Jak dopadlo blízké setkání čtenářky Tany M. s Titanicem, když sjížděla Lužnici, to se dočtete v jejím příspěvku k dnešnímu tématu. Vy a lodě.

Téma dne pomalu vrcholí. Je už uzavřena možnost zasílat příspěvky, ale ještě tu nějaké mám. Tento příběh je od čtenářky Tany M...


Dobrý den.
Jsem vodní živel. V 9 letech, když si ostatní holky hráli s panenkami, nás táta vytáhl poprvé na vodu. Voda se stala pro mě koníčkem, vášní, zálibou. Sjížděli jsme s rodičema Lužnici, Berounku, na Slovensku řeku Váh.... V 17 letech jsem odjela s partu vodáků na řeku Moravu. Vášeň k vodě probíhala pohodě až do roku 1996,kdy jsem se z francouzského Cale měla přepravit trajektem do anglického Doveru. Už v průběhů cesty nás amplióny pořád upozorňovali na to, že se nemáme vzdalovat ze svých míst, že na cestě jsou drobné ale i silnější vzdušní turbulence a ty trajekt naklání na jednu, nebo na druhou stranu. V polovině cesty se najdenou celý trajekt nebezpečně naklonil na levobok. Parta puberťáků a výrostků, začala strašně křičet....Titanic...... Titanic. A opravdu. Lidé kolem nás zvraceli. Já i můj nejmladší syn taky. V tom chladném dnu jsem si vlastně uvědomila,že se nejedná o žádnou legraci. Loď povážlivě nakláněla. Celý proces turbulencí trval 16 minut. Žaludek se mi obrátil 4x..... nebudu popisovat.Když se trajekt pomalu blížil k bílým útesům Doverským, pocítila jsem velkou úlevu. V Anglii jsem pak musela vyhledat lékaře. Ten suše prohlásil, *mořská nemoc*. Již se nedivím že většina námořníků musí holdovat alkoholu. I přes tuto skutečnost miluji pořád vodu.
lodKdyž jsem letos v červenci trávila dovolenou v přístavů Amserdam Port viděla 7 patrový parník. Chvíli jsem se zadívala a nějak v podvědomí jsem si představila, jak krásné je plavit se lodí po moři..

Hezký slunečný den,
Tana M.

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 26. srpna 2011: Vy a lodě

Posílání příspěvků na toto téma již skončilo. Po 16.00 hodině se dozvíte, která ze čtenářek získala slíbený dárek, tedy kosmetiku VICHY viz foto níže...

VICHYVICHY

Reklama