Veselé Vánoce a bohatou nadílku si užila čtenářka ToraToraTora. Přečtěte si, jak stylově (skrz strop) jim soused dopravil dárek, totiž úžasnou hradeckou vodu. A aby toho nebylo málo... ale ne, to bych prozradil moc. Téma dne: Co vám nadělil Ježíšek.

Břitký humor čtenářky ToryToryTory tentokrát sklouzává do trpkého tónu. Jaké nadílky se o Vánocích dočkala, to se dozvíte v jejím příspěvku k dnešnímu tématu...


Štedrý den začal u nás velmi brzy. Již ve dvě hodiny ráno jsem byla vzhůru. Vlezl nám do postele junior, protože jeho postel byla poblinkaná. Včetně králíka na spaní. Do rána mu vylezla teplota ke 39°C. Tradiční vánoční snídaní byl sirup proti horečce a vychlazená  Coca cola na zklidnění žaludku. Na očích jsem mu jasně viděla, jak nás nenávidí za to, jak se cpeme, když on trpí.  To se mimo jiné projevuje i zvýšenou závislostí na maminčině náručí. Žádný rétor to ještě není, ale to jeho: "Mami, hají, " a rozpřežené ručičky mluvily za vše. Zatímco v televizi se to hemžilo vánočně nablblými zvířátky a americkými sobíky, já si hrala na matku koalu s mládětem přichyceným pevně na těle. Slezl u zdobení stromečku. Lehl si na gauč a s tatínkem sledoval, jak ze štaflí v havarijním stavu zdobím  stromek a provizorně rozsvěcím světýlka, která jsme mohli  celých 12 měsíců opravit nebo vyměnit za nová. Pak se vlastně pustil ještě jednou. Když jsem chystala chlebíčky.  Nechal se usadit na linku mezi ementál a kyselé okurky. Sirup zabral, horečka klesla a vrátila se mu na chvíli chuť k jídlu. Chlebíčky byly bez ementálu. Když zjistil, že se zlobím a chci ho odnést pryč, natlačil za volnou tvář ještě kyselou okurku do zásoby. Kupodivu obojí jeho trávící trakt neopustilo.

U večeře už se zase tvářil jako u mučení. Přežil ještě nadílku, kdy se milostivě nechal obložit svými dárky na gauči a v pozici mumie jen pohyby očí reagoval na dění kolem sebe.

Mezitím jsem odpoledne zjistila při cestě na záchod, že stojím v jakémsi bazénu, o kterém jsem doposud neměla ani tušení. Dokonce i zeď v koupelně byla nacucaná o něco víc, než kdyby se koupaly děti. Soused nám chtěl asi nadělit pár barelů kvalitní hradecké kohoutkové vody a nevěděl, jak ji stylově předat, tak ji poslal skrz omítku. Ale co furt chci. Když jsem ležela ve vaně, relaxovala před večerem a sousedova nadílka mi kapala na hlavu, byla jsem nakonec ráda, že praskla trubka vodovodní a nikoliv odpadová.

Jinak se Ježíšek překonal, dotáhl všechno, na co jsem mu poslala odkazy. A i něco navíc:) Takže jsem vylepšila kuchyň, garderobu i knihovnu. Večer jsme si ještě zavolali s rodiči i tchánovci. Když i tchyně hvízdala blahem nad naším darem, usídlil se ve mně natrvalo pocit, že jsme to letos nejenom zvládli, ale že to byly i s bacilem a mokrými ponožkami nejhezčí Vánoce, které jsme spolu prožili. No a pak už jenom happy end, chlebíčky, otisk špuntu na stropě, cukroví, líbací scéna, cukrové koma, slastné bezvědomí přerušené nad ránem i spánkem.

ToraToraTora

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Co jste našly pod stromečkem?

Pochlubte se svými dárky!
Napište, jaký jste měly letos Štědrý den!

Vyfoťte a pošlete mi k dnešnímu tématu dárky, které jste letos našly pod stromečkem, milé čtenářky. A napište k nim i krátký text (dlouhý alespoň jako tento odstavec) o tom, jak u vás letos proběhl Štědrý den. Za svůj příspěvek k dnešnímu „chlubícímu se" tématu můžete získat dárek od redakce: knížku Sherryl Woodsové: Nové začátky z nakladatelství Metafora a čaj PICKWICK: Tropická směs bylin a ovoce. Vaše příspěvky čekám na redakčním e-mailu (viz níže).

woodsova

Reklama