Jiné pro kamarády, jiné pro kamarádky a jiné pro maminku. Určitě jí dá dist práce všechno vymýšlet, ale stojí to prý za to. Podívejete se na některé ukázky jejích péefek, které nám poslala

Dobrý den milé  ženy in-cz.   Ráda  posílám  PF ka. Myslím  si ,že PFka jsou určitě lepší a vyjadřují kromě jiného i  to, že  na  člověka, kterému ho posíláte, myslíte. Nemám ráda   přiblbé esemesky  ke konci roku, přesně  v půl noci. Já mám už tak hluboký spánek, že na pípaní  sms ani  nereaguji. PF ka  jsou ekologická, originální tím, že  jsou  od VÁS,  a  hlavně  moderní.

Já  posílám  několik  druhú „péefek“.

1.  Pro  Frantu, Vaška,Tondu, Michala a Míru Hášovic, kteří vysedávají  v  hospodě,  dodržují pitný režim, a sponzorují  naše  i evropské  pivovary pošlu  PF ko * „pivní  frajer 2012“.

2. Pro kamarádky, se kterýma  trávím  trochu volného  času posílám PF  s  cestovatelským motivem. Většinou  fotky  z  Holandska, z Raichu, nebo z Anglie. Připíšu vždy i  vtipné dovětky. Například pro kamarádku Hanku už  10   let pÍšu.:“ Haníku, šťastné hledání  toho  pravého.  Na  cestách i necestách...Pozor  na  leváky.!

pf

3. Pro  maminku, sestry, tetu Janu,švagrové  posílám  květinová  PF ka, a vždy  připojím přání do nového roku. Povětšině  jsou  to  pozemská  přání   zdraví, pohody a peněz.

pf

Mamince   letos připojím  i vtipné PFko se „ žádankou na  nový kyčelní kloub“. Holt  artróza je proces, který nelze   zastavit..

Ke konci roku   píšu jedno  PF   pro Ježíška  i Mikuláše. Napíšu jim  dopis, jaké mám požadavky, co  bych si opravdu přála. Nikdy  mi  ani jeden z nich neodepsal.  Ke konci  roku vždy  z   rodiných  fotek, z  výletu za  poznámím, z  oslav narozenin, udělám  foto  kalendář. Jeden do mé kanceláře,  a po jednom  výtisku  pro děti. 

A ješte  pár  vět na závěr. 

Budete-li se snažit zjistit, kdy vznikla nejstarší česká novoročenka, dočtete se pravděpodobně o hraběti Karlu Chotkovi z Chotkova a Vojína. Ten se údajně na počátků 19. století velmi zasloužil o popularizaci novoročenek, když začal ve velkém rozesílat papírové novoroční gratulace se zkratkou PF.pour féliciter [pur felisité]  znamená: pro štěstí, přání štěstí, do češtiny lze přeložit jako: vše nejlepší, nejčastěji s příchodem nového kalendářního roku. Pozor, nezadržitelně se  zas blíží nový rok 2012.

Hezký den s  pěkným a vtipným PFkem.. Tana M.

Milá Tano M omlouvám se, že jsem nepřipojila „Péefku“ pro kamarády z mokré čtvrti, byla ve formátu, který nešel zkopírovat. Ale ostatní fotky jou moc hezké

Posíláte také vlastnoručně vyrobená péefka, milé ženy-in? Pošlete nám nějaké na ukázku? Děkujeme předem a budeme se těšit na adrese: redakce@zena-in.cz

 

Reklama