Zdraví

Čtenářka „succubus“ chce zhubnout!

 
Na naše otázky nám do redakce přišel vyčerpávající dopis. Takto se vám tedy představuje čtenářka Succubus...

Milá redakce,

server Žena-in jsem objevila až letos, kdy mě na jeho stránky přivedla moje kamarádka. Našla jsem si tu okruh témat, která mě zajímají, a i když se podobné rubriky objevují i jinde na internetových serverech, připadá mi, že tady jsou zpracované tak, jak to nejlépe vyhovuje mému naturelu. Výstižně, s lehkým nadhledem a většinou zábavně.

Bydlím na jihozápadním okraji Prahy – spíš kousek za – v jedné vesnici, ale do Prahy v podstatě celý život dojíždím za prací. O tu jsem bohužel na konci roku přišla. Pracovala jsem jako provozní v soukromé restauraci, ta ale kvůli velkému nájmu v prosinci definitivně zavřela. Teď jsem ve fázi hledání a vyčkávání.

Je mi dvaačtyřicet, ale cítím se mnohem mladší. Mám devatenáctiletého syna, který ovšem nevzešel z „lože manželského“, protože jsem se nikdy nevdala. Syn se mnou nebydlí, v současné době žije, pracuje a doufám i studuje v irském Dublinu.

Já jsem momentálně „single“, protože jsem se se svým dlouholetým partnerem loni na podzim rozešla. Ale moc mi to nevadí. Rozhodla jsem se totiž, že na své dosti pošramocené tělesné stránce pořádně zapracuji, a nejen že se budu cítit jako mladice, ale že také tak budu vypadat.

Už před rokem se totiž u mně objevily příznaky menopauzy (matka i sestra měly přechod už před čtyřicítkou) a já přibrala děsivých 17 kilogramů. Musela jsem zcela vyměnit šatník a nadváha se projevila i bolavými klouby a nejspíš stála i za mým rozchodem s přítelem...

Začala jsem se trápit hladovkou, což v hospodě, kde vám pořád kuchaři něco podstrojují, je obzvlášť těžké. Polykala jsem různé prášky, ale všechno zbytečně.

Proto jsem měla obrovskou radost, když jsem byla v rámci akce „splněná přání“ vybraná do hubnoucího programu Bailine. Původně jsem se snažila uspět v soutěži o liposukci, ale bylo tolik zájemkyň, že by to byl div, abych uspěla.

O této metodě už jsem četla tolik, že mi snad konečně s mým problémem pomůže. Samozřejmě že nepočítám s tím, že budu vypadat jako Agáta Hanychová, které hubnutí Bailine tak úžasně prospělo, ale snad mi nějaký ten centimetr ubere.

Terapie má trvat asi dva měsíce a já bych si moc přála shodit aspoň deset kilo. Celulitida mě tolik netrápí, ale ty špeky! Když si vzpomenu, že jsem ještě v pětadvaceti měla 55 cm v pase!

Mám trochu výčitky, že jsem se své postavě nezačala věnovat už dřív. I když krémy proti celulitidě mám v koupelně už hezkou řádku let (samozřejmě že je používám :-))! Ale jinak mi stačilo tu a tam plavání.

Jedno pozitivum to, že jsem momentálně bez práce, má. K Vánocům jsem si pořídila kolo, a jen co to počasí dovolí, začneme s kamarádkou objíždět krásy vlasti. Tedy – je to alespoň moje novoroční předsevzetí.

Ale také je možné, že na stránkách Ženy-in uspěju v nějaké další soutěži – třeba o „proměnu“. Denně proto „šmejdím“ na jejích stránkách a pátrám v článcích a sháním inspiraci.

Díky za podporu, vaše succubus
 

Partnerem plnění tohoto přání je
hubnutí řízené počítačovou metodou Bailine
www.1prettywomanfigure.cz/

   
13.01.2009 - Zdraví - autor: Marie Šrámková

Komentáře:

 1. avatar
  [24] arjev [*]

  Mylady: v koncentráku měli šanci přežít štíhlí...

  superkarma: 0 14.01.2009, 13:49:29
 2. avatar
  [23] danca79 [*]

  drzim palce

  superkarma: 0 13.01.2009, 18:29:29
 3. avatar
  [22] Ťapina [*]

  Mylady: Věř tomu, že byl. Ale ne mezi těma, kteří přežili

  superkarma: 0 13.01.2009, 17:39:36
 4. avatar
  [21] Vivian [*]

  Mylady: to o té zdravé stravě vyprávěj bývalým vězňům z těch koncentráků

  superkarma: 0 13.01.2009, 14:17:05
 5. avatar
  [20] ToraToraTora [*]

