Humorný příspěvek k tématu „sourozenecké křivdy“ zaslala čtenářka ToraToraTora. Přečtěte si o tom, která ze sester byla klukatější a proč jedna z nich přišla k Apačskému nosu.

Myslím, že následující příspěvek od čtenářky ToryToryTory nepotřebuje komentáře. Pokud zrovna obědváte, dejte si pozor, aby vám nezaskočilo od smíchu...


Starší sestra... to je pro mladšího sourozence prostě kříž, který dostane na hrb a pocítí ihned jakmile se trochu na tom světě rozhlédne.
I já jsem nafasovala o rok a půl staršího plivníka. Byla hezčí, chytřejší, protřelejší, prsatější, klukatější... už měla takový ten oduševnělý výraz, když já vypadala spíš jak mladší brácha v dívčí šatně.
Dlouho dlouho jsem v tomhle závodě prohrávala, než jsem jí začala v cílové rovince dotahovat alespoň o prsa. Doslova. Ona se nějak zasekla a já rostla dál.
Byly mezi námi klasické bitky, jako mezi sestrami bývají. Nic dramatického. A časem jsme si šly každá jinou cestou. Osud nás rozfoukal po republice, pak to s námi trochu skoulel... asi se dobře bavil. Každopádně jsme dospěly k celkem hezkému vztahu.
Já vím, já vím, chtělo by to nějakou pikošku, aby ta selanka byla trochu čtivá, že...
Jedna věc tu je. Jednou jsme byly na zimní prázdniny u babičky. Poslala nás s kovovou bandaskou pro mléko na statek. Sestra neměla nic jiného na práci než vyrábět ledové koule a metat je po mně. Střelec byla celkem mizerný a tak to vylepšila nápadem, že mi jednu hodí za krk. V ten okamžik, kdy jsem ucítila pod svou bundou, teploučkým svetrem, tričkem a nátělníkem mrazivou kouli, ohnala jsem se a zrovna tou rukou, ve které jsem nesla onu bandasku. Byla malá. Tak na litr a něco mléka. I přesto zakřupal sestřin nos víc než sníh pod botama.
Doma jsem dostala seřváno jako už pak nikdy. Nicméně se zdálo, že to vážné nebude.
Tvrdím pořád, že sestra má nos po tátovi, takže by i bez mé trefy nebyla žádná modelína. Nicméně jsem jí tenkrát ten nosánek tak nějak domodelovala na slušného Apače. Jsem si jistá, že ona je přesně ten typ, kterému to naopak sluší a dodal jejímu obličeji na zajímavosti a nevšední kráse. Ona si myslí něco jiného.
Tak to tam nějak visí. Jako taková malá křivdička na jedné velké skobičce:))

ToraToraTora

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. října 2011: Sourozenecké křivdy

  • Co jste nemohla své sestře či svému bratrovi odpustit?

Zavzpomínejte s magazínem ŽENA-iN.cz na sourozenecké křivdy. Na ty humorné, které vyvolají po letech úsměv na tváři, i na ty nesmazatelné, které si nejspíš ponesete celý život a vznáší se nad vaším sourozeneckým vztahem jako temný stín. Své příspěvky mi posílejte na e-mailovou adresu níže. Pokud chcete mít šanci na získání dárku, totiž konvice na čaj či kávu Fizzy od Tescomy, ať je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

Uzávěrka zasílání příspěvků je 21. 10. 2011 ve 14.30 hodin.

fizzy

Reklama