Čtenářky s nickem v.poho je mi opravdu líto. První prohlídku u gynekologa zažila už jako malá holčička. Nic příjemného. Více se dozvíte v dalším tematickém příspěvku.

Jak to viděla malá holka
Nejčastějším návštěvníkem na gynekologii jsem byla kupodivu ještě jako předškolačka. Ano, čtete dobře, nebylo mi tenkrát ani šest. Začala jsem mít jakési výtoky a dětský doktor mamince doporučil, ať mě koupe v heřmánku. Maminka byla svědomitá a tak mě koupala a koupala a výtoky nemizely a nemizely a nemizely. Proč by taky jo, když se jim v heřmánku tak dařilo. :-)
A tak jsem skončila u své první gynekoložky.

Úplně první prohlídku si nepamatuji, ale pamatuji si pocit z těch mnoha dalších. Já ležím na koze a kolem se kupí sestřičky, doktoři, maminka. Jeden mě drží za levou ruku, druhý za pravou, třetí za jednu nohu, čtvrtý za druhou. Uprostřed jako třešnička na dortu paní doktorka, která se do toho cukajícího uzlíčku nervů a strachu snaží vpravit tabletku. A do toho příšerný řev a pláč.
To jsem já:-). 

Opakovalo se to den co den.
Na gynekologii jsem chodívala celé dětství a i když už jsem byla větší, vždycky tam byl ten svíravý pocit strachu. Teprve s pubertou se moje problémy upravily a od té doby jsem „bezproblémová“.

Jako dospělá slečna jsem se pak dlouho nemohla přinutit, abych na ženskou prohlídku zašla znovu. Převažovala panika a strach, že to bude bolet, že se zavřu a že budu vyvádět stejně, jako když mi bylo šest, sedm, osm, devět...

Trvalo to dlouho, než jsem sebrala odvahu a už ve dveřích jsem paní doktorce hlásila, že já se jí tedy hrozně bojím a že na mě musí být opravdu hodná. Naštěstí byla a tak teď už zase pár (desítek) let chodím na prohlídky normálně.Což mi připomíná, že je čas absolvovat další:-)

v.poho

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

_______________

Neumím si představit, že bych chodila s mojí dcerkou, když byla takhle malá, na gynekologické vyšetření. Muselo to být hrozné i pro vaši maminku. Ještě, že jste v pořádku a prohlídek se nebojíte.
Moc děkuji za příspěvek a přeji pěkný den.
Saša

Tématem dnešního vydání 14. listopadu je: Můj vztah ke gynekologovi a přístup k prohlídkám

  • Jaký je váš gynekolog?
  • Je to muž či žena?
  • Jste s ním spokojená?
  • Jste spokojená s gynekologickou péčí a prostředím?
  • Chová se k vám váš gynekolog přátelsky nebo komisně?
  • Vyměnila jste více gynekologů?
  • Stydíte se před gynekologem?
  • Chodíte na pravidelné prohlídky?
  • Jaké jsou vaše špatné zkušenosti z prohlídek?
  • Myslíte, že se tento obor a přístup od minulých dob výrazně změnil?

Víc ženské téma už snad ani vymyslet nelze. Moc se těším na vaše příspěvky z gynekologického prostředí.
Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z „pacientek“ odměním malým dárkem. Aby byla hezky upravená dole i nahoře :) pošlu ji pro intimní hygienu Lactacyd – sprchovou emulzi a kapesníčky. A k tomu žhavou novinku pro vlasy od firmy Schwarzkopf – bezoplachový šampon ve spreji .

darekk

Reklama