  Je fajn, že succubus ani v tomhle věku neháže flintu do žita. Je spousta těch, co na to kašlou. A já jí držím palce už jen proto, že se sebou má chuť a vůli něco dělat. Jasně, že je to o celoživotním procesu a boji, ale pokud ji tato metoda alespoň do začátku pár kil pomůže shodit, určitě to posílí její odhodlání. Ve studiu jí určitě dají i potřebné informace, jak pokračovat a váhu si udržet nebo jí ještě snížit. Takže to není určitě přešlapování na místě, ale krok určitým směrem. Je jen na ní, jestli ten směr bude správný. Držím palce

  superkarma: 0 13.01.2009, 13:36:51
 6. avatar
  [19] Mylady [*]

  V koncentráku nikdo tlustý nebyl. Nechci být drsná, ale myslím si - ne vím, že držet si váhu a pracovat na sobě je CELOŽIVOTNÍ PROCES! A znovu - zdravá strava a pohyb. Jak jednoduché a přitom pro mnohé těžké...

  superkarma: 0 13.01.2009, 13:08:32
 7. avatar
  [18] arjev [*]

  Je věcí každého, jestli chce zhubnout a za jakých podmínek. Pokud "succubus“ vydrží a podaří se jí zhubnout, bude výborná. Já Ti "succubus“ fandím a radím, mysli při hubnutí také na své zdraví. Ahoj

  superkarma: 0 13.01.2009, 12:48:18
 8. [17] gentiana [*]

  Kdyby mi to někdo nabídl zadarmo, tak to zkusím, protože to uškodit nemůže a že někde hodinu týdně ležím, zatímco mě někdo/něco masíruje...
  Ale protože to podle popsaného principu nemůže fungovat, tak bych za to rozhodně neplatila.

  superkarma: 0 13.01.2009, 11:41:29
 9. avatar
  [16] Žábina [*]

  monca13: souhlasím
  určitě k tomu bude muset pohybovou aktivitu přidat

  superkarma: 0 13.01.2009, 11:14:54
 10. avatar
  [15] monca13 [*]

  A ještě jedna věc - succubus je rozumná, že nás tady nechá se vykecat a neobhajuje se, protože tím by nesouhlasné názory stejně nezměnila, jen by se debata víc rozvířila, viz liposukce.

  superkarma: 0 13.01.2009, 10:37:45
 11. avatar
  [14] monca13 [*]

  oprava - cvičení, scvičení byl samozřejmě překlep.

  superkarma: 0 13.01.2009, 10:34:48
 12. avatar
  [13] monca13 [*]

  Žábina: Jak jsem psala, držím jí palce, ale scvičení není jen pravidelná jízda na kole, když je hezké počasí, co když bude pršet?
  Ale vážně, myslím, že by stálo za to před tou zázračnou metodou zkusit, třeba na rotopedu místo na kole a třeba ne doma, ale ve spinning centru (myslím, že se tomu tak říká), aby to nebyla nuda, jestli to vůbec vydržím pravidelně cvičit. Ono rozhodnutí je jedna věc, ale vydržet je druhá věc, znám to z vlastní zkušenosti, když jsem denně jezdila na kole 14 km, ale nevydržela jsem dodržovat rozumnou dietu, taky jedině hladovku a nezhubla jsem.
  Ale samozřejmě se můžu mýlit a succubus podceňuji, třeba má mnohem pevnější vůli než jsem měla já a vydrží. A k tomu jí držím .

  superkarma: 0 13.01.2009, 10:32:59
 13. avatar
  [12] Žábina [*]

  monca13: to je pravda, ale pokud k tomu přidá tu pravidelnou jízdu na kole, jak píše, tak to by podle mne mohlo k udržení váhy stačit...

  superkarma: 0 13.01.2009, 10:13:59
 14. avatar
  [11] monca13 [*]

