Ačkoli je čtenářka ToraToraTora v jádru spokojená s tím, co feministky pro ženy udělaly, sama má svůj názor a rozdílnost pohlaví vnímá jako něco přirozeného a harmonického. Více už v jejím příspěvku k tématu dne...

Dnes jsme si vzali na paškál feministky. Co si o nich myslí čtenářka ToraToraTora? Je jim vděčná, ale sama feministkou rozhodně není...


Jsem ráda za volební právo, možnost vzdělání a solidní práce. Můžu si vyjít s kámoškou na kafe nebo sama do kina. Vlastně kam chci a klidně v džínách. Jo a nemusím se vdávat, abych nebyla podezřelá. Nebo můžu klíďo nerodit jak na běžícím pásu a chvíli zas makat na své kariéře. Klidně se nacpu do politiky, budu-li chtít. A vezme-li na mě manžel potěh, najdu zastání. V zákoně i společnosti. Milé feministky, díky za to všechno a mnohé další.
Už se podařilo poslat chlapy na mateřskou, k přebalovacím pultům a někteří dobrovolně navštěvují kosmetické salony. Naučili se fňukat, sprchovat i respektovat nás. Pustili ženy na svá pracoviště i konta. Chtělo by se spinkat na vavřínech.
Kulový !!!
V politice je žen stále zoufale málo. Rozdíl v mzdách je nepřehlédnutelně do očí bijící a někteří si stále pletou ženu s námezdní silou, které povolí řetěz jen, aby dosáhla lépe do dřezu nebo když přivezou uhlí. A ženy to těm mezulánům usnadňují. Nechávají se ořezat, aby vypadaly jako ty nad kterými se slintá v pánských magazínech. Nechávají si nařezat, protože vdaná i když blbě je pořád ještě lepší než být samoživitelkou v azyláku.
Dobojováno není. Feministky, hrrrr na ně.
Ne,nemyslím si, že být feministkou znamená dohánět mužské strniště neholenými lýtky, ani to není ekvivalent pro starou panu. Mají svůj názor a za ním si stojí.
Dovolte mi však ponechat si postoj svůj. Jsem ráda tou, která resuscituje tepající srdce domácího krbu. Těší mne kompliment i nabídnuté rámě. Nepotřebuji potrénovat ego vedle chlapa s brokolicí na tričku a plenkou v ruce. A rozdílnost pohlaví vnímám jako dokonalé souznění vybízející k spolupráci nikoliv coby rozkol a záminku k souboji.
Každému, co jeho jest.
ToraToraTora

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 7. prosince 2011: Já a feministky

  • Jaký je váš názor na feministky?

I když se zdá tahle otázka položená mužem v ženském magazínu trochu odvážná, nemyslím si, že je od věci. Extrémní názory vyvolávají v lidech reakce. Stejně, jako máme každý, napříč věkem, pohlavím i rasou svůj názor třeba na židovství, tak máme názor i na feminismus. A mě zajímá ten váš, milé čtenářky! Posílejte mi ho na e-mail uvedený níže jako příspěvek k tématu a nezapomeňte, že pokud chcete mít šanci na získání krásného dárku, který se hodí pro každého chlapa a feministku, totiž hry POKER deluxe od Albi, musí váš text být dlouhý alespoň jako tento odstavec.

Chcete-li mít šanci na zveřejnění, posílějte své príspěvky nejpozději 7. 12. 2011 ve 14.30 hodin.

poker

Hrajte ŠŤASTNOU VÁNOČNÍ SOUTĚŽ o ceny v hodnotě 30.000 KORUN! Více zde...

Reklama