Nosila brýle, zkoušela kontaktní čočky, dokonce uvažovala i o operaci. Větší či menší potíže s očima má už od střední školy. Poslední dobou se jí zhoršil zrak i při čtení, ale na brýle to prý ještě nevypadá. Pomůže jí oční jóga?

Dobrý den, brýle - to je můj velký problém. Začala jsem je nosit na střední škole. Do té jsem denně dojížděla, domů se vracela pozdě odpoledne a potom se učila u lampičky. Většinu roku (říjen - březen) v té době byla už tma. Takže jsem si zkazila oči a vysloužila dioptrie

První brýle jsem potřebovala na dálku a nosila jsem je jen ve škole, abych viděla na tabuli, protože jsme tradičně s kamarádkou sedávaly úplně vzadu. Když jsem začala chodit do práce, koupila jsem si nové stříbrné se samozabarvovacími skly, abych je mohla nosit i v létě místo slunečních. Tenkrát mě to stálo 2 výplaty.

Když jsem šla parkem, viděla jsem na stromech zelenou korunu. Ale po nasazení brýlí jsem rozeznala každý lísteček zvlášť. Najednou byl svět krásnější. Ale dlouhodobé nošení brýlí mi nedělalo dobře. Cítila jsem je na nose, za ušima a bolela mě z toho hlava. Tyto problémy mám pořád.

Proto jsem se rozhodla vyzkoušet kontaktní čočky. Nasazování mi nedělalo problémy, klidně si řasu vytáhnu z oka prstem. Ale když byly čočky na svém místě, oči mě pálily, pořád mě něco řezalo, jako bych měla v oku písek. Takže jsem od čoček upustila. Pak jsem se k nim vrátila v době, kdy měl syn 8 let a já jsem s ním  chodila v zimě na sjezdovku. Na vysvětlenou: syn lyžuje, já ne. Takže jsem vždy stála pod kopcem a pohledem ho hlídala, jestli vyjel lanovkou v pořádku, jestli na kopci nespadl, a když spadl, jestli se zvedá. Brýle jsem mít nemohla, ty byly při sněžení nepoužitelné.

Brýle na dálku potřebuji, ale jejich nošení mi dělá problémy. Uvažovala jsem i o operaci, ale bojím se. Vím, že mnoha lidem pomohla, ale ... vždycky je nějaké ale.

Před 3 lety jsem zjistila, že při čtení to už není ono. Písmenka byla nějak zamlžená, při delším čtení mě bolely oči. Šla jsem na oční a po přezkoušení jsme se s p. doktorkou domluvily, že zatím brýle na blízko nedáme a při zhoršení ji znovu navštívím. Zhoršení se nekonalo, naopak dioptrie do dálky se zmenšily. Ráda bych byla bez brýlí. Poslední dobou zkouším oční jógu. Nevím, jestli pomůže, ale je to takový dobrý pocit, že pro své oči něco dělám.

Přeji všem krásný ostrý pohled.

step1

Přinejmenším vám to určitě neuškodí

Už jste někdy slyšely o oční józe, milé ženy-in? Zkoušíte ji také, nebo v její účinky nevěříte? Jak jste na tom se zrakem? Musíte nosit brýle? Na blízko, na dálku, nebo dokonce kombinované? Jak jste spokojená s výběrem obrouček? Kolikatery brýle doma máte?

Napište nám , nebo třeba pošlete foto na adresu: redakce@zena-in.cz

Reklama