Život je jeden velký úklid. Tak přesně tohle není názor čtenářky Tiny5. Jaký příspěvek zaslala k dnešnímu tématu: Váš vztah k pořádku? To se dozvíte níže...


Ahoj Jakube, nežiju proto, abych uklízela, ale...

Nemám ráda, když hrníčky na polici má každá ucho na jinou stranu a hned je poznat, kdo uklízel nádobí. A přiznávám, že je srovnám, ikdyž je uklízel někod jiný. Na druhou stranu kupa na žehlení mi tu straší klidně i několik dní než se dokopu k žehličce a pokořím ji. Prách utírají více dcery než já. (na moji žádost).

Můj bývalý manžel jednou cosi dělal v kuchyni a prohodil mi dózy s cukrem a solí a já sáhla po paměti a ocukrovala maso. Měli jsme takovou hrubší sůl, takže na první sáhnutí jsem to nepoznala. Zlobila jsem se na něj, protože chci mít v kuchyni pořádek a mám ráda, když věci jsou na svém místě. On to nechápal. Já se chtěla spolehnout na to, že kdy sáhnu, že mohu po paměti, že nemusím ochutnávat nebo prohlížet, co to vlastně je. Jsem ráda, když se mohu spolehnout nejen na lidi kolem sebe, ale i na to, že věci jsou na svém místě.

Když o sobě přemýšlím, nevadí mi žádná práce, ani úklid, ale největší práci mi dá zvednut se od pc.

Před časem jsem kdesi zahlédla větu, že od pasu dolů se neuklízí, je-li doma malé dítě a roztahané hračky si nepovažují za nepořádek. Je pravda, že děti ke své hře potřebují mnoho věcí, ale myslím, že by děti měly mít svůj prostor a čas na hru a pak by měl následovat čas k úklidu..

Ale v práci můj stůj vypadal šíleně, ale byl to takový pracovní nepořádek, věděla jsem, kde co mám a nic jsem nemohla schovat. Když o tom tak píšu, napadlo mě, že to mám i s pc. Nevypínám ho, jen uspávám, protože mám otevřeno několik zajímavých stránek s pletením a háčkováním, podle kterých bych moc ráda tvořila, jen mít víc času(vím, že je mohu dát do oblíbených, však je tam mám, ale tyto mají přednost :-)) ) a teď i stránky s dorty, protože vybírám, jaký upeču o víkendu.

Takže pořádek je pro blbce, inteligencí vládne chaos :-))

Krásný den,
Tina5

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne dnes zní „Vztah k pořádku: Bordelář vs. puntičkář“

Jaký je váš vztah k pořádku, respektive nepořádku? Jste bordelář, nebo puntičkář?

Odpovídejte mi na tuto otázku e-mailem do redakční pošty (viz kontakt níže). Odpověď samozřejmě můžete okořenit nějakou pikantní historkou a vlastní zkušeností. Pokud chcete získat krásný dárek, rozepište se více, protože šanci na odměnu za příspěvek k dennímu tématu budou mít pouze ty z vás, jejichž příspěvek bude alespoň tak dlouhý, jako je tento odstavec. A co můžete získat? Oním krásným dárkem jsou teploučké zelené papučky (důchodky), rukavice-chňapka a modré tričko k seriálu Přešlapy.

Reklama