Další příspěvek k dnešnímu tématu poslala čtenářka s nickem step1. Ctí zásadu: raději o 10 minut dříve než o 5 minut později. Avšak i mistr tesař se někdy utne.:)

Dobrý den,

já mám zásadu raději o 10 min dříve než o 5 min později. Při schůzce s někým se mi nelíbí nechat ho čekat a pokud se jedná o cestování, tak i ta 1 minuta hraje roli. Snažila jsem se to vštěpovat i mým dětem, ale u dcery se mi to moc nepovedlo, i když zatím jí to v životě nijak nevadilo. Nemám ráda, když si někdo se mnou domluví pracovní schůzku, nepřijde a ani nezavolá. Já se svojí povahou pak na něho čekám celý den a odmítám se kamkoli vzdálit. Patřím zřejmě do té „staré“ školy, a tak se mi stane, když musím cestovat někam dál, že přijdu i o 30-45 min dříve. Ale nijak mi to nevadí, prohlídnu si okolí a udělám si procházku. Je to pro mne vždy přijatelnější, než přijít pozdě. I když teď jsem si vzpomněla, že kdysi „dávno“ jsme měli 3denní výlet s pracovním kolektivem. Samozřejmě se v noci moc nespalo, další den po příjezdu se šlo do práce. Přestože jsme začínali v 8.00 hod, zaspala jsem. Ještě jsem si potřebovala umýt vlasy, takže do práce jsem přišla o 2 hod později. A to jsem měla do práce 5 minut cesty.

Zdravím všechny dochvilné i ty ostatní.

step1

Pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

_____________

Děkuji za Váš příspěvek, i já patřím do „staré školy“, raději počkám, než bych přišla pozdě. Ale jak jste zmínila to ranní mytí vlasů, tak to většinou nestíhám a běžím pak jako závodní kůň. (alespoň ty vlasy po cestě zase hezky proschnou).

Pěkný den a včasný příchod kamkoliv.

Saša

Téma dnešního vydání 9. srpna zní: Přesnost a dochvilnost

Podle veřejných průzkumů je generace lidí, která nevyrůstala v době mobilních telefonů, až o 70 % dochvilnější, přesnější a zodpovědnější. Ti lidé byli vychováni v duchu: Raději počkat než přijít pozdě.

A jak jste na tom vy? Patříte k těm zodpovědnějším, nebo méně zodpovědným? Hraje pro vás přesnost a dochvilnost v životě nějakou roli?

 • Chodíte na smluvená místa včas?
 • Chodíte pravidelně pozdě?
 • O kolik?
 • Prošvihla jste kvůli zpoždění nějaký životně důležitý okamžik?
 • O kolik minut/hodin/dní jste se kdy nejvíce opozdily?
 • Jaké používáte nějčastěji výmluvy?
 • Používáte jako výmluvu opoždění často své mobily?
 • Trváte na přesnosti a dochvilnosti u jiných?
 • Zastáváte názor, že přesnost je výsadou slušných lidí, nebo spíš patolízalů?
 • Ujel vám někdy vlak či autobus?
 • Chodila jste (chodíte) včas na rande?

Otázky, otázky a samé otázky. A já se těším na vaše vtipné odpovědi a příspěvky.

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvek bude odměněn velmi kvalitní kosmetikou pro intimní hygienu Lactacyd Femina a k tomu i něco pro krásné zoubky: zubní pasta Sensodyne.

darek

 

Houbařská hádanka: A           6

 

 

Reklama