Styl

Čtenářka Věrulinka: Naléhání, slzy, i přimlouvání kadeřnice byly prd platný

Trochu smutnou vzpomínku na dětsví a účesy s ním spojené nám poslala čtenářka s nickem Věrulinka. Děkujeme

Zdravím a přeji krásný den všem na ženě-in. Konečně tady máme jaro, dočkali jsme se, huráááááááááááááá. K dnešnímu tématu nemohu jinak, než se přidat s troškou do mlýna.To, že nerada vzpomínám na své dětství, mimo každoročních prázdnin u milované babičky, většina z vás už ví. Bohužel k tomu musím přidat i moje účesy, které si máma vždy doslova vydupala, když mě vzala ke kadeřnici. Nejen moje naléhání, slzy, ale i přimlouvání kadeřnice byly prd platný.

Ne, takto jí to ostříhejte a hotovo! zněla její odpověď. Jednou to kadeřnice už nevydržela a řekla mojí mámě:proč vlastně chodíte s dcerou k nám, proč si jí neostříháte doma? Vždyť je to už slečna a chce se líbit. Ale kdepak, moje máma byla neústupná, až na jednu výjimku, kdy to nechala na kadeřnici. Ovšem urputným zrakem sledovala a poznámky si nemohla nechat ujít. Ještě tady přistříhnout, tady zarovnat, divím se, že nedošlo na mašinku a nebyla jsem do hola.foto

Výsledek mých 13 narozenin, posílám dokument-foto.

 

Dívám se na sebe a ještě dneska je mně smutno, co jsem na hlavě získala, hrůza.

No vyrostla jsem a veliká moje radost byla, když mě bylo 18 let a máma měla smůlu, ke kadeřnici jsem chodila sama a účes byl vždy dle mého přání.

Co jsem si vyslechla doma, nebudu raději ani prezentovat.

Zdraví Věrulinka

To je smutné, vaše maminka se snad ve své krutosti vyžívala. To nechápu

A co vy, milé ženy-in? Věřím, že máte veselejší historku spojenou s dětským účesem. Tak nám ji napište.

Na vaše příspěvky se těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz

   
24.03.2011 - Příběhy - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [7] LídaKo [*]

  Nechápu, co ti na tom sestřihu vadilo... já bych řekla, že ti to na tý fotce dost sluší.

  Já jsem měla krátký vlasy asi do 16 let - trvala jsem na tom. Babička mě zkoušela nutit do delších, jednou mi u kadeřnice vnucovala vyfoukaný vlny - brrrrrr, hrabala jsem jí do toho tak dlouho, až to vzdala Sml32

  superkarma: 0 25.03.2011, 20:13:18
 2. avatar
  [6] enka1 [*]

  Sml16Smutný, ale na druhou stranu pěkná tvář to vylepšilaSml22

  superkarma: 0 24.03.2011, 14:26:42
 3. avatar
  [5] BastMetztli [*]

  Jako malá holka jsem toužila po háru, jaké měla Alžběta Bavorská. Chtěla jsem mít barevné sponky, mašle a gumičky. Ze začátku, když kadeřnice brala do ruky strojek, tak jsem nadšená vůbec nebyla, ale držela jsem. Věděla jsem, že kdybych spustila nářek, čekal by mě výprask, že se neumím na veřejnosti chovat. Na ježka jsem si hold zvykla. Když mě oslovovali jako kluka, řekla jsem, že jsou slepí, že mám holčičí náušnice!!!Sml57 Bylo mi celkem jedno, jestli se klukům bez cůpků a culíků líbím. Chovali se ke mně stejně, když jsem byla ježour i potom, když jsem měla delší vlasy. Asi kouzlo osobnostiSml52

  superkarma: 0 24.03.2011, 13:50:55
 4. [4] CityCat [*]

  Anai — #3  ...já vypadala jako kluk a máti se snažila za každou cenu ze mě udělat holčičku. No, krátkýma vlasama a holčičíma oblečkama se jí to teda moc nedařilo :-) Dnes mi to odmítá uvěřit, jak blbě jsem se cítila. Ale odpustila jsem jí to. Taky dnes nosím cosi podobného mikádu :-) s dlouhýma vlasama jsem vydržela do nějakých 45... dnes bych vypadala bez slušného střihu jak zastydlej hipík :-)))

  superkarma: 0 24.03.2011, 13:47:32
 5. [3] Anai [*]

  CityCat — #2 Hlásím se do klubu! Dominantní matka mě vodila nejen ke kadeřnici, ale i sama stříhala "na kluka" s podobnou ofinou, co je na fotce. Jak já toužila po copánkách!!! Matka tyranka tvrdila, že prý na to nemám vlasy! Měla jsem extrémně husté a naprosto rovné, to je pravda, ale proč mě ničila sebevědomí? Nesnášela jsem, když jsem vypadala jako kluk, dodnes s tím mám problém. Ve 13 letech jsem se vzepřela, matka tehdy začala rodit nové děti a nechala mě být. Tak to rostlo až do mých 20, jelikož to bylo hodně dlouhé a hodně husté, nechala jsem zkrátit pod lopatky a pak to tak nosila asi až do 45 let - střídavě kratší, delší, různě. Mikádo nosím dnes proto, že vím, že mě dělá nejmladší a nejvíc sluší mému velkému nosu (sestříhané vlasy nahoře a dlouhé dole ho zvýrazňovaly a navíc to už není moderní). No a ofinu jsem začala nosit asi ve 35 letech, kdy se mu z krčení čela udělaly vrásky.

  1. na komentář reaguje CityCat — #4
  superkarma: 0 24.03.2011, 13:39:17
 6. [2] CityCat [*]

  Věrulinko, mám podobnou zkušenost :-) Vlasy (když mi konečně narostly) tak sponku nad čelem, aby mi ofina "nekazila oči" a bylo vidět mé "vysoké" čelo. Co na tom, že jsem se cítila příšerně :-) a vypadala taky příšerně :-))) první, co jsem udělala v 16 letech bylo, že jsem si nechala narůst vlasy do půlky zad a vesele nosila ofinu. Tu nosím dodnes a máti ji taky dodnes nezapomíná okomentovat. Ale dnes se tomu směju.

  1. na komentář reaguje Anai — #3
  superkarma: 0 24.03.2011, 13:21:17
 7. [1] Puzzlicek [*]

  Napadá mě jediné - dle té fotky - možná z tebe chtěla udělat kluka Sml80

  superkarma: 0 24.03.2011, 12:57:48

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme