Bulvár

Čtenářka Stará Blažková: Od té doby dám na sebe, ne na okolí

O tom, že se někdy tak úplně nevyplácí poslouchat okolí a chovat se podle přání druhých, se přesvědčila čtenářka s přezdívkou Stará Blažková.  


Krásný den všem četnářkám i redakci,

dneska to vezmu ve stručnosti.
Měli jsme krásný, romantický, čistý a láskyplný vztah. Muž snů všech žen celého světa. Byli jsme zamilovaní už pět let pořád stejně a mysleli, že je to napořád. A pak se objevil Starej Blažek. Podlomily se mi kolena. Co teď? Spálila jsem mosty a vlítla do nového vztahu rovnou po hlavě. Ovšem velký nátlak pana Božského a snad vědomí, že opustit někoho tak hodného by byl hřích všech hříchů, snad i nátlak celého našeho okolí, pohádky o tom, že jsme si souzeni, patříme k sobě atd. mi udělalo takový zmatek v duši, že jsem pro klid národa vstoupila do téže řeky.
Doufala jsem, že se všechno změní. Strašně jsem se bála zajetých kolejí. Chtěla jsem se přestěhovat, jet na dovolenou, prostě dělat přesně opačné věci, než chtělo celé moje okolí. Neuměla jsem si dupnout, protože jsem hodně ublížila a měla pocit, že smutku a škody jsem tím jedním rozchodem napáchala víc než je zdrávo. A tak jsem opět podléhala a chápala, až všechno zajelo přesně tam, kam jsem nechtěla.
Po třech měsících jsem udělala definitivní tečku. Bylo to pořád hrozně těžké a kulervoucí, ale Starýho Blažka mi za tu dobu z hlavy stejně nikdo nevymlátil, takže nemělo cenu setrvávat ve vztahu s někým, komu nemůžu dát všechno to, co by chtěl a i si zasloužil.
Byla to velká škola života, díky níž jsem si jasně uvědomila, jaká vlastně jsem, co chci a co nechci. Hlavně od té doby dám především na sebe a ne na to, jak by si to přálo mé okolí. 
A jak to bylo dál, už asi tušíte...

Hezký den přeje

Stará Blažková

Text neprošel jazykovou úpravou


TÉMA DNE: 24. 2. 2011: Nový život se „starým“ partnerem. Ano, či ne?

Dnes povídáme o tom, zda je možné začít znovu po rozvodu nebo rozchodu s dlouholetým partnerem. Někteří jsou přesvědčeni, že to, co se už jednou rozbilo, nemůženikdo pořádně slepit. Ptáme se tedy vás, jestli si myslíte, že vztah, který už jednou selhal, může znovu fungovat, nebo jste raději pro rázný řez a žádné stesky po minulosti.

 • Daly jste se někdy znovu dohromady s parterem po rozchodu?
 • Znáte někoho, kdo se rozešel jednou, nebo dokonce několikrát s jedním partnerem?
 • Pálíte po rozchodu mosty, nebo se ještě dlouho nimráte v minulosti?
 • V jakém případě byste byly ochotné vzít partnera zpět, a v jakém naopak ne?
 • Litovaly jste někdy svého rozhodnutí ukončit vztah a snažily jste se k partnerovi neúspěšně vrátit?

 Napište nám o tom do redakce na e-mail:redakce@zena-in.cz

 

bonboniera

   
24.02.2011 - Příběhy - autor: Eva Dömény

Komentáře:

 1. avatar
  [4] SNÍŽEK [*]

  taky jsem paličatá a mínění okolí si poslechnu,zamyslím se,jestli nemají i pravdu,ale udělám si nakonec to,co považuju za správné,přece mám svobodnou vůli a nikdo mne nebude do ničeho nutit,nedám se Sml32

  superkarma: 0 24.02.2011, 15:12:52
 2. avatar
  [3] ToraToraTora [*]

  Sml52Sml52 kulervoucí Sml52 ten výraz si píšu...bude se hodit

  superkarma: 0 24.02.2011, 12:22:56
 3. [2] stara blazkova [*]

  Kaylie — #1 Přesně tak. Vnitřní hlas, řídit se srdcem, dát na intuici - každý tomu říká jinak, ale je to v podstatě totéž. Taková rozhodnutí jsou asi nejlepší...

  superkarma: 0 24.02.2011, 12:03:29
 4. avatar
  [1] Kaylie [*]

  Dlouho jsem byla to samé, zaplaťpánbu, že jsem otočila a byla paličatá až běda. No, to se ví, taky jsem si párkrát naběhla, ale výsledně se mi to v životě vyplatilo.

  Moje rada zní. Poslouchat vnitřní hlas  a ne sousedku - tedy ano, ať se vykdáká, ale jedním uchem tam, druhým ven! Jen si to trošinku přebrat. Třeba něco pravdy má.

  A udělat to první co mne napadne. Trochu to ještě zvážit, ale první impuls bývá pravda.

  1. na komentář reaguje stara blazkova — #2
  superkarma: 0 24.02.2011, 11:47:27

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme