S čím si hrála jako malá čtenářka ToraToraTora? A s čím si dnes hrají její děti? To se dozvíte v jejím příspěvku k dnešnímu tématu: Hračky...


Jako uplně uplně malinké ToraToraTorátko jsem si hrála patrně nejraději se svou sestrou a našimi dvěma morčaty. Sestře jsme po jedné zvlášť vydařené hře, zlomila nos. A po dvou karambolech s morčátky v kočárku pro panenky nám maminka zatrhla i tyto hry. Prý nebude koukat jak ta nebohá zvířata trpí. Nedlouho poté mě kousla beruška a nad zvířenou jsem zlomila hůl definitivně.

Velmi vděčnou hračkou až do pozdního věku mi byla a ještě je jakási nepovedená bulharská kopie lega. Byla toho doma krabice. Za těch mnoho let jsme přišly na tolik kombinací využití, že i architekt Tančícího domu, by zůstal bez slůvka odporu čumět. Ještě dnes, když některá z nás zavítá do rodného domu, odstrčíme potomky, kteří zatím bezstarostně staví "jen" komín, či pofiderní garáž a s extatickým výrazem v očích v rukou s kostičkami, oživujeme dávno zasuté vzpomínky na architektonické skvosty. Neoblomí nás ani dětský pláč, ani četné argumenty nožičkami velikosti č.25. Ne ne, bulharské lego, to je naše.

A moje děti? Krom toho, že si hrají s mou trpělivostí?

Zapřísáhla jsem se, že jim nebudu kupovat nesmysly. Na to máme babičku, takže jsme hrdými majiteli plyšové obludky dokola vyhrávající zaprášený hit Vengaboys. To byste nevěřili, co s jedním songem udělají slabé baterky a vzdušná vlhkost.

Dokonce už za sebou snad máme diskuze, proč nebudu kupovat jogurty, jež propagují kostlivci, jejihž části mohu jako bonus za odměnu v jogurtu najít. Nekupuji ani žvýkačky, bonbony a vůbec cukrovinky, připomínající cokoliv zetlelého, vyvrženého či již jednou pohřbeného. Nevlastníme doma atrapy zbraní, mimozemských monster ani cyber maníků připomínajících křížence Schwarzeneggera a Angeliny Jolie. Ale když jsem si nedávno nesla horkou kávu a bosou nohou šlápla na kostičku lega, jsem hluboce přesvědčena, že jsem něco mezi stegosaurem a moji tchýní určitě před očima viděla.

Asi jednu jedinou hračku by se vypíchnout nedalo. Milují nákladní tatru, do které se dá v případě nutnosti nacpat nejmladší bratr, rozjet a poslat do vzdáleného pokoje. Oblíbily si i tatínkův rotoped, který jde rozložit na prvosoučástky. K skládání se ještě nedostaly. Mají své klasické panenky,autíčka, kostičky, lego....jen já si už kávu nenosím potmě.

ToraToraTora

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Hračky

  • Vzpomínáte si na svou oblíbenou hračku?
  • S čím jste si hrála v dětství?
  • S čím si hrají vaše děti?
  • Co si o současných hračkách myslíte?
  • Která se vám líbí a kterou byste naopak svému dítěti nekoupila ani za mák?

Vše, co vás na téma hračky napadne posílejte dnes (2. 9. 2010) na adresu...

redakce@zena-in.cz

Došlé příspěvky budeme v průběhu celého dnešního dne zveřejňovat a odpoledne vybereme autorku jednoho, kterou odměníme. Můžete získat vlasovou kosmetiku od Avonu. Posilující šampon a hydratační sprej s aloe vera a makadamovým olejem.

Reklama