  Moc se omlouvám za svůj příspěvek, ale bude slušný a k věci. Omlouvám se asi proto, že v diskusi o mém přání byli všichni vstřícní, slušní a chtěli mně pomoci. Ale je pravda, že jsem včera celý den psala a odpovídala nebo komentovala nejrůznější názory, z nichž některé kritizovaly nebo korigovaly moji představu, i když v dobrém.
  Ale k věci. Chápu, že na zvýšení váhy succubus měl vliv přechod, ale 17 kg se nenabere jenom z vody. succubus, byla jsi na zdravotních vyšetřeních, abys zjistila, jestli nemáš poruchu štítné žlázy nebo podobný problém, který způsobil tvé veliké zvýšení váhy a měl by se řešit?
  Zarazilo mě, stejně jako myslím další čtenářky, že sice používáš krém proti celulitidě a držela jsi hladovku, ale že ses doposud nepokusila pořádně cvičit a mimochodem, podívala ses někdy v televizi na pořad Jste to, co jíte?
  Netušila jsem, co je metoda Bailine, ale našla jsem si o ní stránky http://www.1prettywomanfigure.cz/ a i když ti budou radit i se správnou výživou, není tam vůbec zmíněno cvičení, celá metoda je založena na pasívním přijímání procedur, které sice povedou možná i k velkému váhovému úbytku, ale obávám se, že do nškolika měsíců budeš mít svá kila zpět.
  Nechci kritizovat výběr tvého přání redakcí, každý měl možnost si něco přát, každý měl šanci vyhrát, ale mám pocit, že přát si účast v pořadu Jste to, co jíte, by bylo rozumnější.
  Metodou Bailine sice poměrně rychle zhubneš asi dost kilogramů, ale veškerý váhový úbytek za tebe provádějí přístroje. Podle mého názoru je to metoda pro ty, kdo ze zdravotních důvodů opravdu nemohou hubnout jiným způsobem, ale potom se stejně musí celý život racionálně stravovat, tzn. ne hladovku, ale jiný typ stravy.
  Promiň, vím že to je tvé rozhodnutí, máš na ně právo, já mám také právo na svůj názor.
  I když nesouhlasím, držím ti palce, nejen abys touto metodou zhubla a zlepšila svůj vzhled, ale hlavně aby ti to potom vydrželo a abys za 2 měsíce nehledala další "zázračnou" metodu na zhubnutí, jako je třeba podvázání žaludku a podobně.
  Hodně štěstí.

  superkarma: 0 13.01.2009, 10:04:10
 15. avatar
  [10] gerda [*]

  možná to bude jako v pohádce o polívce ze sekery. Bude hubnout na přístrojích, a k tomu jí doporučí vhodný jídelníček a přidat pohyb

  superkarma: 0 13.01.2009, 07:45:13
 16. avatar
  [9] kareta [*]

  Berčík: tssss, skeptiku, zázraky se DĚJÍ.

  superkarma: 0 13.01.2009, 07:40:15
 17. avatar
  [8] Berčík [*]

  ja teda ziram..a blahopreji majitelum studia k uzasnemu podnikatelskemu zameru a trochu lituju, ze nemam takove napady..(ne ze by to bylo neco noveho, ALE..) Vydelavat prachy za NIC, to je dzob! "tukove bunky se rozpusti a je treba je odplavit..." "teplem se spali kalorie, ve vajicku se vam zlepsi pamet a prospiva pohybovemu aparatu"... Za tezky prachy vylezete ven, ALE dostanete, po cem touzite - budete mit odplavene tuky, takze budete stihli, vyhladi vam to celulitidu, zmizi vam vytahane bricho a zpevni se zadek a stehna a NAVIC vylezete chytrejsi a jeste vas nebudou bolez zada a klouby"

  superkarma: 0 13.01.2009, 07:38:10
 18. avatar
  [7] SENSITIVESKIN [*]

  mmarianne: cituji: "Samozřejmě že nepočítám s tím, že budu vypadat jako Agáta Hanychová, které hubnutí Bailine tak úžasně prospělo..."

  ONA NEPOČÍTÁ,ŽE TAK BUDE VYPADAT!

  superkarma: 0 13.01.2009, 07:13:42
 19. avatar
  [6] gerda [*]

  mmarianne: taky mě zarazilo, že může mít někdo Agátu jako vzor

  superkarma: 0 13.01.2009, 07:11:05
 20. avatar
  [5] mmarianne [*]

  Tyhle metody jsou na prd. Nežrat a cvičit. A chtít vypadat jako Agáta- to je tedy síla. No potěš

  superkarma: 0 13.01.2009, 06:47:41
 21. avatar
  [3] spetulka [*]

  A koukám, že se chystá být dlouho nezaměstnaná, když plánuje po oteplení vyjížďky na kole po krásách vlasti

  superkarma: 0 13.01.2009, 01:02:46
 22. avatar
  [2] cristy.crow [*]

  nehmotná...

  superkarma: 0 13.01.2009, 00:38:53
 23. avatar
  [1] cristy.crow [*]

  Succubus přeci nemusí hubnout. Jakožto démon je nehmotný.

  superkarma: 0 13.01.2009, 00:38:09

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme