9. avatar
  [22] heligona [*]

  mio — #21 Dneska to budu zkoumat znova, bůh ví do čeho jsem si to sedla Sml30

  1. na komentář reaguje bludicka — #26
  superkarma: 0 08.07.2010, 08:29:28
 10. avatar
  [21] mio [*]

  bludicka — #15 Bolest odešla, jizvy zde nechala, nicméně tato historka se řadí v naší rodině mezi oblíbenéSml54

  monkee — #16 Četla jsem to těsně před tím, než naše děti zalehlySml24

  heligona — #18 lupni to do mražáku

  1. na komentář reaguje heligona — #22
  2. na komentář reaguje bludicka — #23
  3. na komentář reaguje monkee — #24
  superkarma: 0 07.07.2010, 23:09:19
 11. avatar
  [20] heligona [*]

  bludicka — #19 Přesně jak říkáš Sml30 A ani případné míchání v puse není nic moc Sml52

  1. na komentář reaguje bludicka — #23
  superkarma: 0 07.07.2010, 22:43:31
 12. avatar
  [19] bludicka [*]

  heligona — #18 gratuluji ke zbavení se již přebytečného (a zaschlého) piva - jen, jak vyplývá z Tvé zkušenosti, asi se nemá míchat (na kalhotách) se žvýkačkou, že?!Sml30

  1. na komentář reaguje heligona — #20
  superkarma: 0 07.07.2010, 21:44:23
 13. avatar
  [18] heligona [*]

  bludicka — #14 tak pokus dohotoven, hlásím, že zaschlé pivisko se vypere celkem bez problémů, ale vypadá to, že jsem si tam sedla i na žvýkačku Sml16

  1. na komentář reaguje bludicka — #19
  2. na komentář reaguje mio — #21
  superkarma: 0 07.07.2010, 21:30:17
 14. avatar
  [17] bludicka [*]

  syrrit — #10 Syrrit: no, já pořád někde bloudím. To se tak stává lidem, vybaveným neselhávajícím orientačním nesmyslem Sml30

  superkarma: 0 07.07.2010, 20:15:59
 15. avatar
  [16] monkee [*]

  mio — #12 Osobo, na co při tom čtení myslíš? Sml54

  1. na komentář reaguje mio — #21
  superkarma: 0 07.07.2010, 20:09:36
 16. avatar
  [15] bludicka [*]

  mio — #8 Mio: dodatečně tuhne krev v žilách i mně!!Sml80 Uff, ještě že Tvůj budoucí muž měl tolik rozumu, že si řekl, že lepší bude manželka opatřená obvyklým počtem nohou. Konec dobrý, všechno dobré - a dneska už to snad ani nebolí, že?Sml16

  Bugy — #9 Bugy: krásná štíhlá blondýnka aspoň věděla, že má ledviny v pořádkuSml30

  monkee — #11 Monkee: ještě jste mohli do piva foukat bublinky brčkem!Sml30 Jinak - "pivní dvojboj" musel být fakt zajímavý.

  1. na komentář reaguje mio — #21
  superkarma: 0 07.07.2010, 20:00:12
 17. avatar
  [14] bludicka [*]

  posp — #4 posp: no, já jsem s pivem měla právě ten problém, že mě strašilo, přesně tak to bylo..Sml30

  ToraToraTora — #5 ToraToraTora: budu se těšit, až něco soutěžního napíšešSml16

  heligona — #6 Heligona: koukám, že si s pivem užiješ mnohem více, než by člověk předpokládal!Sml59Při odstraňování zatuhlého piva z kalhot samozřejmě držím všechny palce!Sml30

  NAMANÍRA — #7 Namaníra: hezké - pivo, které zkonzumoval vlčák!Sml16 Já s dcerou jsme tak trochu nedopatřením opily naši kokřici (taky jsem o tom napsala).

  1. na komentář reaguje heligona — #18
  superkarma: 0 07.07.2010, 19:52:45
 18. avatar
  [13] bludicka [*]

  Věrulinko, děkuji za gratulaci, potěšilo mě toSml16.

  ekonvalinka — #2 Ekonvalinko, to byla hezká příhoda (i když asi v té chvíli pořádný trapas, že?) Sml30.

  dadma — #3 Dadma: také děkuji za blahopřání - no a budu (třeba) trošičku doufat, že se ta knížktakhle podobně zalíbí. Jinak - souhlasím, internet má své značné výhody, pokud ho člověk používá a využívá tak, aby z něj měl prospěch...

  superkarma: 0 07.07.2010, 19:45:46
 19. avatar
  [12] mio [*]

  monkee — #11 jsem teď četla zabíjet postupně se rodící dětiSml52Sml52

  1. na komentář reaguje monkee — #16
  superkarma: 0 07.07.2010, 18:43:22
 20. avatar
  [11] monkee [*]

  Bludičce gratulaci a moje troška do mlýna:

  Pivní dvojboj

  Bydleli jsme v našem novém paneláku asi tři roky a utužilo se zdravé jádro sousedů, ochotné trávit spolu narozeniny, velikonoce, Silvestra a zapíjet postupně se rodící děti.

