Domácnost

Čtenářka Ula: Jako zvířata se někdy chovají i lidé

Další příspěvek nám poslala čtenářka s nickem Ula. My jí děkujeme a vy si přečtěte, k čemu ji inspirovalo dnešní téma.

Jako zvířata se někdy chovají i lidé... Mezi má oblíbená zvířata patří psi. Nejraději mám jezevčíky, i když jsou hodně svéhlaví... Jednoho takového jsme si pořídili i domů, byl to však kříženec se štýrským honičem a z domova nám během měsíce udělal kůlničku na dříví. Když pak přijela babička na návštěvu, milého pejska se jí zželelo, ale i vlastně nás a vzala si ho na domeček na zahrádku, kde mu jako velkému "lítači" bylo nejlépe. Nyní má už 11 let, ale za tu dobu jsme si s ním užili tolik srandy, že to ani nejde popsat... jako malé štěňátko mi vzal třeba z WC štětku a odnesl jí do ložnice pod postel... jednou dostal termix, strašně mu chutnal. Druhý den mi vzal krém Nivea z nočního stolku a bylo ticho. Vůbec jsem ho nemohla najít, až nakonec vylezl - byl za gaučem - díval se všelijak a začal zvracet, Niveu. Myslel si totiž, že to byla ta velká dobrota, co měl včera.

Jednou, to jsem ještě neměla děti a dost mě chytaly mateřské pudy, jsem ho vykoupala, dala si ho pěkně do postele, zastřihla mu drápky, mazlila se s ním, česala ho, no prostě "ňuňánek"... a pak jsem se dívala, jestli by mu nešly vyčistit jeho kanálky u řitního otvoru - pozor teď pro silné žaludky - tak jsem mu to vymáčkla, protože psi někdy tzv. sáňkují, aby se toho mazu zbavili... no a vystříkla tak hnusná, smradlavá a špinavá voda, že jsem psa odhodila a šla znova dělat celkovou hygienu mě samé. Fuj. Manžel se strašně smál, ale taky si uvědomil, že už potřebuji rodinu, že mi začíná "hrabat".

A které zvíře nesnáším? Hady. Oni za to nemůžou, ale nemám je ráda. Jde z nich strach, i když jsou to plachá zvířata. Kdysi jsem psala příhodu, která se stala mému muži, tak jí můžu pro zasmání připomenout znova. Taky docela síla.

Můj manžel velice rád chodí do lesa na houby. Jednou se mu však výprava za dary přírody málem nevyplatila.

Jako každý správný houbař i můj manžel rád chodí do lesa sám na vlastní úlovky i pro relaxaci. Výlet se mu jednou protáhl a jak už to chodí, dostal nutkání na velkou stranu. Tak chvíli chodil okolo a přemýšlel, kde by bylo nejlepší své dílo vykonat. Když se mu ulevilo, něco ho polechtalo zespodu, až se lekl. Své místo vybíral tak pečlivě, že zašpinil zmiji, která právě spala pod ním. Manžel se tak lekl, že se zapomněl i utřít a ještě chvíli mu trvalo, než se vzpamatoval. Od té doby si to nechává domů.

Ale abych dostála svému nadpisu. Vždy, když sleze sníh a já na chodnících šlapu po nadílce od pejsků, nadávám hlavně na lidi a jejich bezohlednost. Určitě to tak máte i u Vás ve městě, že je všude plno psích exkrementů. Naše město si na toto jaro dokonce zakoupilo lux na tyto nadílky, protože se to vyplatí více, než kdyby město platilo úklidovou službu.

Všem lidem, kteří mají rádi zvířata, přeji krásný den. Říká se, že ten, kdo má rád zvířata, má rád i lidi a něco na tom bude.

Ula

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

S těmi psími hovínky máte naprostou pravdu. Nejhorší na tom je, že po svých psech neuklízejí hlavně majitelé velkých plemen, takže to skoro vypadá, jako by na chodník káleli oni sami.

Co si o tom myslíte, milé ženy-in? Také máte podobné zkušenosti? Jak byste postihovala majitele psů, kteří po nich neuklízejí? Máte také psa? A nosíte s sebou vždycky sáček na hovínka? Už se vám stala nepříjemnost, že se váš pes vykakal na chodníku, a vy jste to neměla čím uklidit? Jak jste se zachovala?

Napište nám o nepříjemných zkušenostech se zvířaty na redakce@zena-in.cz

Soutěžní obrázek 4

oči4

 

 

   
25.02.2011 - Zvířátka - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [4] Odemětobě [*]

  BastMetztli — #3 to bude asi i můj případ.Potvora s tykadly mi vadí,ale úhledně naskládané plátečky slupnu jedna radost.Ale ještě to nikdo nevyzkoušelSml16 Manžel 1x ochutnal ústřice a furt o nich básní,mně je zle,jen to slyším.

  superkarma: 0 25.02.2011, 10:53:23
 2. avatar
  [3] BastMetztli [*]

  Odemětobě — #1 Má teta pavouky také nesnáší, synovec měl však sklípkana...Sml57 jednou mu zdrhnul a teta se na týden odstěhovala Sml30

  Naše mamina nepozře dary moře, když je vidí celé, nepokrájené, ale když se pokrájí chobotnice, slupne i ji.Sml58

  1. na komentář reaguje Odemětobě — #4
  superkarma: 0 25.02.2011, 10:36:26
 3. avatar
  [2] BastMetztli [*]

  Jo, vždycky když sleze sníh a šlápnu do hovňouse, poznám, že přichází jaro... Raději bych byla za kytičky.

  superkarma: 0 25.02.2011, 10:33:17
 4. avatar
  [1] Odemětobě [*]

  Tak to teda prrrrr,jako majitelka velkého psa se cítím dotčená. U nás ve městě neuklízí majitelé obojího,když je člověk prase,je jedno,jakého má psa. Někteří majitelé velkých psů jsou tak arogantní,že je to ani nenapadne,že mají ta h...uklidit. A majitelé malých zase tvrdí,že ten malý bobeček přece nikomu nemůže vadit. Není to věc psa,ale jeho majitele.

  Nevadí mi žádné osrstěné zvíře,doma máme psa,kočku,morče,pískomily a osmáky degu.Nevadí mi ani hadi. Nesnáším pavouky a nedovolila bych doma žádné větší ještěry,chameleonem počínaje a godzilou konče. Stejně tak nejsem schopná pozřít mořské plody.Bohužel.

  1. na komentář reaguje BastMetztli — #3
  superkarma: 0 25.02.2011, 10:31:09

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme