První příspěvek k tématu „rituály" mi zaslala čtenářka ToraToraTora. Píše v něm o sobě, že je fetišista. Proč? To už si přečtěte přímo od ní...


Rituál? Ne, netančím v rákosové sukni okolo ohníčku z parket za zvuku tamatamů. Ani nemám v koupelně vyřezaný totem, ačkoliv si při ranním pohledu do zrcadla nejsem tak jistá.

Mám spoustu zvyků, každodenních maličkostí, které drží mé tělo v chodu. Ranní káva, probírání pošty, večerní usínání u knížky nebo drinky na zápraží s manželem, když doma osiříme. Ale punc rituálu, toho magického obřadu, má jen jediná činnost.

Já totiž vybírám naušnice. Spousta lidí si řekne, že jsem fetišista a dost lidí mě zná a čeká cokoliv:) Naušnice odrážejí mou náladu a co mě ten den čeká. Mám své oblíbené, amulety, co mi přinesou štěstí. Mám naušnice z míst, která nosím v srdci. Mám naušnice ujeté, veselé, drahé i za pár kaček. Říkají jak se cítím i jaký bude den.

A je to rituál každodenní. Bez nich se cítím jako nahá. Když mám Bodieho a Doyla, nikdy nejsem na nic sama. Houpající se pastelky v uších zarazí řeč i pouličnímu prodejci pojištění, aby se ujistil, že to jsou opravdové tužtičky. Nosím Ovečku Shawna, abych se nebrala tak vážně a perly, aby mě brali vážně ostatní. A blýskavé zirkony probouzí minulý život...patrně jsem byla straka:) Darované připomínají dárce, dovezené zase místa.

A tak to jde den za dnem, každé ráno, když si uvařím kávu a začínám den.

ToraToraTora

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Každodenní rituály

Dnes i budeme povídat o vašich každodenních rituálech, milé čtenářky. A netvrďte mi, že žádné nemáte! Takže jednoduchá otázka...

Jaký je váš každodenní rituál?

Své odpovědi (dlouhé alespoň jako tento odstavec), mi posílejte na redakční e-mail. A abyste si nemyslely, že pro vás nic za odpověď nemáme, vězte, že jedna z vás přispěvatelek obdrží krásný dárek. Jaký? Sadu PICKVICK Kouzlo Ovoce se třemi druhy čaje a krásným hrnečkem. K rannímu čajovému rituálu je jako dělaná!

lupa

Reklama