  Jedna letní oslava narozenin (v přírodě) se rozjela ve velkém stylu a zakoupené štěně piva se vytratilo nepředpokládaně velkou rychlostí. Nejžíznivější pánové vyrazili sehnat další soudek. Přivezli, ale 2x větší, malý nebyl nikde k mání. Teď už se pilo, jen aby se vypilo. Přesto na druhý den byl soudek ještě z půlky plný a tak odpoledne proběhla akce č. 2 s cílem dojet zásoby. No jo, ale pivo, byť skladované v relativním chladu v koupelně našeho svobodného souseda, beznadějně větralo. Co teď? Přinesli jsme všichni, kdo doma měli, sifonové láhve a bombičky a přelívalo se a čepovalo o sto šest. Jen aby mohli chlapi vrátit sud včas a vyinkasovat zpět zálohu bez penále. Pivo teda ze sedmého schodu rozhodně nebylo, ale mělo čepici! Sml24Sml54

  1. na komentář reaguje mio — #12
  2. na komentář reaguje bludicka — #15
  superkarma: 0 07.07.2010, 16:46:55
 21. avatar
  [10] syrrit [*]

  Bludičko, bludičko, kampak jsi to zabloudila :-)?

  1. na komentář reaguje bludicka — #17
  superkarma: 0 07.07.2010, 15:11:38
 22. avatar
  [9] Bugy [*]

  Trable s pivem? Trable nemám,spíš naopak: po obědě a večeři mi dělá moc dobře na trávení.

  Vzpomínám si na jednu příhodu na vysoké škole. V prvním ročníku jsme si samozřejmě všichni připadali dospělí. To jsme sice teoreticky byli, ale prakticky jsme byli hodně nedozrálí.

  Často jsme "studovali" v dejvických hospůdkách a k pití jsme dávali pivo. Pro jeho příznivou cenu. U půllitru jsme diskutovali o životě. Mně to jedno bohatě stačilo.

  Spolužačka Kristýna jich vypila 5. Ano, krásná štíhlá blondýnka a pět piv. Když mi to vyprávěla a viděla můj vyděšený obličej, poznamenala. "No, víš, ale musím ti říct, že si vlastně ani nepopovídáš, protože si moc neposedíš..."

  1. na komentář reaguje bludicka — #15
  superkarma: 0 07.07.2010, 13:40:28
 23. avatar
  [8] mio [*]

  Bludičko gratuluju ke knížce a přeju aby si ji našlo co nejvíce čtenářů! I já sama bych se ráda , začetla!!Sml67 zkusím štěstí skrze svůj pivní příběh:

  Není vlastně tak moc komický, ani tak moc pivníSml54, jak se tak znám, nebude ani krátkýSml52- ale základ by tu byl..:

  mio opravářem

  Na střední škole jsem v době prázdnin brigádničila nebo spíš otročila ve vesnickém hostinci, jehož majitel byl v té době můj starší bratr. Práce tam bylo vždy dost, hlavně v kuchyni, ale občas jsem pomáhala i čepovat pivo, obsluhovat hosty (dodatečně se jim omlouvám) a jednou jsem si bohužel zahrála i na opraváře nákladní plošiny výtahu, který svážel přepravky čili kastle s láhvemi (ať už piva nebo nepiva) z nákladní rampy dolů do sklepa. Kamarádka stiskla tlačítko ve sklepě, plošina měla sjet dolů. Nic..Náklon plošiny zabraňoval pohybu. I já odvážná, ovšem tak trochu s absencí mozku, jsem si sedla na kraj rampy a nohou jsem plošinu narovnala. Hurá! jede dolů! Ovšem s jedoucí plošinou se zavíral i těžký kovový kryt, s čímž moje noha nepočítala. Řvala jsem jako umírající lev..Krev tuhla v žilách. Ovšem ne ta moje - ta pomalu přemalovávala nákladní plošinu na veselejší barvu..Bratr mě málem zabil (asi byl v šoku) - můj budoucí muž ale duchapřítomně přiskočil a mou končetinu tímto zachránil. Při mé cestě hospodou jsem vnímala jen ticho. Chlapi si drželi své půllitry asi 10 cenťáků od pusy a neměli sílu si ani loknout. Moje matka tuto atmosféru dokreslovala výkřikem "Markéta je mrtvá" (myslela kamarádku dole ve sklepě, mačkající onen čudlík..). Ona žijící Markéta mi pak coby budoucí zdravotnice polila nohu kysličníkem a já mám na tuto akci krásnou vzpomínku ve tvaru 2 jizevSml54

  1. na komentář reaguje bludicka — #15
  superkarma: 0 07.07.2010, 13:28:28
 24. avatar
  [7] NAMANÍRA [*]

  Paní Olze přeji mnoho úspěchů je moc fajn když si v dnešní době někdo najde svoji cestičku slávy a přejeme ještě spoustu nádhernách knih!

  K danému tématu o pivku nemam sice asi žádnou komickou zkušenost ale spíš vzpomínku na dětství kdy jsem jako malá holka a to podotýkám opravdu malá tak sedm osm let musela chodit babičce a mamince se džbankem pro pivko do nedaleké hospůdky-což mne dovádí k zamyšlení jak je možné že my v té době pivčo bez problému načepovali-Strašně nerada jsem tam chodila neměla jsem ráda ten kouř a jak se na mne ti postarší pánové pod vlivem pár piv nehezky zubili a tak jsem jednou naschvál cestou domů pivo nalila vlčákovi který bydlel pod našim domem.Doma jsem tvrdila že jsem zakopla a pivo vilila.Maminka mne tehdy podezírala že jsem peníze utratila za mlsoty a šla jsem za trest klečet do kouta.A za pár dnů po této události se maminka bavila se starší sousedkou že její Cezárek nějak stonal jelikož dva dny prospal a nekomunikoval se svym okolim.Ovšem svůj boj sem vyhrála-už mne maminka pro pivo nikdy neposlala-do dnes nevim jestli si moji výmluvu spojila s únavou Cézárka.

  1. na komentář reaguje bludicka — #14
  superkarma: 0 07.07.2010, 13:01:25
 25. avatar
  [6] heligona [*]

  Bludičce gratuluji, na příspěvek si vzpomínám, což se mi při množství příspěvků moc nestává. Knížka bude určitě stát za to.

  Trable s pivem jsou u mně celkem časté. Od polívání hostů při výkonu práce servírky po polívání sebe samé i jiných vlastní rukou. Pivo na zádech nebo v klíně ve chvíli naprosto nečekanou i pivo na hlavě naprosto čekané na rockovém koncertě.

  Poslední zážitek mně potkal právě o tomto víkendu na festivalu.Zjistila jsem, že pivo rozlité a zanechané na vzduchu zaschne a vytvoří hnědou hmotu, ne nepodobnou pryskyřici. Takováto hmota na zadku může způsobit nečekaný pohyb stanu při jeho opouštění. Po odlepení zadku ze stanu je možno hmotu odstranit pomocí nehtů a zda je to možné i za pomoci pračky se uvidí dnes večer. Držte palce Sml16

  1. na komentář reaguje bludicka — #14
  superkarma: 0 07.07.2010, 12:59:54
 26. avatar
  [5] ToraToraTora [*]

  Bludičce gratuluji...knížku bych si ráda přečetla, už proto, že vím, jaká k ní vedla cesta Sml67 ještě tak jednu dvě kávy a možná ze mě něco soutěžního vypadne, ale zatím jsem na spaní

  1. na komentář reaguje bludicka — #14
  superkarma: 0 07.07.2010, 12:41:47
 27. [4] posp [*]

  Trable s pivem ty maj snad jenom mužský ,když jim rostou panděra ,ale ženský? Snad jedině ,když jim jako mě pěna nateče do nosu.To je potom záchvat smíchu od ostatních.

  1. na komentář reaguje bludicka — #14
  superkarma: 0 07.07.2010, 09:49:02
 28. [3] dadma [*]

  Moc blahopřeji.To je opravdu skvělé.Přeji spokojené čtenáře.

  Internet je mocná čarodějka a je skvělé, že je a můžeme tímto způsobem komunikovat s našimi nejbližšími,ale vlastně i s lidmi ,které neznám.Najdu zde radu,pomoc,ale i rozptýlení.Na Ženě -in se podělím o své starosti i radosti a zjistím, že v tom všem nejsem sama.Myslím, že se zde schází dobrá parta.

  Ale kniha,to je úplně něco jiného.Když  zaujme ,tak člověka pohltí.Knihu si osahám, prohlédnu,položím na noční stolek či s ní usednu v klidu do křesla a čtu......fantazii se meze nekladou.Knihy mám moc ráda.

  1. na komentář reaguje bludicka — #13
  superkarma: 0 07.07.2010, 08:26:16
 29. [2] ekonvalinka [*]

  Milá ženo-in.,

  přeji paní Suchomelové moc dalších úspěchů a ráda bych si jeji knížku přečetla. Když tak přemýšlím, jaké mohou být trable s pivem, napadají mě jen trable výčepního, který musí pivo ošetřovat a taky ho včas prodat. Když to ale vezmu přeneseně, tak jsem zažila trable s pivem taky. Při mém návratu z podnikové oslavy se mi začalo chtít na malou a to strašně, protože po pivu! Šla jsem takovou klidnou uličkou, nikde nikdo, tak jsem si začala rozepínat kalhoty s vidinou brzké úlevy. Už jsem chtěla skočit za křoví, když se proti mně objevila skupinka dělníků. Jeden z nich hned vtipně pronesl, že jdeme na to, že už se připravuju. Popoběhla jsem jim z dohledu, ale vydržet už to nešlo. Naštěstí už jsem byla blízko od domova, tak mokré kalhoty nikdo neviděl.

  ekonvalinka

  1. na komentář reaguje bludicka — #13
  superkarma: 0 07.07.2010, 07:29:19
 30. avatar
  [1] Věrulinka [*]

  Moc ti gratuluji Sml59Sml59Sml59

  superkarma: 0 07.07.2010, 07:05:46

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme